Svaasimaast

Kuna selle riigi kohta foorumis väga palju kirjutatud pole (st üldse pole), siis panen kirja mõned mõtted ja tähelepanekud, mida oleks ehk hea teada. Asukoht LAV-s asuva Krugeri Rahvuspargi ja ranniku vahel paneb sealt ilmselt ka tulevikus eestlasi läbi sõitma.

  1. Riigis kehtib ka Lõuna-Aafrika rand. Sellest sain teada siis kui soovisin sularaha-automaadist kohalikku krõbisevat välja võtta aga sain hoopis peotäie LAV sajaseid. Kohalikku raha liigub kummaliselt vähe, isegi poes/turul/restoranis antakse sulle tagasi pigem rande.
  2. Teed on võrreldes LAV-ga oluliselt kehvemad. Ka põhimaanteedel on palju löökauke, teed on kitsamad ja asfaldiääred teravad ja järsud. Sõitmiseks tasub varuda aega, max kiiruspiirang tavateedel on 80 km/h ning sellega reeglina kimada ei saa. Seega kes lihtsalt soovib Krugerist minna India ookeani äärde, sellel tasuks Svaasimaa vahele jätta ja kasutada LAV-s kiirteed N2 (kaardil tundub ring, kuid tegelikult saab kiiremini)
  3. Hlane Kuninglik Rahvuspark on külastamist väärt. Pärast Krugerit jääb see võib-olla veidi kitsaks, kuid loomi ja linde seal näidatakse. Hlanes oleks nelivedu juba hea mõte, kuigi tavalise sedaaniga saab ka osadel teedel sõita (lihtsalt see teede hulk on piiratud).
  4. Lisaks Hlanele sai ära käidud (ja julgeks soovitada) Ngwenya Glassi töökoda ja käsitööpoode, Swazi kultuuriküla ja Mantenga koske (asuvad koos), Rahvusmuuseumi Lobambas (natuke kummaline, aga siiski huvitav), Swazi küünalde töökoda Malandelas
  5. Mbabane ja Manzini külastamise võib rahulikult vahele jätta, riigi 2 suurimat linna ei kätke endas midagi vaatamisväärset ja teatud piirkonnad on ka valgele turistile sobimatud (loe: ohtlikud)
  6. Riigi olulisemates rahvusparkides kehtib ka Wild Card. Wild Card on LAV rahvusparkide (mitte kõikide) külastuskaart, mis tasub end üsna kiirelt ära (nt kui kahekesi Krugeris 6 päeva veeta oled juba plussis).
  7. Svaasimaal valge inimene = turist. Võrreldes LAV-ga on sinule suunatud tähelepanu kordades suurem, kuid see ei muutunud õnneks kordagi häirivaks. Lihtne "no thanks" paneb kaubapakkujad eemalduma.
  8. Kaardimaksed toimivad väga paljudes kohtades (kuhu keskmine turist satub), kuid kummalisel kombel toimis paremini deebetkaart. Päris mitu korda juhtus nii, et krediitkaart ei tahtnud kuidagi läbi minna ja siis aitas välja tavaline Eesti deebet.
  9. Kas Svaasimaale tasub siis minna? Minu hinnangul tasub küll - svaaside veidi omanäoline kultuur ja traditsioonid ning põnev loodus väärivad vähemalt 2-3 päevast peatust selles väikeses kuningriigis (mis on muide Aafrika viimane absoluutne monarhia).

Siin - http://aafrika2013.blogspot.com/ - saab lugeda Svaasimaast veidi pikemalt, kuigi põhirõhk Lõuna-Aafrika Vabariigil.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased