Tai siselend

Veebruais piletid olemas Bangkoki ja soov sealt kohe edasi Phuketile saada. Jõuame kohale kella nelja ajal öösel ja Airasia pakub hetkel 7.30 lendu, kaks inimest sinna ja tagasi hinnaga 6248 THB. See oleks väga mugav ja suht odav ka. Lende sinna päevas päris mitu. Lennuni nii palju aega veel aga ei tea, kas peaksin nüüd juba piletid ostma või saab ka sealt otse. Äkki lend hilineb või mida iganes selle ajaga juhtuda võib.

Ise Tais olles kordagi ei lannanud aga kohapealt uurisime lendude hindasid küll muidu. Mina ei ostaks ette ära, tõenäoliselt muutub see hind väga marginaalselt,kui üldse muutub. Äkki selle aja peale juba muud plaanid ja Phuket ei sobi enam. Ise sai käidub Ko Changil, Ko Pagnanil, Ko Samuil ja siis veel mingisugusel imeväiksel saarel. Kusjuures bussiga seiklemist oli palju ja raha ja kaardid varastati ka ära bussis. Ja eriline lollus oleks seal pikaajaliselt hotell kinni panna ette. Meil oli 1 öö ette pandud ja siis otsisime kohapealt kümneid kordi odavama majutuse.

Mötetu nii vara osta, selle aja jooksul tuleb Air Asial kümme sooduspakkumist ja saad need piletid poole odavamalt.

Naksitrallil on õigus, et tasub oodata sooduspakkumisi mõni kuu veel. Taneltaneli väide, et lennupiletite hinnad ei muutu või muutuvad vähe Tai siselendude puhul on suht vale. Hinnad muutuvad vastavalt lennu täituvusele ning reisikuupäeva lähedale jõudmisele. Eelmine oktoober vaatasin, kuidas pileti hind igapäev tõusis 5-15dollarit airasial (ostsin suht paar päeva enne reisi).

See on täielik jama, et mida hiljem ostad seda odavam. Vaata kasvõi minu näidet.

Airasia puhul paned ennast lihtsalt redalert listi ja ootad pakkumisi (kehtivad 2päeva-2nädalat) ning saad teatud perioodi lendudele hea hinnaga piletid.

Ei ole kallimaks läinud, hoopis odavamaks. Täna näitab Air Asia hinnaks 5704 THB-d samade piletite eest. Võrreldes 16.06 -ga on odavnenud 544.-

Vaatasin huvi pärast ka homset hinda, kaks inimest edasi-tagasi, ja sain 8116 THB. Mis on 2412 kallim, päris arvestatav summa. Veebruaris ka kõrghooaeg, seega võivad veelgi kallimaks minna.

Tere!

Kas siselennud Tais on mõtekas varem ette ära osta? Või saab ka kohapeal? Tõenäoliselt on siis kallim. Kas keegi teab ka, kui suur nn kvaliteedivahe on Airasia ja Bangkok Airi lennufirmadel. Kohati on neil hinnavahe päris väike, et võiks isegi Bangkok Airi proovida.

Ja mõnele kogenenule – kas 2 nädala jooksul selline marsruut tundub liigne rapsimine: Bangkok-Chiang Mai- Phuket – Krabi – Bangkok ?

Kena päeva Karin

Ma ei osanud mujale oma küsimust panna. Lähen ise oktoobris kaheks nädalaks Taisse. Plaan kohe lennata edasi Krabile (selle ostan ette) ja edasi jätaks kõik lahtiseks (seega ei saa ka lendu Bangokki tagasi osta, kuna ei tea, kust ma lennukile astun). Aga tekkiski küsimus, et kui näiteks koha peal on lennud kõik täis vms või minu sihtkohast ei lähegi lennukit, siis mingi bussi-rongiga peaksin ju ikka tagasi saama? Tagasilend on varahommikul 05:50. Ma vist ei peaks muretsema Bangokki tagasisaamise pärast, kuidagi ikka saab?

Tais saab kõike :) Ära muretse. Bussipilet Krabilt või sealt piirkonnas BKK on ca 150 krooni. Bussiaegu nägemata on raske öelda kas pead minema varem BKK valmis või saad öösel otse - lennujaamas peaksid olema ju juba ca 2 h enne lendu. Astu lihtsalt suvalisse turismiputkasse ja nad korraldavad kõik.

Siselendusid ei pea ette ära ostma, kuid varem saab need soodsama hinnaga. Lisaks eelpoolmainitutele on veel kaks soodsamat lennufirmat mis lendavad vanalt Don Muangi lennuväljalt Nok Air ja 1-2-go. Lendasime ja oleme elus :)

Eks ette ostes saab soodsamalt, aga kindlasti jätta kahe lennu vahe vähemalt 4 tundi kindlasti (seda siis kui viisat pole juba eelnevalt). Kui me kevadel käisime, et Bangkokist Phuketisse, jätsin lendude vahe 3,5 tundi. Ise mõtlesin, et täitsa loll, mida me nii kaua seal teeme. Lugesin, et viisajärjekorrad on, aga lühikesed, nii 15 minutit. Saabusime Bangkoki lennujaama 7.15 kuskil ja lend edasi läks 10.50. Olime viisasabas ja sealt edasi veel mingis sabas, mis grammigi ei liikunud. Kell 10.20 olime ikka veel sabas ja suht kindlad, et sinna me jääme ja peame uue lennu ostma. Õnneks aga pandi check inid hiljem kinni, mitte 30 min varem ja saime lennule. Aga see oli ikka jube. Alguses naersime, kui tuttavad olid kahe lennu vahe 7 tundi jätnud, pärast mõtlesin, et see oleks ok aeg olnud.