Suvine Itaalia ringreis 2019

Sihtriik : ItaaliaMarsuut : Veneetsia - Florence - Levanto - Pisa - Lucca -Chianciano Terme- Civitavecchia -Rooma - VeneetsiaLennufirma : LufthansaReisivahendid: Rong , autoKirjutan natuke meie reisiseiklustest Itaalias 2109 aasta suvel.Otsustasime minna avastama Itaalia vaatamisväärsusi suvel juuli kuus. Õnneks oli eelmine nädal väheke taandunud euroopat räsinud suurem kuumalaine ja oodata oli Itaaliale tavapärast suveilma. Mis meile mõistes oli nii u +30 ümber.Alustasime Veneetsiast mis vastas ja ületas meie ootusi. Oli meeldiv avastada erinevate linnaosade tänavate nurgataguseid ja Veneetsiat übritsevaid saari.Veneetsia lennujaamast saab linna veebussiga. Hind 8 euri.(Siin ja edası ühe inimese pleti  hind) Meie valisime elamiseks Cannaregio linnaosa mis oli igati hea valik. Ligidal ka raudteejaamale mis kulus hiljem marjaks ära. Soovitaks Veneetsias peatuda min 3 päeva ,et näha vaatamisväärsusi,muuseume ja saari.Liikumiseks kasutasime veebussi ja ohtralt jalgu.Järgmine peatus : Florence ( Firenze) kuhu läksime Veneetsia rongijaamast kiirrongiga, mis asub kohe  vanalinnas. Hind 35 eur 1 klass. Florence osutus igati toredaks linnaks aga meie jaoks olid vast majad liiga suured ja massivsed. Soovitaks külastada Uffizi muuseumi ja päikeseloojangul jalutada üles mäkke Piazza  Michelangelole. Kust vörratu vaade.Florencest suundusime edasi rongiga läbi Pisa rannikule Levantosse. Hind 21 eur.Levanto on igati  tore rannalinnake kus enamuses kohalikud Itaalased ja omab ka reaalset liivaranda. Sealt regime ka rongireisi tutvumaks Sinqe Terre rannaküladega mis olie tösiselt ülerahvastatud turistide poolt.Peale rannapuhkust suundusime La Speziasse ,et saada kätte oma ette makstud Hertzi rendiauto, et avastada Toscana maakonda. Aga üllatus-üllatus, meie tellitud autost kippu ega kõppu. Sinna saabudes sai teatavaks et neil pole praegu pga ka lähipäevil ühtegi autot ja tehku me mis tahame. Võime minna kasvõi rongiga sihtpunkti mille peale mu reisikaaslane avaldas suurimat nõrdimust ja hakkas meid kostitama krõbedamate sõnadega. Tulemus - ime . Ilmus välja just remondist tulnud auto mis oli välimuselt kriimuline aga tehniliselt korras.Siit algas meie autoreis mille esimene peatus asus Pisas.Mis oli mulle nats pettumus.Õõbima suundusime Luccasse .Luccas Taub eraldi välja toomist valitud õõmaja: Villa Catelli.Oli taskukohane ,ilus,piisavalt ligidal vanalinnale ja muidu super. Lucca on tore linn laheda vanalinnaga mis pakkus avastamist kogu õhtuks ja õõpoolikuks.Hommikul iotas ees Toscana maakond mis oli võrratu oma veinimõisate,vaadete ja sõõgikohtadega. Toscanas leidub ka looduslikke kuumaveeallikaid millest meie külastasime tasuta Valget vaala( white whale). Soovitaks.  Suurim avastus meile Toscanas oli Pitigliano linn mis meenutas mulle nats kodust Tallinna Toompead. Tasub võtta aega ja matkata ka mõõda linnaäärseid matkaradu.Õõbima suundusima Chivitavecchiasse kust järgmine hommik lühike tee Rooma.See linn pakkus mereäärset promenaadi koos sõõgi ja pidudega.Seal juhtus ka meega juba teine kord reisi jooksul et meid unustati pizzerias peale tellimuse andmist ära.Kuna rahvast oli palju ja õlledolid laual ei hakanud ka enne 45 min pärima. Siis vabandatti ette ja taha ,toodi tasuta joogid ja snäkid ning hiljem magustoit. Jäime rahule.Rooma võttis meid vastu tohutu palavusega. Kolme päeva vältel külastasime peamisi vaatamisväärsusi ja Vatikani. Piletid soovitan netist ette osta. Rooma oli ka meie reisi kõige kallim osa.Roomast Veneetsiasse reisimiseks kasutasime äraproovitud kiirrongi. Hind 45 eur 1 kl.Eraldi mainimist tasub rongi kiirus mis ulatus 245 km/h ! Ümber istusime Veneetsia-Mestre jaamas kust läheb buss lennujaama. Hind 14 eur.Edasi ootas juba suvine Eesti.

See on muidugi tore , et trippijad külastavad mõningaid peamisi vaatamisväärsusi ja teekonna saab gmapsis ülesmärkida. Mida aga tegelikult külastati, mida nähti , mis emotsiooni (ja millist) pakkus, seda enamiks praeguse aja nn reisikirjadest väljalugeda kahjuks ei saa. Seega, palun, kallid reisikirjutajad, selleks, et kaaslugejad saaksid tegelikult ka teie reisist ja seiklustest täpsema kujutelma ja/või elamuse, proovige sutsu kirjeldada ka oma reisi: kohtumisi/vaatamisväärsusi jne. Sel tegelikult ei ole suurt sisu kui mainida, et lendasin Veneetsiasse, ööbisim 3 päeva, sõitsin Firenzesse, sõitsin Pisasse, sõitsin siia-tänna ja muuhulgas vaatasin peamisi vaatamisväärsusi. Sh ei mainita sõnagi nt kasvõi kuludest ja , et mitmekesi reisiti (kusjuures see pole minu jaoks tähtis aga mõne jaoks siiski mingil määral informatiivne). Juhuslikult mainin, et Itaalias on ikkagi vaadata väga palju ja nö peamiste vaatamisväärsuste mõiste on väga lai ... sama , et no loe ise netist.  No tegelikult ei ole huvitav reisikiri ju. See on lihtsalt teadaanne, et käisin selles riigis, läbisin neid linnu.

5
0

Mul selline lugu Itaaliaga, et eelmine kevade põrutasin Riiast lennukiga Barisse,kuna ma olin oma velo kaas tirinud siis Baris maha saanuna ei jäänudki muud üle kui ratas kokku ja sadulasse.Kohalikust Dechatlonist ostsin gaasi, päikesepaneeli ja muud träni ning siis ööbimist otsima.Seekord keerasin lebokale külili ühes kuivanud jõesuudmes Bari äärelinnas. Enne uinumist lugesin tiba veel tähti taevas)Hommikul väike kohvi ja hügieen ning siis risti üle Saapamaa Türreeni mere poole väntama. Kaks ööd sai magatud sisemaal, üks neist mingis tühjas hurtsikus reformvoodis teist ei mäleta. Aga päevad veeresid rattaseljas mäkke ja alla, vihma ja päikesesse kuni vastu tuli kaua oodatud Türreeni meri koos räpase ranna ja neegergetoga. Aga rand on rand ja sinna jäin laagrisse. Nüüd siis sõitsin pikki rannikut ülesse Salerno, Amalfia, Napoli, Rooma,Firence, Pisa, Milan, Riva del Garda, Bolzano, Graz poole kuni Viini kus ronisin lennukile et jätkata oma trippi Svenssonite maal.Minu parim trip mis teinud olen, nägin ja tundsin Itaaliat koigi oma meeltega.Alpides ronisin veel Via ferratasi, sain lumetormi ja ujusin jääkülmades järvedes ning magatud kuu ja tähtede kaisus) 

5
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased