Sukhothai ja Si Satchanalai - avastamistväärt paigad Põhja-Tais

Panen üle pika aja Trip.ee-sse ka ühe väikese reisikirja / soovituse. Seekord teemaks Sukhothai ja Si Satchanalai pargid Põhja-Tais. Tegemist on iidse Tai kuningriigi kultuuripärandiga ning UNESCO nimistusse kantud paikadega.

Sukhothai oli kaugminevikus esimese Siiami kuningriigi (Sukhothai kuningriigi) pealinn. Tänapäeval on Sukhothai väga kompaktne ja mõnusalt laid-back linn. Linna peamisi vaatamisväärsusi ja suheliselt ainsus põhjus sinna sattumiseks on Sukhothai Ajalooline Park (Sukhothai Historical Park) . Park on iidse müüriga ümbritsetud piirkond, täis Buddha kujusid ja templivaremeid. Väga kaunis ja mõnus paik. Oma olemuselt meenutab see Angkori templeid, isegi mõned ehitised on khmeeri stiilis ja Angkori ajastule väga sarnased. Küll aga eristab Sukhothai´d Angkorist turistide vähesus, (kohati pealetükkivate) müüjate puudumine, rahulik õhkkond ja (ilmselt ka mõne restaureerija abiga) väga hästi säilinud Buddha skulptuurid. Pargi peakompleksit saab rahulikus tempos ära vaadatud ühe päevaga, kuid tegelikult on ümberringi hulganisti ka teisi vanu ja huvitavaid varemetekomplekse.

Sukhothaist u 65 km kaugusel asub teine UNESCO pärandisse kuuluv varemetekompleks - Si Satchanalai Historical Park. Kui Sukhothai oli rahulik ja üsna turistidevaene, siis Si Satchanalai kohta võib öelda, et tegemist on täiesti "mahajäetud" paigaga. Kohtasime päeva jooksul, mis pargis ringi kolasime, umbes väikest 3-4 turistiseltskonda. Park on aga üpris suur ja seega oled põhimõtteliselt iga hetk omaette keset iidseid varemeid ja templeid. Mõnikord seltsiks lehti riisuv või teed pühkiv pargitöötaja. Si Satchanalai pole kindlasti nii majesteetlik ega uhke kui Sukhothai, kuid kauneid kohti ja ilusaid kujusid leidus sealgi küllaga. Ja muidugi mõjus eriliselt see "mahajäetud" paiga tunne. Mõnes kohas oli lausa natuke creepy olla:) Si Satchanalai on kindlasti väärt külastamist, eriti kui oled Sukhothais - siis ei tasuks pargi oma vaatamisväärsuste nimekirjast välja jätta.

Sukhothai peamise pargikompleksi sissepääs maksis 2012.a märtsis 110 bahti. Park asub Sukhothai linnast, kus asub enamus majutuskohti, u 12 km kaugusel, liikumiseks on hea kas jalgratas või mopeed.

Si Satchanalai sissepääsupilet maksis 2012.a märtsis 100 bahti. Si Satchanalaisse läksime Sukhothaist rolleriga, aega kulus sõiduks u 1,5 h/üks ots.

Sukhothais ööbisime kohas nimega TR Guesthouse - armas bungalow (ilma a/c-ta) kahele maksis ca 13 USDi. Sukhothaisse sõitsime Chiang Maist, bussipilet maksis 218 bahti ja aega võttis u 4,5 tundi. Edasi sõitsime ööbussiga Bangkoki - hinnaks 326 bahti ja aega kulus u 6 tundi.

Sukhothais on ka mitmeid mõnusaid söögikohti. Arvestades, et tegemist ei ole eriti populaarse turismisihtkohaga, on ka hinnad vastavalt madalamad kui tipp-paikades.

Igal juhul soovitaksin Sukhothaid ja Si Satchanalaid oma Põhja-Tai reisikavva võtta. Kusjuures, Sukhothaisse saab isegi lennukiga - linnas on isegi väike lennujaam, kuhu lendab Bangkok Airways.

Lisasin illustreerimiseks ka paar pilti.

Iusad kohad mõlemad, käisin oma autoga, nii et bussi pileteid ei vajand. sissepääsu saime minu meelest soodsamalt, täpselt ei mäleta, aga naine ostis piletid, äkki sain Tai inimese hinnaga.

Taimaalased saavad märkimisväärselt odavamalt jah, ca 20-30 bahti peaks hind olema. Mul ikka see turistihind:)