Tai raha vahetus

Kus oleks kõgie mõistlikum vahetada raha? Kas Eestis või Tais kohapeal. Kui kohapeal siis millised kohad on eelistatud? Milliseid kohtasid vältida raha vahetuseks.

Reisi sihtkohaks Pattaya

Kohapeal loomulikult, palju parem kurss, välja arvatud lennujaam. Tais lennujaamast või Eestist vaheta ainult niipalju, kui lennujaamast lahkumiseks vaja läheb.

Parima kursi Tais annab Super Rich.

Suvarnabhumi lennujaamas on parim kurss Super Rich putka (oranzi kirjaga) - asub samal levelil lennujaama Airport Link'ga (umbes 20 meetrit Airport Link piletikassadest). Kurssi saad vaadata jooksvalt siit http://superrich1965.com/?gclid=COK5tPrn688CFUcXaAodLT4NYw

Samas on olemas ka rohelise disainiga Super Rich Thailand, kus samuti normaalne kurss. http://www.superrichthailand.com/exchange

V4rvidega netis praegu eriti vahet ei tee - k6ik lehekyljed on yhtlaselt must-valged-hallid seoses kuninga surmaga.

Eestis kindlasti ei tasuks vahetada - teed rahakotile korralikult kylma.

Kui aus olla, siis Super Rich'ga ma ei ole kyll aru saanud, et lennujaama kurss kuidagi eriti halvem oleks kaugemal asuvate punktide kursist. Samas ma ei vaidle vastu sellele, et m6lemal firmal on erinevates esindustes erinevad kursid.

P.S. Vabandan kirjastiili p4rast. Eesti klaviatuur hetkel puudub.

Kevadel veendusin, et Tai pangas raha vahetamine on endiselt pikk protseduur. Järjekorra number. Järjekord. Pass ja rahatähed, milledest tehakse koopiad, sinu aadress Taimaal, parem, kui on hotelli visitka. Klõpp-klõpp-kõpp ... Sinu allkiri siia ... ja siia ... Western Unionil käib asi kiiresti ja kurss tavaliselt ok.

E.T. Kas neid Super Rich putkasid (oranzi ja rohelise kirjaga) asuvad lennujaamas, või on neid ka saartel?

Nad on suhteliselt piiratud katvusega kahjuks, kuigi Tais legendaarselt parima kursiga. http://www.superrichthailand.com/contact Kioskites on ka kehvem kurss kui peamajas. Aga väga paljud vahetuskohad on väga sarnase kursiga, seega ei pea neid arutult taga otsima igalt poolt. Võid vaadata nende lehelt maksimaalse parima kursi (hetkel nende peakontori 38,15/38,40). See reeglina tähendab, et ca 38-ga pakkujaid leidub küll ja küll. 200 euro vahetamisel saad siis neilt 7680 bahti, kuskilt mujalt 7600. Kas selle 80 baadi (2 euro) pärast on mõtet seigelda just nende kioski juurde, on igaühe enda otsustada. Aga lihtsalt tead, et 36-37 on liiga madal kurss.

Arusaadav, selge on see, et Eestis ei tasu vahetada. Enne kuninga surma oli Eestis 37,1, peale surma on hetkel kuss 36. Aitäh improved!

Vabandan, et ei vastanud varem Tulin just tagasi Phuketilt Bangkokki. Kinnitan, et Phuketil oli minu sealviibimise ajal kõikides vahetusputkades mida seal on hullult palju kurss oluliselt madalam kui näiteks Suvarnabhumi lennujaama Superrichis.

Kui Suvarnabhumis oli kurss üleeile 38.1, siis Patongis leidsin putkadest parimaks kursiks vaid 37.6. Superrich asub Phuketil minu teada ainult ühes kohas Phuket Town. Seal ma ei käinud.

Teadmiseks, et mõlemal Superrichil on olemas mobiiliäpid, kus saab kursse jälgida.

Samuti võib kindel olla et mistahes Tai pangas on kurss madalam, kui Superrichi kurss.

Tai pankade euro ostu kursse saab võrrelda, kui kasutada mobiiliäppi Thai Baht Exchange. Sellega saab võrrelda samaaegselt 8 Tai panga kursse.

Hetkel näitab parimaks pangakursiks 37,62 TMB Bank Mõlemad Superrichid keskmiselt 38.0 keskmised 50 eurosed rahatähed

Kurss kukkuski, nädal tagasi vahetasin phuketis putkas 38,7

Umbes nii see vahe on. 38,1/37,6 ehk pool baati ehk ca 1,5% kehvem kurss on mujal. 200 eurot Superrichis 7620 baati Patongi tänaval 7520 baati

Vahe on 100 baati ehk 2,5 eurot ehk näiteks kolm puuviljakujulist seepi. Edasi kalkuleerid ise, kas vahetad kõik lennujaamas ja vead 2-3 nädalat kaasas kümneid tuhandeid baate. Või vahetad jooksvalt väiksemaid summasid ja tõepoolest, ka 1-2 nädala jooksul võib kurss tõusta ja vahetad ka tänaval juba 38,7-ga. Aga muidugi võib ka langeda.

Praegu tõusebki iga päevaga. Hetkel juba 38,65 Rajdamri Rd Superrichides (Superrich 1965, Superrich Thailand, Grand Superrich).

Kas ATMist väljavõtmine on mõistlik mõte? Et ei peaks hunnikutes sulli taga vedama

Mina võtan alati ATMist. Mingid eurod muidugi kaotad sellega (teenustasu 200 baati näiteks iga väljavõtmisega + Eesti panga poolsed teenustasud). Aga ma parem ohverdan need mõned eurod, kui sadu eurosid pidevalt kaasas vean. Minu arust on ATM alati mõistlik mõte.

Kui riskid sula kaasa võtta, siis mida suurem summa, seda soodsam tuleb kohapeal sula vahetamine. ATMis, kust sa ühe tehinguga kuigi palju korraga välja võtta ei saa, maksad iga tehingu pealt eraldi pangatasusid nii Tai pangale kui Eesti pangale, lisaks veel protsent (nt 2,5%) Eesti pangale ja võimalik, et ka kehv vahetuskurss. (Kuskil ühes teises samateemalise lõimes siin on sellest ka pikemalt ja detailsemalt juttu).

Kõige soodsam oli siiski Suvarnabhumi lennujaama Superrichis ( kõige alumisel korrusel 38,25 kui vahetad 50 ja 100 rahatähti). Pattayas oli kehvem kurss keskmiselt 37,65 oli ka paar kohta kus oli 38,0 enamuselt jäi 37,45-le oli ka 36,5 :D ( pani tähele, et peale lõunat langesid kursid, et kui hommikupoole või lõunaajal oli kurss 37,80 siis õhtul samas putkas oli 37,25

Võtsin korduvalt automaadist välja raha 5000 bahti kaupa ja maha läks 133 eurot +- mõned sendid siia sinna. See hõlmab juba 200 bahtist teenustasu + kodupanga teenustasu. 10 000 bahti korraga oleks olnud mõttekam võtta, aga ma ei teadnud, palju kulutada plaanin ja ei näinud sel hetkel mõtet, see selgus alles tagantjärele tarkusena, nagu ikka. Ei ütleks, et see nüüd nii halb diil on, et peaks sularaha vahetamist eelistama. Vastupidi. Tundub oluliselt turvalisem meetod.

Võrreldes et 5000 bahti on umbes 130 euri, siis tundub palju turvalisem tõesti kui sadade eurodega ringi reisida