Tai 2019

Tere reisirahvas! Lähen tütrega nädala pärast Taisse, minu jaoks esimene reis riigist välja peale Soome, ma paljut ei tea, seega vabandan ette lollide küsimuste pärast!Olen küll uurinud ka varasemaid Tai postitusi, aga enamus tehtud mitu aastat tagasi, mõtlesin et äkki keegi värskelt käinud, teab mida soovitada ja kuidas asjad seal. Esiteks, kuidas märtsi lõpp-aprillis ilm Phuketil? Mind hirmutati ära sellega, et tuttav märtsi alguses käis ja oli palju sadanud, mis veel siis märtsi lõpus-aprillis saab..Kuidas ka selle raha vahetamisega, kas Tais ATM’ist raha võttes on väga lollus? Kardan veidi nii suure summa sularahaga 15h reisida sinna, et seal vahetada.Siis veel ka randadest, mis randu soovitate? Nagu lugesin siis Patong beach pidi üks mõttetumaid olema, kuigi sinna just hotelli bronnsimegi..Ōnneks plaan roller võtta, sooviks leida puhtaid ja vähese rahvaga liivarandu :) Ning kus soovitate süüa (Phuketil siis endiselt)Tänavatoit pidi olema ok, aga tahaks mõnes restoranis ka käia.Kui keegi avaldada tihkab, siis palju raha kulus kohapeal? Meil eelarve u 650eurot inimene 11 päeva peale... Phi-Phile tahaksime minna üheks ööks ja ega muid plaane ette teinud polegi. Tänan, kes vastata viitsivad, kõik soovitused/info Tai ja Phuketi kohta on teretulnud!

1
23

Kodutöö tegemata, hinne 2 .  Phuketi kohta on Tripis kirjutatud väga palju. Kriblan Sulle veidikene, aga ei ulata kandikul.Märts-aprill-mai on kõige kuumemad kuud Phuketil. ( vaata, weather in Phuket). Olen olnud märtsi lõpus, enam ei lähe, sest kuumus tapab. Vihma võib tulla, siis korralikult, aga ainult tund aega.Rahavahetusest ja kurssidest oli mõni nädal tagasi Tripis suur arutlus. (otsi).Kui raha on palju, on ATM kõige õigem valik. Rahavahetuse putkasid on Patongis iga 100m tagant, kõigil kursid aknal ja ei mingit tüssamist.1300eur kahele, 11 päeva tuleb normaalselt, ilma laristamata välja, jagate ju ka majutust. See, et sõidad rollut, on suur pluss ja kokkuhoid, see annab Sulle vabaduse valida randade vahel, samuti sõidad läbi delfinaariumid, loomaaiad, Big Budha, jne. Phuketil on u.40 randa ja Patong beach on neist saast. Saada sõnum.

6
0

Olen hetkel Tais ja vihmane pole olnud. Kohalikud ütlevad, et järjest kuumemaks läheb. Praegu ~37kraadi ja järgmine kuu ~40+ juba. Ehk sellega seoses soovitan kasutada esimestel päevadel 50st kaitsekreemi, hiljem 30 või vähem. :)ATMist raha ei võtnud, sulas eurod kaasas ja vastavalt vajadusele kohapeal vahetanud (mitte kogu summat korraga). Patong beach tõesti mõttetu. Ise käisin nt freedom beachil, väga ilus rand ja soovitan. Sinna saab nii veetaksoga kui ka rolleri v tuktukiga. Viimastega minnes siis peab natuke kõndima. Samuti ilusaid randu, kui sõita lõuna poole.Kõige ilusamad rannad siiski phiphil! :) Seal tasub aega varuda ja paadiga erinevaid kohti külastada.

2
0

Kui sõidad rollut, siis mulle randadest meeldib Patongist põhja: Karon beach lõpp, Surin beach (nii ja naa), Surinist järgmine, Bang-Thao beach keskel, see on minu lemmik ,sest sealt lähen ma kalale, nii juba mitmeid aastaid.

Patongist lõunasse:  Kata Noi beach, Naiharn Beach.

Olen käinud Phuketil väga paljudes randades, aga need on jäänud minu lemmikuteks.

Elanud olengi enamjaolt Patongis, sel aastal Kamalas, kui viibin Phuketil.

Kui sõidad rollut, pole vahet kus Phuketil elad.

