Swedbanki deebetkaardi töötamine Mehhikos

Tere, kas kellelgi on kogemusi Mehhikos Swedi pangakaardi kasutamisega (Mastercard Debit)? Swedbank väidab ise alati et nende kaardid töötavad igal pool, aga mul oli mõne aasta eest juhus kus ei saanud Swedi deebetkaardiga Austraalias mitte kusagil maksta. Õnneks oli ka krediitkaart olemas.

Minu aastatetagune kogemus on selline, et kaardiga hotellis maksta ei saanud, aga pangaautomaadist sai sularaha välja võtta.

Jaanuaris see aasta käidud maksin isegi väikestes pubides ja hotellis toimis ka raha välja ei võtnud oli kaasas ja maksin swedi kaardiga.

Ei tööta ükski kaart päris igal pool. Üldreegel peaks olema, et Ameerika mandril on Visa rohkem levinud ja Euroopas Mastercard. Swedbank juurutas vahepeal ka American Expressi , aga seda ei tahtnud vist mitte keegi. Minul on Ameerika mandril juhtunud, et ei kõlvanud ei Mastercard deebet- ega krediitkaart kuid lihtne  Visa deebetkaart oli väga bro. See oleneb müüjast. Sellised hotellid, kauplused või söögimajad kus inimesed ka käivad, pangaautomaadid jms aktsepteerivad tavaliselt kõiki levinumaid kaarte. Väiksemates kohtades võib huvitavaks minna. 

Eelmise aasta nov-dets. kogemus ütleb, et sularaha kindlasti saab automaatidest. Seal pangakaardiga maksmine on niikuinii selline kaootiline värk. Juhtum 2015 kus raha broneeriti aga müüja kinnitust ei saanud. Krediitkaarti siiski maksmisel kasutasin.