Tai - Kambodza - Vietnam

Kes käinud, kes plaanib? Lennukiga Euroopast Taisse, sealt mööda maad Kambodzasse ja sealt mööda maad Vietnami, sealt lennukiga tagasi Euroopasse - on see üldse teostatav 2 nädala jooksul?

On ikka. Lihtsalt sellise marsuudiga reis võib kujuneda tormamiseks. Sõltub konkreetsemast marsuudist.

Olen käinud, aga aega kulus viis nädalat ja nii Kambodžast kui ka Vietnamist sai käidud kummastki vaevalt pooles. Läbida jõuab kahe nädalaga mingi marsruudi kindlasti, iseasi kui palju jõuad selle ajaga näha ja kogeda.

Ma pakuks mõlema maa jaoks minimaalselt 3 nädalat. Pigem teha üks maa korralikumalt kui tormata mõlemast maast lihtsalt läbi. Ise olen käinud Kambodžas 2 korda mõlemal korral 3 nädalat ja ilmselt ega 2 ilma kolmandata ei jää :)

Läheme novembri teises pooles kah sarnasele tripile, kuid alustame Vietnamist, lend Qatar'iga Madridist. Esialgu plaanis nädal Lõuna-Vietnamis, siis bussiga Saigonist Phnom Penh'i ja sealt omakorda kiirpaadiga mööda jõge Siam Rep'i. Taisse mineku vahend veel lahtine: mööda maad või siis lennukiga Kambodzhast. Meil aega 3 nädalat- selge, et vähe:)

Meil ka plaanis novembris 3 nädalat Tai-Kambodza-Vietnam. Lennud Bangkoki ja sealt siis omasoodu edasi. Kindlasti 3 nädalaga ei suuda tabada kõike aga kuna me olemegi rahutud hinged, siis spetsiaalselt võtnud ideeks, et vaadata kõike natukene. Kuna eelmistel kordadel Tais vaadatud erinevaid kohti, siis ka selleks korraks jääb midagi mida veel näinud ei ole ja jääb veel ka järgmiseks korraks avastamiseks. Seega usun, et ka kuu on vähe Tai jaoks rääkimata Vietnamist ja ka Kambodzast:)

Mina käisin 2009. aastal Tai-Kambodža reisil kaks nädalat ja Tai oli sealjuures ainult Bangkok (3 või 4 ööd). Oli endalgi mõte korra ka Vietnamisse minna, aga aega oli liiga vähe! Kaks nädalat oli paras selleks reisiks mis me tegime, kuigi oleks võinud Kambodžas ka kauem olla. Seetõttu soovitaks pigem külastada peamiselt ühte riiki. Endal plaan Vietnamisse minna ja planeeriks vähemalt kaks nädala kohapeal olemiseks (Kui liikuda nt põhjast lõunasse).

Üksnes Ankor Wati ja Tonle Sapi peale kulub Seam Reapis Cambodias vähemalt 2 päeva, ja tegelik Seam Reap piirdub sel juhul vaid õhtuse Pub Streetiga. Sealt edasi siis Phnomi(mõttetu linn) 1 päev, kuna buss sõidab kaua. Tasub kasutada ööbusse, siis võidab ajaga. Phnomis saab ühe päevaga vabalt hakkama. Aga selgelt jaab kahest nädalast isegi ainult Cambodia jaoks väga väheseks, et vähegi selle maa hingust aimata. Pigem tehke üks riik korraga ja järgmisel aastal järgmine. :) Arvestama peab ka sellega, et meie maa küll areneb, kuid transport liigub ikka veel üsna aeglaselt. Paarisaja km. läbimiseks võib kuluda tunde.

Ega kahe nädalaga ei jõua küll. Meie käisime Vietnamis ja Kambodzas. Vietnamis olime kaks nädalat ja Siem Reapis 4 päeva. Kaks nädalat on normaalne ikkagi ühe riigi jaoks.

-Bangkokki ja siis maismaad mööda edasi.

Küsimus aga, kas keegi teab, mis bussifirma teeb öiseid sõite Siem Reapist PP poole. Olen leidnud vaid PP-st SR poole öö liine.

2 nädalat jääb kindlasti väheks. Sai eelmine aasta tehtud 2-nädalane Tai-Kambodza käik. Kambodzas oli bussiliiklus ikka ka väga aeglane. Vahepeal tehti peatus miskis külakeses ja bussijuhid läksid sööma. Transpordiga on ka nii, et juba teine kord minnes teab täpsemalt mida kasutada ja kuidas.

Ega keegi detsembris Ho Chi, Mui Ne, Siem Reapi ja Phnomi kandis aega ei veeda? Ise jõuan Ho Chisse 8. õhtul, paar päeva seal siis nädalake Mui Ne´s, ning siis väike Kambodza ring.