2
0

Nagu juba eeskõnelejad ütlesid, siis ilm tuleb kindlasti kuum ja tugevate kuid lühiajaliste vihmahoogudega.Raha ATM'st väljavõtmisel liitub (olenemata väljavõetava summa suurusest) sinu soovitud summale veel 200-220 THB kohaliku panga teenustasu + olenevalt kaardist ka kaardi väljaandja teenustasu.Ma ise ei ole Phuketil juba paar aastat käinud aga viimati nägin seal kahel korral politsei haaranguid valgetele rolleritel turistidele.Kellel juhilube (kindlasti A-kategooria + soovitavalt ka rahvusvahelisi) ei olnud või sõitis ilma kiivrita, jäi kindlasti nii mõnegi rahatähe võrra vaesemaks.Praegust olukorda Phuketil küll selle nurga alt ei tea aga samas ei leia ka põhjust, miks peaks politsei suhtumine olema muutunud leebemaks (arvestades turistide tavalist sõidustiili).

0
0

See lubade teema oli praegu ka. Paljud ei andnud rollerit, kui polnud A-kategooriat + rahvusvahelisi. Samuti nägime mitmes kohas politseisi, kes pidasid just turiste kinni. 

0
0

Kas siis mõni ikka andis ilma lubadeta rolleri rendile? See mõjub ju nüüd rendileandja rahakotile.Mulle meenus, et umbes aasta tagasi kehtestati Phuketil kord, kus selline rendileandja saab vahelejäämisel trahvi kaela.Ja politseil seda tuvastada ei ole raske. Piisab vaadata lubadeta vahele jäänud juhi rendilepingut.http://www.phuketbreeze.com/phuket-rental-companies-to-be-fined-if-found-renting-to-unlicenced-drivers/https://www.thephuketnews.com/phuket-police-target-rental-operators-over-riders-licences-66922.phpSamas, kui teema algatajal on lubadega kõik korras, siis pole probleemi.P.S. Tegelikult Eestis välja antud rahvusvahelised load ei ole Tais õiguslikult kehtivad. Seda aga ei tea seal ilmselt enamus politseinikke (ja arvatavasti ka enamus eestlasi, kes nende lubadega seal sõidavad).

0
0

Rentisin veebruaris kolmest erinevast kohast rollut. Lube ei küsinud keegi, jätsin neile  värvilise koopia passist. Võib-olla mõjus hästi, et värviline, muidugi ma ka juba soliidses eas.Rahvusvahelised load ei ole jah kehtivad, nagu näiteks sakslastel jne. on kehtivad.Rahvusvahelised load kehtivad ainult koos Eesti siseriiklike lubadega. Minul on aidanud, kui kõigepealt esitan rahvusvahelised ja siis kohmitsen otsides eesti lube, on vaadatud ainult esimesi ja lastud edasi sõita.

0
0

RV lubadest: läbi aegade on välja antud kolm selleteemalist rahvusvahelist lepet, 1926, 1949 ja 1968. Eesti RV luba põhineb 1968. aasta konventsioonil, mille Tai on küll allkirjastanud, ent mitte ratifitseerinud. Neil kehtivad 1926 ja 1949. aasta konventsioonid. 1949. aasta oma Eesti allkirjastanud ei ole, aga huvi pärast võiks muidugi järele uurida, kas 1926. aasta omale Eesti alla kirjutas ;-) ning näiteks Saksa VM andmetel on just 1926. aasta konventsioon määrav:    https://www.auswaertiges-amt.de/de/aussenpolitik/laender/thailand-node/thailandsicherheit/201558. 

0
0

Kui endal fantaasiast jääb puudu siis mina soovitan broneerida Phuket.ee kaudu mingi tripi. Meie jäime küll väga rahule. Võtsime Phi Phi tripi aga neil palju võimalusi kuhu trippima minna. Kõik on eesti keeles, väga mõnusa kiirkaatriga ja väikse seltskonnaga. Uued sõbrad ka garanteeritud.

0
0

@BuldoozaUurisin seda rahvusvaheliste lubade teemat mõned kuud tagasi ja sain vastavast ministeeriumist konkreetselt selle teemaga tegelevalt inimeselt kinnituse, et 1949 aasta Genfi konventsiooniga liitumise protsess on Eestis töös ja kui kõik läheb plaanipäraselt, siis võib liitumist oodata veel 2019 aasta jooksul.See tähendaks siis seda, et Eestis välja antud rahvusvaheliste juhilubadega saaks edaspidi täiesti ametlikult sõita nii Tais kui ka paljudes muudes riikides (Aasias näiteks Kambodza, Lõuna-Korea, Bangladesh, India, Jaapan, Laos, Malaisia, Singapur, Sri Lanka), kus need varem ei olnud õiguslikult kehtivad.Samas, uus valitsus ja uus minister võivad selle võimaluse ära nullida.

0
0

Iseenesest on Eesti liitunud 1926 Pariisi konventsiooniga, kui sakslased sellele viitavad, võiks ju see ka eestlastele pädeda, aga ega seda juriidikat tea.https://dea.digar.ee/cgi-bin/dea?a=d&d=AKriigiteataja19280113.2.4

1
0

Tere!Jagan siis soovitusi eelmise aasta Tai reisist. Ehk on abi. Lennujaamast sai ostetud kohe SIM kaart, mis turistidele spetsiaalselt mõeldud. Kohapeal pannakse kaart sisse ja aktiveeritakse. Väga mugav. Maksis 599 kohalikku ja 8 giga 4G andmesidet. Piisab vabalt kahele. Rolleriga sõites väga mugav näiteks Google Mapsi kasutada, võta kõrvaklapid kaasa. Märgi lihtsalt eelnevalt kõik kohad peale. Kui on omal käel mineks, siis on mõttekas vahetada lennujaamas mingi osa eurosid ära. Pärast on kuurortis valuutavahetuskohti jalaga segada. Maksab takso Patongi umbes 1000 kohalikku (umbes 25 eurot), sõltub, millal lennuk saabub-öösel kallim lihtsalt, aga lennujaamas on fix hindadega taksosid küllaga.Randadest on eelpoolmainitud Karon, Kata, Kata Noi ja Freedom Beach super ilusad ja rahulikud. Rolleri rendil ( vali võimsus alates 150cm3) võetakse sult pass ära ja pannakse lahtisesse sahtlisse- natuke närvesööv aga igakord oli alles, kui rolleri tagasi tõin. Lubade olemasolu ei kontrollitud kordagi, ka politsei ei nokkinud, kindlam on seda munakoort ikka kasutada. Alati pildista rolleri olukord võtmisel, liiklus on kohati julm, kuigi toimib, segadust tekitab ainult ringteedel vasak liiklus aga harjub ära.Igaksjuhuks sai tehtud ka rahvusvahelised load, aga vaja ei läinudki. Omalkäel olime ka 2 ööd Phi-Phi saarel, hotellis PP Sunset Bay Resort. Tulevad sadamasse vastu, viivad longboatiga hotelli. Suurepärane koht, väga toredad omanikud. Pileteid PHI-Phi-le müüakse ka tänaval, ekskursiooni büroodes, tulevad hotelli järele, viivad laevale ja tagasi hotelli. Süsteem toimib.Kindlasti tuleb külastada Big Buddat, kihvt oli 3D muuseum( phukettrickeyemuseum.com) , samuti külasta ööturgusid. Tänavatoit on suurepärane, tihti kuskil marketi lähedal, võid võtta poest joogid ja nautida elu. Restoranidest ei maksa väga uhkeid vaadata, mida uhkem, seda kehvem kvaliteet. Kindlast proovige Tom-Yum supp ära, seniajani on maitse suus :) Kui on küsimusi- aitan meeleldi.

3
1

Buldoozale. Olen võib-olla pikkade juhtmetega, aga mida tähendab Sinu postituses lause: " Uus valitsus ja uus minister võivad selle ära nullida"? Et kas nüüd Trip.ee-s käib ka juba poliitiline sõnnikuloopimine?

2
5

Mingi sõnnikuloopimiseta, prioriteedid muutuvad, inimesed vahetuvad, asjad toppavad. Piisab, kui asjaga tegelev ametnik töölt ära läheb ja asja mäletanud minister vahetub, ja õhukeses riigis ongi asi unustatud. Mul on küllalt tuttavaid ministeeriumites mingeid pakte-šmakte-lepinguid ajanud. Kui nemad pole enam viitsinud ja on mujale tööle läinud, siis on asi sahtlis ja unustatud. Ajakirjandus on ka piisavalt õhuke, et isegi kui mõni teema on kihutatud ajalehtede esiküljeteemaks, siis 2-3 aastat hiljem pole enam meediaski kellelgi meeles uurida, mis asjast sai (vastus: sai see, et asjaga tegelenud ametnik lahkus töölt ja asemele ei võetud kedagi).Taist rääkides - passi ei maksa loovutada rolleri eest siiski. Mitte keegi ei jäta sind sõiduvahendita, kui keeldud. Sularaha sobib deposiidiks alati.

5
0

Margus Nurmik,Ära seda 150cc rollerit ikka kõigile soovita. Üsna terav teine. Sina, mina sõidame sellega, aga suurem enamus sõidab ikka Honda clickiga. Asjalik rollu.See kas enda reisidokument e. pass anda mingi rollu eest panti, on sinu isikliku sisetunde küsimus. Mina pole 15.a jooksul seda kunagi teinud ja ei tee ka edaspidi. Kiiver kindlasti pähe ja särk selga, kaine meel ja kõik laabub.Kui politsei ei "nokkinud" siis muidugi ei olnud vaja lube näidata.Päikest.improved: jõudsid rollu osas ette.

3
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased