Tai kohalikud lennud

Tere, tripikad! Mul selline küssa, kas Tai siselendu broneerida ette või saab ka vahetult enne lendu?

Nii ja naa. Üldiselt Tai lennufirmadel on nagu Euroopas, mida varem seda odavam. Indoneesias toimib küll see veel siiani et kohe lennule võib saada odavalt, kui kohti piisavalt. Näiteks Thai Airasia tänaseks BKK - Krabi 66 usd, aga veebruaris saaks 17 usdga....

Kas Airasia alustab ka lende nüüd BKK-st? Täpsuse huvides küsin.

Kui ma õigesti aru sain, siis kohaliukud lennud Phuketisse lähevad Don Muangist

Airasia ainult jah DMGst. Aga kui pilet olemas, siis transfeer buss BKK ist tasuta.

Oleneb lennufirmast, ma ise võtsin päev enne lendu Vietairi kodulehelt Bangkok - Phuket, sain 30 euroga. Lend toimus Suvarnabhumist. Aga kui sul lennupilet olemas siis Suvarnabhumist käib tasuta buss Don Muangi lennujaama.

Ma olen kuulnud, et tipphooajal ei pruugi viimasel hetkel pileteid saada. Eriti suundadel, mis lähevad kuurortidesse.

Üldiselt teatud piirist kallimaks ei lähe hinnad (aga sõltub ka sihtkohast ja lennufirmast).

On sihtkohti, kuhu on sama hind kogu aeg, nii 3 nädalat kui 3 tundi ette (ainult üldiste promokampaaniate ajal lastakse paarsada bahti odavamaks).

AirAsia on suhteliselt dünaamilise hinnakujundusega, NokAir, Thai Smile, Lion Air ja Bangkok Airways tõmblevad tihti vähem (aga ka sõltub väga sihtkohast). Ise ostan reeglina mõni päev ette, kui plaanid selged, ja hind on ca 1000-1700 bahti vahemikus. Konkurents on tihe ja kõrgustesse ei kerki hinnad tavaliselt.

Võtame või selle Bangkok-Krabi - 12. jaanuariks on miljon lendu vahemikus 980-1500 bahti. 15. veebruariks on sama palju lende vahemikus 880-1500 bahti, Thai Smile (lendab pealegi rahvusvahelisest BKK lennujaamast) müüb tuimalt 980 bahtiga kogu aeg ja kõrgemaks ei tõsta. (hindu võrrelda saad traveloka.com ja osta lennufirma kodukalt).

Airasia'ga on märgatavalt odavam, kui võimalikult ette pileti ära ostad. Saab ka vahetult enne lendu osta, kuid mul on alati kallim tulnud. Otseselt ilma ei ole jäänud, sest Bangkok'ist Phuketile, Krabile ja Chiang Mai'sse on päevas piisavalt palju lende. Varahommikused-, hilisõhtused lennud on reeglina odavamad kui keskpäeval. Juhul kui piletit ostma hakkad võid hinda võrrelda Nokair'i omaga, kuid need on enam-vähem samas hinnaklassis.

Viimane kord Tais olles ostsime Phuketisse piletid eelmine päev, Bangkokist algusega. Hinnaks oli ca 110€, nüüd targem ja ostan ikka varakult ette.

Edreams.com võrdleb näiteks ka enamikku odavfirmasid. Soodsam siiski edreamsist lihtsalt info mõttes valik ära teha ja seejärel lennufirma kodulehelt pilet osta. Ise eelistan Thai Smile'i rohkem kui Air Asiat, sest Air Asial ei ole äraantav pagas ega snäkid hinnas, Thai Smile'il on. Lisaks lendab Smile ka Suvarnabhumist ja ei pea kahe lennujaama vahet sõitma.

Kõige odavam üritab olla Thai Lion alati, seejärel NokAir, siis AirAsia. Kuna AirAsia on ainus Tai lennufirma, kus pagas pole hinnas, siis on nad odavad ainult pagasita lennates, muidu pane hinnale ca 300 bahti otsa alati. Ise eelistan ka Thai Smile'i ja Bangkok Airwaysi, kes lendavad rahvusvahelisest lennujaamast. Bangkok Airways on kallis oma eksklusiivlennujaamadesse (Samui jne), ent on väga konkurentsivõimeline teistesse lennujaamadesse lendamiseks.

Thai Smile ja omanikfirma Thai Airways paistavad silma sellega, et hind püsib ühtlane. Viimati päev varem Bangkok-Phuket ostes oli just Thai Airways kõige soodsam (isegi soodsam kui Thai Smile) - lendasid nad seda tunnist otsa ka mingi hiigellennukiga, mis reeglina mandrite vahel sõidab.

110 eurot Bangkok-Phuket on kas väga halbade asjaolude kokkulangemine või ehk ei osanud kõiki variante otsida? Seal lendab oma 6 lennufirmat, 50 lendu päevas.

