Tåhåks Norråsse elåmå minnå.

Tere!

Må tåhåks Norråsse elåmå minnå, ågå må ei teå, kui pålju see kõik måksmå läheb. :( Mul on vaja Norråsse : *tööd *korterit( mis oleks mööbliga ) *elåmisluba; töötåmisluba;õppimisluba. Niiet, küsimus on järgmine : Kui pålju see måksmå v õ i k s minnå? Kås keegi oskåb soovitådå internetilehekülge, kus oleks heåd töö või korteripåkkumised? Mis oleks Norrås ilus linn? Oslo?

Olen vägå tänulik, kui keegi ütleb! ;)

Gertu.

Forstår De?

0
0

Oslo kõige kallim linn kui odavamalt tahad saada mine üles põhja. Infot ost müük saad www.finn.no Aga kõigepealt norra keel selgeks muidu ei ole seal essugi teha!

0
0

Jeg forstår ingenting! Kas lugupeetud teemaalgataja Norrast muud ka teab, peale selle, et ta sinna minna tahab?

  • Palju tøø maksab? Søltub sinust.
  • Palju korter maksab? Søltub asukohast ja møøblist ;)
  • Ajutine elamis- ja tøøluba pole siiani øørigi maksma læinud. Øppimisega olen proovinud eestis hakkama saada, seda ei oska kommenteerida. *Ilusat linna? Løø atlas lahti ja vøta jærjest. Mul pole veel ønnestunud yhtki koledat næha. (Tøele au andes pole køigis kæinud ka). Kui lisada lause ühest teisest postitusest, et keelt ei oska, aga tahaks norrakatega võrdset palka saada, siis oleks see minu meelest 100% autahvli teema!
0
0

Kui keegi teada tahab, siis ma oskan norra keelt. ( muidu ma sinna oma nina ei topiks ) ;)

0
0

Siin foorumis on paljusid asju loetud ja nähtud aga seda, et vabalt Norra keelt valdav isik vajaks töö ja elukoha otsimisel abi.....seda kohtan küll esmakordselt. Seda Norra teemat on siin ikka pikalt ja laialt nämmutatud, nii toidu, elamise ja muude hindade poolest,sh. töö leidmise kohta..jne-jne. Saan aru, et inimene kes keelt ei valda, see ei saa finn.no lehel hakkama...aga kui ikka Norskit Snaketad siis pole ju probleemi otsida alamrubriike Job ja sealt juba edasi ka Leiemarkedet, et endale vastav elamine otsida.. Norras on kinnsivara hinnad nö laest-lakke...Stavanger on kallim kui Kristiansund...Oslo kallim kui Drammen jne-jne. Isegi suure tahtmise puhul on sind raske aidata... Ja kusjuures mina isiklikult Oslot kaunemaks linnaks ei pea..kahtlaselt palju betooni ja klaasi...Kristiansand on palju kenam (see on ainult minu isiklik arvamus ja palun vandada kui mõne Oslo elaniku tundeid riivasin). Posiitivsest küljeks saan lisada seda, et praegu on hea aeg tulla, kuna otsitakse suveabilisi ja siis on ju alat võimalus, et saad pikaajalise töölepingu, kui ennast hästi näitad. Hilsen H.

P.S esimeseks 6 kuuks võta kaasa 72000Nok. Arvestusega, üürile kulub ca 6000 nok-i ja 6000 toidu ja muudeks kuludeks...Kusjuures esimesed 3 kuud võid siin vabalt viibida ilma igasugu lubade ja tõenditega. Eraldi küsimus on loomulikult see, et kas mõni kohalik elanik sinule ilma Norra isikukoodita elamispinna väljaüürib. Kindlasti arvesta ka tavaliselt siisemakstava 2 kuu deposiidiga. Aga samas on ju alati võimalus ka kellegiga koos üürida, sest nii tuleb ju odavam... Vaata kindlasti ka seda tripi teemat.. http://trip.ee/node/51996 . Teema algatajaks on väga tore ja toimekas neiu.

0
0

Ma tean, et kui ma unustan klaviatuuril tähestiku vahetamata, siis tulevad

ö-de asemel ø-d ä-de asemel æ-d ü-de asemel å-d õ-de asemel ¨-d

A seleta mulle, mismoodi sul a-de asemel need åååååååå-d tulevad?

Eriti hæmmastavas k¨neviisis, Norra Troll

0
0

To unimong : Ma oskan norra keelt, aga ma ei teadnud, kust otsida, kuna googlest ma ei saanud vastust. :D

To Norra Troll : Mina ei tea, mul on selline klaviatuur, kus a - tähel on see ring seal üleval . :D Niiet jah, kui ma lugema hakkaksin siis å-täht oleks [o]:D Aga õnneks mul vend aitas selle asja ära muuta ja nüüd on mul a täht. :) ( loodan , et mõistad )

0
0

To Norway Millisest googlest sa seda infot otsisid? Lõin praegu naljaviluks otsingusse: job i norge. Vasteid hunnikus. Sama elamispinnaga. Infot nii et tapab koos konkreetsete pakkumistega. Kusjuures mina ei valda "norski", vaid saan pisut aru. Keeleoskaja jaoks ei tohiks nüüd küll olla mingit probleemi sellise info kättesaamisega, selle asemel, et postitada teema stiilis: tahan sinna- ei tea kuhu, tahan teha- ei tea mida!

0
0

Ei saa mitte vaiki olla: kui 'sul on selline klaviatuur, kus a – tähel on see ring seal üleval', siis oleksid vöinud kasutada seda läbi kogu oma postituse. Antud juhul asi paistab poosetamisena. Ja ennegi nähtud siin foorumis laiscimus maximusi, kes ootavad, oma 'keeleoskusest' hoolimata, et keegi räpase töö nende eest ära teeb. -'Mis oleks Norrås ilus linn? Oslo?' - Ehk tasuks alustada köige tavalisemast turismireisist 'Norråsse', et vöiksid ise selles selgusele jöuda, kas ja mis on ilusad linnad seal maal.

0
0

.

0
0

Enam ei ole vaja infot! Aitahh koikidele, kes pyydsid aidata!

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased