SYNLAB tasuline test

Tere

Kuidas lendamiseks vajamineva testi tulemuste tulemise aeg on? Kas nii nagu juhtub või teevad nad siiski mingeid erandeid kui mainid.

Itaalias on nõue, et test ei tohi olla vanem kui 48h ja Synlabi kodulehel on kirjas, et test tuleb 24-48h jooksul.

Laps käis paar nädalalat tagasi arsti saatekirjaga testimas ja tulemusteni läks üle 48h!

Ja perearst pidi ise laborisse üle helistama ja küsima lõpuks.

Nüüd mõtlen, et kas lendamisega võib sama asi juhtuda, tahaks võimalikult hilja testi teha, aga mis siis kui enne lendu pole veel vastus käes?

Ette tänades

Kadi

seni on mul kõik testid (3tk) vähem kui 12 tunniga tulnud

Paar nädalat tagasi kell 13 tegin, tulemus oli järgmisel hommikul kell 8 olemas.

Meil oli täpselt sama teema kaks nädalat tagasi! Spoiler: jõudsime kenasti Itaaliasse. 

Pärast lõputut kirjavahetust Synlabiga otsustasime mitte riskida ehk ei teinud testi Synlabiga eelmisel päeval, vaid samal päeval lennujaamas Confidoga. Tulemus saabus 20 minutiga, printisime tõendi Tallinna lennujaama infopunktis välja ja kõik oligi korras. 

Link: https://www.tallinn-airport.ee/en/passengers/covid-19-faq/#Testing

Beginning from February 13, a testing facility of Confido Medical Centre is open at Tallinn Airport for all departing passengers for taking a coronavirus rapid antigen test.

Confido teeb lennujaamas antigeeni testi mis kõikides maades ei sobi. 

Tasuline Synlabi  PCR test tuleb järgmiseks päevaks

Meil läks jälle Lennujaama Confido testi kätte saamisega ligi ööpäev aega. Lubatakse 20 minutiga. Viiest inimesest (kõik tegid testi samal päeval ja ajaliselt lähestikku) kaks said kohe, kuid kolm mitte. Helistasime klienditoele sada korda, seal olid väga abivalmis inimesed, kuid neil oli sees mingi segadus. 

Kes lennujaamas testi teeb - olge kohal seni, kuni saate paberil kinnituse! Mis kindel, see kindel. Meil oli närvikulu ikka korralik.

Ilmselt oleks mõistlik testi tegijalt uurida, et mis kell testid autosse pannakse, mitu korda päevas, kuhu viiakse ja mis kell tulemused saab vastavalt kordadele. Näiteks käin ITK's tihti vereproove andmas. Neil on labor Ravi tänaval, samas proove võetakse ka Magdaleenas.  Kui on arsti aeg täna pärastlõunal, siis teen proovid kindlasti Ravi tänaval hommikul. Kui homme, siis võib ka Magdaleenasse minna. Mingid proovid on ka pikema ajaga.

Tartu Synlabis neljapäeva õhtul 18.40 tegime ja reede hommikul 5.30 olid vastused meilil.

Testimise kellaaeg peab olema vähem kui 72 tundi enne sihtkoha lennujaama/ hotelli jõudmist.

tegin synlabis PCR-testi möödund reedel kella 10 ajal hommikul ja vastus tuli 21.30 paiku sama päeva õhtul.

Aga kas lennujaamas enam PCR testi ei tehta? Mul õde tuli lennukilt mõni aeg tagasi ja seal väljumiste juures tehti ruumis test ja päev hiljem sai vastuse kätte. Ja seal ei kontrollitud isegi lennupiletit millega ta tuli.. ehk sai lihtsalt sisse jalutada ja tasuta testi teha. Kas seda kurjasti ära ei kasutata?

Lennujaamas on testimispunktid eraldi, PCRi tehakse ainult saabuvatele reisijatele. Teised ei tohiks minu meelest pääsedagi sinna - kui su õde tuli saabuvalt lennult, siis seal alas ongi ju ainult saabujad.

Tegelikult ei ole testimine saabujate alas vaid seal kus juba kohvriga välja oled tulnud.

See PCR testimise punkt asub fuajees ja sisse jalutada saavad kõik. Aga ma oletan, et seal siiski kontrollitakse andmebaasist järgi, kes sa oled ja kust sa tuled. Riiki sisenemisel sind ju registreeritakse ja sisestatakse süsteemi sinu andmed. Lennujaama kodulehel on veel kirjas:

"PCR testi negatiivsest tulemustest (saabuvad reisijad) teavitatakse 24-48h jooksul pärast testimist tekstisõnumi teel, positiivse tulemuse osas helistatakse. Tulemus on nähtav ka terviseinfosüsteemis digilugu.ee."