Palju õnne Peterinole maismaa sõiduks Taist Siem Reapi. Tegime selle katsumuse mõned aastad tagasi läbi ja peab ütlema, et üsna meeldejääv kogemus nii pehmelt öeldes. Võttis umbes 12 tundi ja rohkem oled autos püsti kui istud. No tee on lihtsalt selline. Tegelikult ongi kõrval põllul parem sõita. Meil juhtus veel intsident kah, kus meid jälitati umbes 50 km. Oli kuulda, et vahel rööviti teel valgeid. Aga andke tuld. Muidugi lennupilet maksab odavlennu firmas umbes 40 euri. Oleks veel soovitus Siem Reapist Phnom Penhi liikumiseks tiiburlaevaga. Teel huvitavad kalurikülad ja muidugi unustamatu Reapi sadam, kus kaid asendas vast kolmemeetrine ja paarikümnesendise laiusega lauajupp. Sealt siis nn.taksoga kohustuslikku Sihanoukvilli, kus on maailma kümne parema hulka kuuluv rand ja ka eestlaste hotell. Ärge unustage külastamast saari. Head reisi.

Paljud kasutavad siia sõiduks Taist maad mööda liiklust, igal ühel on siiani olnud erinevad kogemused. Aga enamusel siiski positiivsed, nii, et ärge Peterinot ära ehmatage. Teed on meil tõesti koledad, kuid maad mööda tulles näete ka killuke tõelist Cambodiat. Vaevalt, et keegi küll viitsiks kohalikest paari valget 50 km. jälitada, nad on selleks liiga laisad. Kui kohe röövida ei saa, siis edasi ei viitsita jamada, Ehk olid hirmul lihtsalt suured silmad. Esimest korda tulles tunduvad siinsed autod-motod ja ka inimesed olema kõik täpselt ühte nägu. Ajaga peab aga siinses liikluses kindlasti arvestama. Samuti pole soovitav vehkida väga avalikult oma kalli tehnikaga. :) Toredat tulemist kõigile! Meie vihmaaeg hakkab kuu möödudes tasakesi järgi andma, ning oleks meeldiv taas kaasmaalasi näha Sihanoukville rannas!

No niikaua, kui oma kommi täiendasin on hr. Triipkood jõudnud juba reageerida. Usun, et tegu ongi kohaliku hotellipidajaga. Siinkohal soovikski tänada sooja vastuvõtu eest ja jõudu töös ning kaitses. Hirmus soov oleks veelkord seda kaunist kohta külastada. Muide, kaugel lennujaama ehitus on?

Jutud Poipeti ja Siem Reapi vahelise tee õudsest olukorrast olid aktuaalsed aastate eest. Nüüd võib neisse suhtuda, kui müüti. http://www.talesofasia.com/cambodia-overland-bkksr-roadcon.htm http://wikitravel.org/en/Poipet http://getsetandgo.wordpress.com/2012/09/19/reaching-siem-reap-from-poipet/

Aga aastal 2007 oli teekond BKK- Siem Reap tõeliselt mõnus ja lahe seiklus, http://valdek3.travellerspoint.com/7/ , kui vaid ise hakkaja olla. Kogu KMB oli nii mõnus kui ka äge seiklus.

Mui Ne's, kui väga nõudlik pole, ehk on veel alles eraldatud kohas otse rannal, väike, odav ja mõnusalt kodune Saigon Cafe guesthaus. Sealjuures oma laia liivaribaga, mida paljudel Mui Ne hotellidel juba siis (2008) enam polnud. Ja "punaste- valgete liivade" paketitour!? Dsiisas, need ju sealsamas. Igast urkast ja ka oma hotellist saad palju odavamalt rentida rollud, peremees joonistab või annab trükitud kaardi ja tuld. http://valdek3vietnam.travellerspoint.com/11/

Ja nagu ikka vana ja igavalt kulunud nõuanne, 1 riik korraga ja võimalusel kauem, kui 1-2 nädalat, muidu ei näe muud, kui vaid turistikeskkonda ja turistikultuuri, kuid ükski maa pole päris selline.

Powerman, mis sa sinna otsima lähed? Kui tõsiselt Kambodža vajadust pole, siis mina isiklikult jätaks selle prügimäe küll vahele. Nii Tai kui Vietnam on ikka puhtad maad ja ka köögipoolel rotile sabale ei astu ja köögi ees veisekorjused ei vedele. Tegime eelmine aasta MuiNe,Saigon,Sihanuk,Chang tripi ja ei saaks küll väga Sihanuki randa maailma top 10-nesse liigitada, siis peaks Klooga kohe 11-nes olema :) . Kuhu sul lend olemas(otsimas) on?

Aasias ööbussides tasub oma kottidel silm vägagi peal hoida, passid, raha, kaardid jm lähevad nagu naksti. Bussi all oleva suure pagasi jõuavad nad isegi läbi sorida.

Tutovski,Triipkoodi nime all on tegemist naisterahvaga mitte härraga ja ei pea ta hotelli vaid eestlaste baari rannas ;)Lihtsalt mainisin :)