Süüria saatkond Poolas

Tere jälle!

Nüüd on piletitega kõik selge, ainuke asi mis mulle muret teeb on see viisa taotlemine.

Ma ei tahaks piiri viisaga riskida, kõik ütlevad erinevalt, kord saab, kord ei saa jne...Nii et taotleks hea meelega enne reisi. Probleem on selles, et see Süüria saatkond Poolas ei vasta mulle mitte midagi mu küsimuste peale! Esiteks, kas keegi on seda varem teinud? Kas ma pean siis isiklikult Poola minema et seda ära teha? Või saab kõik dokumendid posti teel saadetud? Kui kaua aega see võtab? Üks päev või rohkem?

Tänud!!

Meilidele nad üldjuhul ei vasta, kuid telefoni vahel ikka võtavad. Soovitavad saata kõik vajalik postiga, minul läks umbes poolteist nädalat. Põhimõtteliselt saab eestlane viisa ka piirilt (kuna Eestis ei ole Süüria saatkonda), aga siis vaid ühekordseks sisenemiseks ja jama on päris palju. Samas, kui pole plaanis korduvalt Süüriasse sisse-välja sõita, siis on ühekordne piirilt kindlasti mõistlikum (ja odavam).

Kõik rääkivad, jah, et piiri peal on palju jamamist. Ja ma oletan, et mul on mitmekordset vaja...ei tea veel ,nii et uurin igaks juhuks

Kui postiga saata, kuidas siis rahaga on? Seal on kirjas, et "the visa fee has to be paid directly in the embassy", ja et nad ei vastuta saadetud asjade, piltije jne eest. Ma sain aru, et peab neile siis oma passi saatma ja nad tagastava koos viisaga, või kuidas? :S

Täpselt nii, raha, pass, pildid ja täidetud ankeet posti (tähitud kirjaga) ning nemad saadavad viisaga passi tagasi.

Wao...kuidagi hirmus oma passi postiga saata...:)

Sellepärast saadagi kindasti tähtitud kirjaga... Mul oli veel pisike jama, kuna saatsin tagasi saatmise raha asemel rahvusvahelised margid, mis pidid igal pool kehtima, kuid Poola väiksemad postkontorid polnud nendest midagi kuulnudki. Saatkonna töötaja oli õnneks abivalmis ja organiseeris mu passi teele, mis mingitel põhjustel paari nädala hilinemisega täpselt minu äralennu päeval kohale tuli.

Ise olen viimasel kolmel aastal neli korda piirilt viisat saanud. Kaks korda lennujaamast ja kaks korda erinevatest piiripunktidest Liibanoni piirilt. Erilist jama pole olnud, hind u 16-17 USD ja aega on läinud 10 min (Beirut-Damaskus maantee) kuni tund (Damaskuse lennujaamas). Korra keelduti ka piirilt viisalt andmast. Tegemist oli väiksema piiripunktiga Liibanoni piiril ja kohalik ülemus tahtis väga kindlalt lihtsalt veidi raha saada. Järgmine päev sai teisest punktist 10 minutiga üle. Üldiselt jama pole olnud, aega on kulunud selleks, et mu pass kõik ülemused läbi käiks ja ankeet kõik allkirjad ja templid kätte saab. Ise võid seni rahulikult istuda ja raamatut lugeda. Oktoobris on plaanis veel korduvalt piirilt saadud viisaga Süüriasse siseneda.

Mina saabun tõenäoliselt Aleppo lennujaama.... Kui asi oleks lihtsalt ringi kolamises, siis ma ei muretseks. Kui ühelt poolt sisse ei lasta, võib teises kohas proovida jne, aga mul on tõesti vaja olla seal kindlal päeval, selle pärast ma uuringi kõike nii täpselt selle Poolas saadaval oleva viisaga.:S Saatkond ignoreerib mind! Telefoni ka vastu ei võta:)

martm: mida sa "travel reasons" alla panid?

Travel reasons oli ikka "tourism". Minul probleeme nende kättesaamisega telefoni teel kordagi ei olnud...

Täna sain kätte, öeldi, et oli mingi püha ja kõik oli suletud...

Imelik asi.Hakkasin uurima, palju ma tagasi saatmise eest neile raha andma pean, öeldi, et pean ise tagasitoimetamist korraldama, et nemad seda ei tee. Ja et kõik olevat varem saadanud DHLiga. Uurisin asja, läheb maksma 689.- sinna ja 1400.-EEK tagasi. Emmm...whtdf? Kas teie kõik tegite ka nii?:S

Martm ja teised kes tähitud kirjaga olete viisataotluse jm vajaliku saatnud - palju te ymbrikusse tagasisaatmiseks raha panite (lisaks viisa tasule)? Saatsin sama kysimuse ka saatkonda, aga ei ole vaevutud vastama.

Raha saatmise asemel on olemas ka eespool korra mainitud rahvusvahelised margid, mille saad Eestist osta ning mis peaks siis Poolas kirja postitamisel ka kehtima (ebakompetentse ametniku eest pole muidugi keegi kaitstud). Ise olen korra Saksamaale passi saatnud ja Eesti Postist ostetud margiga ümbrikus ka kenasti tagasi saanud.

