Synlabi testi kiirus - autoreis Euroopas

Tere, Kuna kaugemale Euroopasse autoga reisides on testi tulemuse saamine ajakriitiline, siis uuriksin inimeste kogemusi - kui kaua on teil võtnud aega Synlab testi tulemuste laekumine? Saan aru, et ametlikult on 24h, seda pole vaja korrata. Huvitab just, et mis kogemused on inimestel reaalselt. Keegi siin soovitas testi kohe hommikul kell 8 ära teha ja seejärel juba Pärnu kanti/Läti piiri äärde ootama jääda. Samas kui tõesti lähebki 24h, siis võin samahästi ka kodus oodata :). Kas Synlab äpp annab kuidagi ka märku tulemuste saabumisest või peab ise koguaeg kontrollima? Usun, et teema pakub tänases olukorras pajudele huvi :). Tänud vastajatele!

Nagu päriselt?! Vastused on tulnud 3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,21,23,24 tunni pärast. Testi tegema minnes lähtu sellest informatsioonist ja sa ei eksi.

Nagu päriselt?! Anger management issues? Ootaksin vastust ka äpi küsimusele, aga seda sa suures raevuhoos ei märganud. Kui sa kogemusi jagada ei soovi, miks sa vaevud üldse kommenteerima? Jäta vahele see teema. Lihtne! 

Pole ühtegi testi ise teinud, soovin teiste kogemusi kuulda. Tundub, et neandertaal on küll juba 24 korda teinud ja iga kord erineval ajal tulemuse saanud. Jaga siis palun rumalale oma kirgastavat teadmist, kas soovitad minna enne autoreisi testile pigem hommikul kell 8 või õhtul? Kummal juhul sul kiiremini on õnnestunud tulemus kätte saada :D

Olles teste teinud korduvalt viimasel ajal on testid tulnud Tallinnas keskmiselt 8-10 tunniga õhtul 17.30 tehtud, kell 2 öösel vastus, 2.30 öösel teinud vastus hommikul 10 ajal, teinud päeval kell 11 vastus käes õhtul 20.00 paiku, ehk suht kiirelt on viimasel ajal toiminud

Tripis neid teemasid on mitmeid, kus erinevad kasutajad on oma kogemusi jaganud. Paraku ongi seinast seina. Ma lähen neljapäeva õhtul, eks siis saan teavitada palju aega läks aga ilmselt kõige kindlama vastuse saad Synlabist endast. Võibolla saad siseinfot, et mis kell see kõige "parem" oleks.

1oravakene...hommikune konjaki joomine ei ole hea ja siis veel siin räusata nagu revolutsiooniline madrus...mine tee test ära,hakka pakkima ja tuleb vastus,asudki teele...

Teema pakub kindlasti huvi. Ise stardin 1.07 autoga Austria-Itaalia  poole ja kuna Lätist ei pääse, siis enda rahustuseks teen testi 30.06 hommikul. Võimalik, et 1.07 polegi Läti transiidiks testi vaja ja piisab vaktsineerimis tõendist aga seda näitab aeg. Loodan, et juulist kõik toimib!

Testi vastuste aega ei oska vast siin keegi öelda, kuid eks 12h on vast keskmine.

Eelmine nädal tegin testi 16.30 ja öösel peale 1 oli vastus tulnud. Tegin Tallinnas. Tundub, et praegu tulevad vastused kiiremini, kui talvel. Minul tuli vastus smsiga ja meili peale kiri, et vastus on digiloos olemas.

Pühapäeval tegin Synlabis kl 10 testi ja kl. 19 saabus meil ja sms, et tulemused olemas, seega  võttis aega  9 tundi.  Kusjuures vahelduseks ninatorkimisele valisin selle soolalahusega kurgukuristamise ja oli päris mugav.

Oskab keegi öelda palju lätlane trahvi teeb ja kas teeb kui 28.06 püüan ilma testita Läti läbi sõita?

Vaja on testi ja ankeeti. Ühe puudumise eest oli trahv vist kuni 2000 eurot ja teise eest äkki kuni 600 eurot? Kumma eest see kallim oli, seda ei mäleta. See on siin mingis Läti teemas ka kindlasti läbi käinud. Hetkel on ikka üsna huupi pakutud mul, aga summad olid arvestatavad ja Eesti autodega pidid tihti maksimaalsed trahvid tulema.

Eile 12:45 test ja õhtul 19:30 tulemus käes Synlabist

Ilmselt on autoreisi kontekstis enamasti mõistlik teha test võimalikult hilisel õhtutunnil enne hommikust startimist, nii on suure tõenäosusega väljasõidu või Läti piirile jõudmise ajaks tulemus olemas ning samas jääb teisel või kolmandal päeval võimalikult pikk sõidupäev testi kehtivusajal sihtpiirini jõudmiseks.

Testide, aegade jm nõudeid tuleb kindlasti uurida, eriti praegu, 1. juulini jääval ajal muutuvad need Euroopa Liidu riikides nüüd veel tihedamalt kui muidu.

