Tai reisi esialgne visioon

Lugupeetud Tripajad, oleksin väga tänulik igasuguste asjakohaste kommentaaride eest järgnevale reisikavale.

Väljalend Finnairiga Vantaalt 29.10.07 kell 16.50, saabumine Bangkoki 30.10.07 kell 11.05

Plaan oleks Bankokist jätkata matka Koh Samui-le. Siinkohal oleme avatud igasugustele soovitustele. Ühe võimaliku versioonina oleks võtta kohe jätkulend. Tegelikult puudub sellise asja organisatoorne inff. Võimalusena kaalusime kohapeal lennujaamast uurida. Samas on lend kindlasti kõige kallim võimalus. Teise variandina mõtlesime öörongi. Ehk siis oleks esimese päeva Bangkokis ja õhtul suunduks rongiga Samui poole. Siin tekib jälle küsimus sellest öö veetmisest rongis. Kas seal on mingit sorti kupeed? On seal võimalik magada, arvestades, et oleme eelmise öö veetnud lennukis? Samuti peaks arvestama, et reisime lastega st. 5 täiskasvanut ja 2 last. Kas öörongi piletid tuleks ka ette broneerida? Kas oskaksite soovitada?

Kui oleme lõpuks Samuile jõudnud siis peaks otsima majutuse (Tripist pärineva info kohaselt peaks kohapeal pakkumist olema rohkem kui küll). Samas mingi asjaga kursis olev guru väitis, et see aeg seal mingit sorti püha ja majutusega suht kitsas (selles samas kirjas pakkus sinna majutust 1800 EEK öö ). Natuke tundub sellise müügimehe jutuna, kuid samas päris külmaks ei jäta ka. Kas muretsemiseks on põhjust?

05.11.07 tahaks jõuda kuidagi hommikul Bangkoki. Viimase päeva veedaks seal. Bangkoki hotelli tahaks panna eelnevalt (internetist) kinni. Hotell peaks vist olema sellises mõistlikus kauguses lennujaamast, et ärasõidu hommikul ei tekiks liigset paanikat (ummikud vms.).

Olen väga tänulik igasuguste näpunäidete soovituste ideede kohalt mida anda oskate.

Tagasi 06.11.07 kell 12.35, saabumine Helsinkisse 06.11.07 kell 22.30

Helsinki Tallinn oleks öise Stariga.

Terv Mart

Lennujaama läheb linnast kiirtee sõit umbes 20-25 min.

Otse Samuile lendab ainult Bangkok Airways, kelle hinnad on päris kallid. Odavam on lennata Air Asiaga Surat Thanisse ja sealt paadi/praamiga Samuile seilata.

Seda, et Samui on saar ma tean jah. Ega ma päris nii seda rongisõitu mõelnud, et otse sinna ja valmis. Ikka Surat Thani ja sealt bussi ja paadiga edasi. Küsimus on aga kas selline a la kupee öörongis tuleks enne netist broneerida või on see vabalt saadaval ka kohapeal. Ma lihtsalt nac kardan neid neti krediitkaardi tehinguid.

Bergerreisidesse. Nemad korraldavad reise Taisse sh. ka Samuile. Käisime ise nende vahendusel 2 aastat tagasi. Jäime väga rahule. Neil on head hotellid teada ja ka siselennupiletid saime nende käest. Kui ise ei taha ja pole aega tegeleda, siis võib nende kätte asjad usaldada küll.