Minul lõpuks vist ikka need rahvusvahelised postmargid töötasid, kuna pea postkontor neid aksepteeris. See palju Poolast Eestisse saatmine maksma läheb uuri siit postkontorist. Ise tõesti ei mäleta...

Süüria viisa saab endiselt ilma probleemiteta piirilt (Hatay), ka juhul kui saabud jala üksiku naısterahvana keset ööd. Pole probleemi, 12 $ ja 10 minutit. Pole vaja Poolaga kirjavahetust pidada. Väljumise puhul aga eksisteerib vähemalt Gaziantepi (Türgi) suuna piiripunktis lahkumistasu 12 $, täitsa ametlikult. Takso suunal Aleppo (Haleb) - Gaziantep on 700 SYP.

Olete siinsete vastakate vastustega mu pea täiesti segi ajanud. Kas siis on vaja viisat taotelda või saab selle Damaskusesse lennates lennujaamast? Rääkisite siin, et viisa saamiseks tuleb pass saata Poola, kuid Eesti Välisministeeriumisse helistades kinnitati mulle korduvalt, et ühendust tuleb võtta Süürias asuva Soome saatkonnaga.

Seni olen kõik viisad saanud Damaskuse lennujaamast või Liibanoni piiridelt. Ja Eesti on Süürias täiesti ametlikult nende riikide hulgas, mille kodanikud saavad viisa piirilt. Seda juba päris mitmeid aastaid.

Plaanin ka minna, aprillis, ja viisa kavatsen piirilt saada. Aga siin üks detailne reisiblogi, millest reisi ette valmistades olen abi saanud, äkki saad sina ka! http://www.travbuddy.com/travel-blogs/25502/Day-1-Amsterdam-Vienna-Damascus-1

Kas keegi on sõitnud rongiga Teheranist Damaskusesse (läbi Türgi siis ofkoors)? Kuidas on piirilt viisa saamisega sellisel juhul?

12 USD eest ja lahkumismaksu tuleb ka tasuda. Uus asi on taastatud Liibanoni viisa + lahkumismaks. Kõik piiril saadaval.Igaks juhuks ütlen kui keegi lennuki asemel autoga mõtleb sinna minna siis läka autoga Türgi-Süüria piirilt kuni Liibanoni piirini ja tagasi 1000 USD ja Liibanoni ikka ei saanud kuna oli diiselauto:-). Reis võttis Eestist 6 päeva ja 4500 km. Tagasi samapalju:-). Enne tulekut teada ei olnud võimalik saada, et diiselautot ÜLDSE Liibanoni sisse ei lasta. Teadsime et maksab 100 USD Süüria piiril diiselmaksu, aga mis sest enam, usun et need kes plaanivad lühiajaliselt minna teevad seda niigi lennukiga. Meie talvitumisplaan Bybloses läks seekord vett vedama, auto täis suusatamis- ja sukeldumisvarustust.

Teistele teadmiseks ja nõuande saamiseks. Mina saatsin viisataotluse tähitud kirjaga Varssavisse Süüria saatkonda 18.06. Viisa väljastati 29.06 ja tähitud kirjaga jõudis Eestisse tagasi 09.07. Seega läks aega kolm nädalat. Kuid asi on hoopis muus. Kuna sõit alles oktoobris ja soovin ka Jordaaniasse põigata, otsustasin mitmekordse sisenemisega viisa kasuks. Seda tüüpi viisa pidi kehtima väljastamisest alates 6 kuud ja oktoober jääb sinna sisse. Panin ümbrikusse ka 30 EUR-i viisa tarbeks, 5 EUR-i tagasisaatmiskuludeks ning juurde kirjutasin kaaskirja, et soovin kindlasti mitmekordset viisat. Nüüd aga! Tagasi saadeti ikkagi ühekordse sisenemise viisa. Sellega ei ole mul aga midagi teha, sest selle kehtivusaeg on kolm kuud väljastamise hetkest ja aegub 27.09. Mina aga lähen oktoobris. Ometi on ju ka viisataotluses näha, millal ma riiki siseneda soovin. Teiseks, kuhu jäi minu sellisel juhul ülemakstud 20 EUR-i, mida nad mulle tagasi ei saatnud. Ühekorne maksab ju ainult 10 EUR-i. Saatkonna kodulehelt ei ole nagu lugeda ka, et mitmekordse sisenemisega viisa jaoks on eraldi tingimused. Eelnenust lähtudes küsin tibake nõu.

  1. Kas hakata nendega protsessima, nõudma ikkagi mitmekordse viisa väljastamist, sest raha sai ju saadetud. ( Mul ei ole maksedokumenti )
  2. Kas saata saatkonda uus viistaotlus. Maksta uuesti. Ja kui mitmekordset ei saa, siis ühekordne. Ja kanda 35 EUR-i kahjumisse.
  3. Proovida viisa saada siiski piirilt. Sellisel juhul tuleb mul Jordaaniast tagasi tulles jälle viisat nõutada.

Eestlased saavad viisa piirilt (Jordaania-Suuria piir) vaga lihtsalt. Kaisin moni kuu tagasi...votab aega 5 minti ja maksis 12 USD.

Lisaks muidugi arvesta et suuriast on ka valjumis maks u. 9 Euri.