Olen teinud kokku 6 testi ja tulemused tulid keskmiselt 8 tunniga. Kui olen teinud õhtul, siis tulemus on tulnud öösel. Kui olen teinud hommikul, siis on tulemus tulnud õhtul. 

Niipea kui testi tulemus on selgunud, on Synlab mulle saatnud SMSi "Sinu analüüsi tulemus on laetud mobiilirakendusse TESTI." Seejärel olen loginud TESTI appi ja vaadanud seda tulemust.

Tervitus

Palun abi järgmise skeemi juures (kas toimiks):

Kui test teha reedel päeval ja öösel saan vastuse (kui hästi läheb) ja tahan välja sõita laupäeva varahommikul 4.30 näiteks, kas aeg hakkab lugema momendist, millal testi tulemuse teada sain? Ja kas siis peaks olema välja prinditud mingid sertifikaadid või tõendid kui mingeid äppe pole, ei kasuta internetti telefonis, et läbi Läti, Leedu, Poola, Tšehhi, Austria, Sloveenia Horvaatiasse jõuda pühapäeval hiljemalt kell 17.00 ?  Poolas ööbiks nagu varasemalt.

Järsku oskab keegi nõu anda, kellel rohkem kogemusi. Teoreetiliselt ja varasemate paljude aastate kogemus näitab, et kindlasti peaks jõudma sellise skeemi järgi 48 tunni (Horvaatia nõue mingi aeg tagasi, et kuni 48 tundi vana test) jooksul Horvaatiasse sihtpunkti (isegi mõningate ummikutega). Horvaatias võiks siis puhata, kui testist saab rohkem aega mööda kui 48 tundi ? Aga kui riskivaba selline üritus võiks olla, kas sobiks kõikides nendes riikides sama test, ka Poolas ööbimisel, sest ei soovi sentigi trahvi maksta? Ja tagasitulles teeks Horvaatias testi, millega transiidiks sama skeemi järgi Eestisse tagasi.

Tänud juba ette, kes viitsivad kaasa mõelda ja oma teadmisi jagada!

Aeg hakkab tiksuma hetkest kui testi jaoks proov võetakse (kurgust või ninast). Proovi võtmise aeg läheb sertifikaadile kirja. Seega kui tulemuste saamiseks kulub keskmiselt 8 h, siis on test juba 8 h vana selleks hetkeks. Ehk kui riiki sisenemise nõue on 48h, siis alles on jäänud selleks hetkeks vaid 40h, et sinna riiki jõuda.

Sertifikaadi saad alla laadida ka .pdf-ina ja siis salvestada kas telefoni või Google Drive ja kasutada/näidata seda offlines olles (ilma internetita). Ma olen samuti teinud printscreeni ja näidanud seda nn pildi kujul, et kiirem saaks (appi logimine võtab aega).

Sõltub, mis testi teed. PCR kehtib enamike riikide jaoks 72 tundi. Poolas ja tundub ka et Sloveenias on ka PCR-i kehtivus 48 tundi. Lisaks on mõnel riigil eraldi reeglid transiidi kohta. Täpselt ei viitsi tööd ära teha, aga Sloveenial vist transiidi jaoks testi ei nõuta.

Kui see vähene uurimistöö vastab tõele, siis on mõistlik teha reedel hilisel peaelelõunal PCR test ja sellega võid Horaaviasse siseneda hiljemalt esmaspäeval samal ajal. NB! Tuleb arvestada ka ajavahet.

Poola jõuad ju juba esimese 24 tunni jooksul, kui kaupäeva hommikul sõitma hakkad ja sellega pole probleemi. Tšehhi reeglid tasub põhalikult üle vaadata.

Tere. Siin tehakse suurt logistikat kuidas/millal/kus enne reisi testida, hirmsasti tahaks teada kuidas/milla/kus tagasi tulles testida (Läti ju siis ka jalus) ja mis hinnaga testid sealpool? Vahva eelarve lisa edasi tagasi pere puhul kokku.

No see sõltub ju konkreetsest riigist Euroopas ja täpsest asukohast seal, kus tuleb siis testimiskohad, lahtiolekuajad, tulemuste väljastamise tähtajad ja hinnad välja selgitada.

Aga põhimõte on sama: test teha sellisel ajal, et tulemuse saaks kätte enne jõudmist esimesse kohta, kus testi nõutakse, ning planeerida sõit nii, et enne testi aegumist Läti piirile jõuaks (kui seal see nõue jätkuvalt kestab).

Kui 2 testi kokku võib maksta sõltuvalt hindadest välisriigis ca 120-180 eurot, siis on see parasjagu hind, mille eest on saadaval pea kõigisse Lõuna-Euroopa riikidesse ka lennupileteid.

Viimasel ajal kõik eelmisel päeval tehtud testi tulemused tulnud ca 2.00- 4.00 hommikul. Viimane kord sama moodi, kui hommikul kell 2.30  sai lennujaamas test antud. Võib olla on Synlabiga otse suheldes saab täpsemat infot. Kui soovida värske testiga reisida, siis teha õhtul ja suure tõenäosusega varahommikul tulemus käes.

Tegin eile 17:34 testi ja vastus tuli täna 00:55.