Arvan, et kõige mõistlikum on koheselt edasi lennata Surat Thani'sse. AirAsia lennupilet maksab täna u.333krooni (jõuaksite ilusasti, lend väljub 14.55). Isiklikult kümneid kordi AirAsia piletit neti teel ostnud ja mingit kaardipettust ei ole mõtet karta. Ei usu, et Teil rongiga/bussiga oluliselt odavam/kiirem tuleks (samal päeval lennukipileti ostmine tundub suhteliselt riskantne ja kindlasti oluliselt kallim). Seejärel saaksite kas samal- või järgmisel päeval edasi Surat Thanist Ko Samuile minna. Mõtekam oleks vast üks öö Surat Thanis veeta ja järgmise päeva hommikul edasi saarele sõita. Surat Thani on suhteliselt mõttetu linnake, kuigi õhtune "night market" on suhtelisel elav ja erinevaid toiduelamusi pakkuv. Ega Te esimesel õhtul peale pikka lendu ei viitsigi pikalt seigelda. Laevapileti otsimisega ei pea vaeva nägema, sest iga majutusasutus Surat Thanis pakub neid. Ko Samui majutus oleneb millises rannas soovid olla ja kui midagi konkreetset soovid, siis vast oleks parem ette kinni panna. Ise olen korduvalt kasutanud www.hotelclub.com Tagasi Bangkoki saad samamoodi või käristate Bangkoki Airwaysi pileti kinni, kui kiiremini tahate. Igatahes ilusat reisi! Tervitades, M&M

kui kavatsete minna läbi Surathani- Koh Samuile, siis arvan et lastega on see mineks natukene keeruline, ja kindlasti peale pikka lennureisi kaa raske ja väsitav...Ise läxin Samuile läbi surathani-lennukiga bangkokist surathanile ja sealt sõit bussiga 1.5 tundi sadamasse ja sealt siis praamipeale...jõuate Samuile pimedas ja siis ka raskem hotelli otsida...Soovitus: pigem pange raha lennupiletile BKK-Samui ja bookige hotell ennem ära...NT: Baan Suan Sook Resort- Chaweng beachil http://www.baansuansook.com/

Bangkokis olge kindlasti vähemalt paar ööd-BKK on suur ja huvitav koht...ja hotelli soovitus on BaiYoke Sky Hotell...milles viibimine on juba super-selline view igale poole-Tai kõige kõrgem hotell- hinnad pole kaa väga kallid;)ja see suht lähedal lennukale...

http://www.baiyokehotel.com/index.php?site=baiyokesky

aga hotelle võite netist otsida ja saate ikka väga odavaid variante

Head reisi!!!

Tänud väga asjakohaste ja kasulike kommentaaride eest. Öise rongiga sõidu argumendiks on rääkinud see, et siis jääks esimene päev Bangkoki külastuseks (lühike aga mis teha..). Kui see rong oleks normaalne siis saaks seal magatud ning järgmine hommik alustaks Shurat Thanist sõitu Samuile. Kui aga lennukiga reisida kohe edasi siis kaob nagu üks puhkusepäev reisimiseks (paratamatult jõuaks kohale alles õhtul). Air Asiaga sõita Shurat Thani on ka variant. Lend tõesti väga hea hinnaga. Kui selline lend läheks Bangkokist õhtul poleks siin isegi midagi arutada. Aga 14.30 - see tähendaks poolt päeva Bangkoki lennujaamas... Siinkohal eraldi tänud eelmisele kommenteerijale, see Samui hotelli link oli äärmiselt huvitav. Saatsin sinna päringu juba ära :-). Eks näis mis vastatakse. Parimatega Mart.

Kas viisa taotlete piiril?

kui sa kavatsed nii suure seltskonnaga päev bkk viibida, siis see läheb samuti raskeks, pagas, väsinud jne...ei oleks nagu erilist nautimist ja eriti miskit ei jõua näha;) Bkk on lihtsalt niiiiiiiii suur, et sa vist veel eriti ei kujuta ette millega tegemist:)

ma istusingi bkk lennukas ja ootasin sada tundi lennukit, mis ei väljunud õigel ajal jne...ja sealt lennukast oli kohe väga keeruline ära saada- saime mingi bussi peale, kust natukene aeglasemad maha jäeti-kuna ei mahtunud...

kui aga reisiseltskond on eriliselt aktiivsed ja seljakottidega, siis võib sul see bkk ühepäeva üritus õnnestuda,,,aga ega kerge see pole;)

edu

Minu arsut oli Bangkoki uus (28.09 sai alles aastaseks) lennujaam üks maailma loogilisem.

bkk lennukas on kindlasti loogiline...aga bkk ei ole

ma ka ei kujuta üht päeva BKK-s ette, eriti kui inimene on esimest korda. see on ikka tõesti suur linn. Bussid-rongid on tais mugavad ja väga mõistlik on ööd edasiliikumiseks kasutada.