AirAsia Big Sale'id on kahtlemata legendaarsed ja pakuvad kõige odavamaid pileteid. Aga kuna vähesed suudavad 3-12 kuud ette oma Tai siselende täpselt määratleda, siis oma 30-40% pileteid ilmselt jäävad kasutamata või tuleb pärast hakata kuupäevi-kellaaegu timmima (ja kogu hinnavahe juurde maksta).

traveloka.com on seepärast hea, et kui otselende pole (või ka niisama), siis kombineerib odavlennufirmasid omavahel (näiteks Thai Lion + NokAir kuskile jõudmiseks) Ma väga pole näinud, et teised saidid seda teeksid, aga kõiki pole kindlasti katsetanud ka.

Mul küsimus selline - kas Trip.ee lennupakkumised saidile tuleb info ka Air Asia või Thai Lion või NokAir või Thai Smile või Bangkok Airways või muude Aasia kohalike lende opereerivate firmade sooduspakkumiste kohta. Meie nimelt oleme need vähesed, kes suudaksid "3-12 kuud ette oma Tai siselende täpselt määratleda". Ja küsimus ongi selles, et kas võtta praegu lennupiletid Bangkok-Krabi ära või oodata mingeid müstilisi soodukaid. Hetkel saaks lennupiletid orienteeruvalt 35 euroga nägu. Samas Tripis kirjutatakse ka 16 eurostest piletitest. Air Asia on ju päris suur lennufirma, seega, kas Trip.ee lehele tuleb info selle firma soodukatest?

Sõltub sellest kuidas te oma lende planeerite kas päevades või tundides. 12 kuud ette on nii pikk aeg, et tundides pole mõtet planeerida, täiesti tavaline on, et lennufimad mingid muutused teevad oma lennuplaanides.

Trip on vahendanud Airasia kampaaniaid. Milliseid ja mis tihedusega, näed kui kasutad otsingut. Arvan et see kampaaniate ootamine on kindlustunde- ja aja küsimus st.et kas Sul süda rahul kui võtad u.30-40 euroga pileti ära ja mure murtud. Samuti kui palju on Sul aega netis surfata ja oodata sobivat pakkumist. Ma isiklikult ei ole näinud kampaania hinda 1-16 eurot liinil BKK-Phuket (või Krabi), eriti kui lend jääb kõrghooajale. Oluline hinnavõit on mul kohati tulnud, kui lennatud argipäeva varahommikul.

Lisa ennast AirAsia mailing listi ja saad nende Big Sale'idest varakult teada. Teistel lennufirmadel nagunii nii legendaarseid allahindlusi pole. AirAsial on ca paar korda aastas see eriti Big Sale. Üldiselt on hinnad niigi odavad, mis see 10-20 eurot võitu mingi pileti pealt ikka annab, kui reisi kogueelarve on ilmselt tuhandetes (või sadades) eurodes. Aga sportlikukst hasardist võib ikka odavalt bronnida :)

Big Sale puhul peab ka arvestama, et tõenäoliselt konkureerid sadade tuhandete teiste soovijatega, kuna antud võimalust kasutavad välismaalastele lisaks paljud kohalikud siseturismiks, kellele muidu pilet eriti jõukohane ei ole. Kampaania päeval pead kell 00:01 valmis olema, et ost kindlasti õnnestuks. Isiklik kogemus, et päev hiljem on populaarsematele lendudele kohad täis. Nagu improved kirjutas, et eks see rohkem hasart, kui reaalne võimalus oluliselt odavamalt ja kindlalt piletit soetada.

Ahjaa ja oluline on ennast Bigi (ehk Air Asia boonusprogrammi) liikmeks registreerida, mitte lihtsalt newsletter tellida. Nad lubavad liikmetel 24 tundi enne teisi hakata pileteid bronnima. Kuna liikmeks saamine on ainult üks klikk, siis erilist eelist see ei anna, aga asi seegi.

Suur tänu vihjete eest.

Meil minek oktoobri viimasel nädalal - ei ole just kõrghooaeg. Võrdlesin hindu traveloka.com lehel. 5 piletit Bangkokist Krabile maksab 1605 THB. See on ümmarguselt 45 euri. Viis piletit 45 euriga, mille hinna sees on 15 kg pagasit näost?!?! See teeb alla 9 euri näost. Operaator Thai Lion. See on nii odav, et ma ei julge osta... Lisaks vihjati siin eelnevalt, et "on täiesti tavaline , et lennufimad mingid muutused teevad oma lennuplaanides".

Kõik teised sobivad lennud maksavad üle 1200THB näost. Tean, et Air Asia 1200THB hinnale lisanduks veel pagasi hind 490 THB.

Lend novembris Bangkok-Chiang Mai Airasia'ga läks mul u.16-17 euri maksma, pileti ostsin u.4 kuud ette st.et täitsa reaalne võib Lioni hind olla. Ma kunagi põdesin ka Airasia odavaid hindu, kuid pole kunagi midagi ära jäänud. Lion Air'iga pole ise lennanud, aga suuruselt peaks olema Airasia järel nr.2 Kagu-Aasia odavlennu firma. PS! Airasia pagas 330 bahti/20kg.