Tai turismihooaeg algamas!

Tere kõik kohalikud, kes elavad Tais nii Phuketil, Bangkokis kui Pattayal. Ise olen käinud korduvalt ja plaan nüüd uuesti tulla, kuid samas soov seal ka midagi teha. Nüüd kus turismihooaeg on kohe kohe algamas siis kuidas selne olukord ja võimalus on tööd leida?!

Niisama lihtsalt tööd leida on ikka keeruline, kuna ka siin annab majanduslangus ennast tunda. Eks lihtsam on ikka ise mingi business siin tekitada ja sellega toimetada, kui kellegi alluvusse tööle minna. Lihtsamad tööd on kõik kohalikele inimestele broneeritud ja juhtivate töökohtade puhul tahetakse üldjuhul pikaaegset rahvusvahelist analoogses valdkonnas töötamise kogemust. Praegu on võimalik valida suhteliselt paljude erinevate söögikohtade, baaride ja majutusasutuse vahel, mida proovitakse ära müüa või rendile anda, kuid eks ise pead otsustama, kas sellel äril on praegu jumet. Kindlasti tuleb arvestada, et 1-2 aastat saab rakse olema ja peab võibolla peale maksma.

Soov endalgi tulla Taisse elama. Eestis olen tegelenud eritellimusel disain mööbli tootmisega väikselt. Kui raske oleks seda seal alustada, et kohapeal tööriistade soetamine, materjali kättesaadavus ja ruumi rent jne. Igasugune info teretulnud
:)

Esialgu ei soovitaks kohe omale midagi soetama hakata, võiks alustada koostööst mõne väiksema mööblitehasega. Kuna disain mööbli ostja on enamasti ikka farang või vähemalt maja, kuhu see mööbel paigaldatakse välismaalastele mõeldud, siis kohalikel kah kasulik kui neil meeskonnas mõni farang töötab. Kohalikud ei tea mis täpselt "valgele mehele" meeldib ja selle kohaseid nõuandeid kuulavad nad väga hea meelega.

Päikest!

Jah, Bangkokis ehitamine jalle taies hoos ja disainmoobel laheb kinnisvara arendajate juures hasti kaubaks. Valmistajaid on siin palju, suhteliselt odavaid ja vaga haid. Kuid, jah, sisekujundaja ja tootja vahele mahuks toenaoliselt sinusugune mees vaga hasti ara. Soovitan koostada omale mingisuguse portfolio ja votta uhendust mone Bangkoki kinnisvara arendajaga.
Ja mone suurema firma juures tootades on ka toenaoline, et sinu eest lahendatakse ara koik tooloa ja viisa pikendamisega seotud probleemid. Hiljem, turgu ja olusid tundes void ju alati edasi liikuda ja omaette midagi aretada.