Mina soovitaks BKK-st kohe-kohe edasi minna Samuile ja lennukiga. Tehke see naks ära. Öörongid ja praamid laidan küll esimese reisi kohta maha. Samui on väga hea valik, meil on tiir suurematele saartele peale tehtud ja eelistuseks jääb Samui.Pikk lennureis väsitab väga ära, lapsed tüdinud ja ise tahaks juba korralikult kuskile pikali visata ja asjad lahti pakkida ning tunda, et nüüd olen kohal ja puhkus on alanud. Ujuda ja karastada tahaks, ka külma õlle järgi on juba neelud, see meeletu reisimine ja sagimine väsitab. Ainult üks päev ja esimest korda BKK-s on suht keeruline esialgu. Läheb hirmus kiirustamiseks ja kui kellaaegadega tuuga, siis veel kuskil ummikusse jääda (olen kogenud hirmuhigi otsaees, et jääme lennujaama hiljaks) lõpuks jooksime läbi tänavate ise hotelli, et minema saada. Jätke viimased kaks (ühest on vähe!)päeva BKK jaoks. Ühel päeval vaatamisväärsused ja teisel shoppamised. Aeg kaob seal paganama kiiresti ja igal puhkusepäeval kullahind.Pole te seljakotireisijad ja lastega. Hea hotell on BKK-s Montien, kolmesed toad on juba väga lahmakad, sellise eestoaga, löö või tantsupidu lahti. Hommikusöök ehmatas tõeliselt oma suursugusega ja erinevate maade toidurikkusega ära.Kohe selle hotelli kõrval aga vilgas ööturg ja ööelu ja kaubanduskeskustel lähedal.Siiski head otsustamist teil endil ja head reisi.

Rongiga kipub nii olema, et esimese klassi vagunisse (mis tähendas kahekohalist kupeed linade ja kraanikausiga, täitsa OK) ei pruugi samaks õhtuks enam piletit saada. Vähemalt nii oli meiega, kuigi läksime otse Finnairi lennukilt rongijaama. Võtsime siis piletid järgmiseks õhtuks ega kahetse, Bangkokis on vaadata küll ja küll. Nii et tuleks jah ette broneerida, kui tahate kindlasti samal õhtul ja esimeses klassis ära sõita. Kui olete hea unega, siis läheb rongisõit tõesti kokku hoitud ajana kirja, aga iga natukese aja tagant peatumine mind küll korralikult magada ei lasknud. (Võib-olla oli see ka vähese napsu viga.) Rongijaamas müüakse pilet ka saarele sõitvale laevale pluss transfeer jaamast sadamasse. (Meie läksime küll maha Chumphonis, kuna siht oli Koh Tao.) Tagasi lendasime Koh Samuilt Bangkok Airwaysiga, täpset hinda ei mäleta, aga võis jääda 1000–1500 kr kanti. Majutuse Koh Samuil saab kohapealt hõlpsasti.

Ja veel. Bangkokis on ikka mugavam ööbida hotellis, mis neile kohtadele lähemal, mida vaadata tahate. Hommikul lennujaama sõites küll ühtegi ummikut ei kohanud, mõistlik ajavaru tuleb nagunii jätta. Soovitan võtta takso ja hinnas kokku leppida.

Näiteks Siamist(MBK, Siam Paragoni lähedalt) on õnnestunud ühiskondliku transpordiga(Skytrain ja buss) kõige kiiremini u. 1 tunni ja 15 minutiga lennujaama kohale jõuda. M&M

Samuile saab väga mugavalt Bangkokist ka bussiga. Iga hotell müüb kohapeal pileti, kui vaid soovi on. Mina käisin ja väga lux oli - laiad tugedega (pea ja jala) istmed ja sujuv tee. Samuil on mere ääres päris palju hutidest-majutuskohti. Kohale jõudes saad kohti ülevaadates endale sobivaima valida. Bangkokis tasub hotell otsida peatänavast (see, kus sõidab skytrain ja nimi oli vist Sukumvit) paar tn sisekvartali suunas. Hinna-kvaliteedi suhe kõige paremini paigas.