Ehk siis rahvusvahelist Synlabi sertifikaati välja printida ei saa? 

Avastasin ühe vastuolu praegu seda infot otsides. Välisministeeriumi leht üteb, et Suurbritanniast saabujad ei pea karantiini jääma:

https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-liikumispiirangute-kohta-eestisse-saabujatele#EU+Schengen

Lennujaama koduleht aga, et "Eestisse saabumiseks kehtib kohustuslik testimine Ühendkuningriigist saabujatele ning kolmandate riikide elanikele, kes saabuvad Eestisse töötamise või Eestis õppimise eesmärgil. Kõigile ülejäänud saabujatele on testimine soovitatav, kuid vabatahtlik.

Ühendkuningriigist Eestisse saabujad peavad kuni 72 tundi enne Eestisse saabumist tegema koroonaviiruse PCR testi, mille tulemus on negatiivne. Juhul, kui isik ei ole teinud kuni 72 tundi enne riiki saabumist koroonaviiruse testi, peab ta viivitamata Eestisse saabumise järel selle tegema Tallinna lennujaama testimispunktis.

Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigist saabujatel ei ole lubatud pärast esimese negatiivse testitulemuse selgumist täita vältimatuid töökohustusi, kuid on võimalik osaleda vältimatul perekondlikul sündmusel."

Ma saan aru, et UK´st pärineb see uus ohtlik tüvi, aga kumb reegel siis hetkel kehtib?

VM on korrektsem. ÜK-st saabudes oli kohustus teha test ja viibida 10 päeva isolatsioonis. Samal ajal on jätkuvalt kehtinud ka koroonanumber 150, millest alla jäädes eelnevad puktid ei kehti (ka ÜK-l). Ma eelnevaid Suurbritannia koroonanumbreid ei tea, et kuna neil täpselt see alla 150 on langenud. Nad kasutavad ise mitte 14 päeva numbrit vaid 7 päeva numbrit, aga minu loogika järgi on ka 14 päeva number juba märtsi alguses alla 150 langenud. Lihtsalt keegi on nüüd lõpuks sellele Eestis tähelepanu juhtinud.

Kuna korralduses on selgelt kirjas, et ÜK-l kehtib samuti see eristus, siis on nad nüüd ilusti nimekirja lisatud. Homme peaks vastu võetama uus korraldus, millega võetakse ka see ÜK-le kehtinud eraldi välja toodud nõue välja, sest praktiline väärtus sellel puudub.

Oleks nagu loogiline, et ikka andmebaasist näevad, kas inimene tuleb välismaalt või jalutab niisama sisse. aga good point, Synlabi sertifikaadi kohta ei tea, seda vast ei saa seal. Aga seda ju ei saa ka perearsti poolt suunatud PCR testi tehes?

Tundub, et seda "tasuta testimist" on hakatud siiski rohkem kasutama  ja kuna see siiski lubatud ei ole võib ka trahvi saada (ma siiski olen kindel et esimene kord või paar korda siiski piirdutakse siiski hoiatusega aga mine sa tea millise ametniku otsa satud) - https://reisijuht.delfi.ee/artikkel/93010379/kusisid-reisimiseks-perearstilt-saatekirja-koroonatestile-sind-voib-oodata-arest-voi-kuni-1200-eurot-trahvi

Liisa ja Jochen, eksite, kõik Synlabi testid lähevad testi.me rakendusse, kus saad ühe nupulevajutusega genereerida kolmkeelse sertifikaadi. Seega seni olnud iga reisija isikliku vastutustunde küsimus. IMO - on raha reisile minna, leiad raha ka testimiseks.

Selge. Ma lahkusin Eestist juba eelmisel aastal ja info oli mul vananenud. Viin parandused sisse.

Jajah nõus, ikka tuleks teha tasuline Synlabis test ära enne lendu.  Lihtsalt tuli meelde selline teema lennujaamaga. Endalgi sama mure, mis teema algatajal, äkki ei saa testi kätte piisavalt kähku. 1,5 kuud tagasi oli ka Covid küljes, väike võimalus et tuleb uuesti positiivne test. Siis vesi ahjus, sest vaid 48h varem saab pileti kuupäevi muuta (pole turist vaid tööasjus lennata vaja)

Hakkasin broneerima tasulise PCR testi aega ja selgus, et näiteks Confido tasuliste testide sertifikaate ei saa https://api.testi.me/ me välja printida. Ehk Confido puhul lisandub sertifikaadi summa ja Synlabiga võrreldes on test kallim. Kui Confido teeb testi nt reisilt tagasi pöördudes Tallinna sadamast, siis nende tulemused lähevad https://api.testi.me/ ülesse, kuna labor on Synlabi oma. Synlab on siiani ja ka lubab ka kodulehel saata tulemused 24 tunni jooksul hiljemalt.