trip-krainetrip-ukraine-dark
Taisse puhkama

Tere,

Lühidalt, plaan minna Taisse 3-4 nädalaks. ( 13.07 - 8.08 vahemikul ) Kolmekesi, N ja 2 M ( 15.a ). Hetkel otsin rohkelt infot, mis abiks. Küsiksin siis natuke nõu ka.

  • Kus oleks mõtekas ööbida? Kas oleks mõtet rentida apartment Pattayal või Phuketil või ööbida hotellis? Kumb tuleks soodsam? Kui rentida apartment, siis oleksime kindlalt kohapeal, pikemaid vahemaid ette ei võtaks. Kas tasuks siin Tallinnas midagi ette broneerida või kohapeal alles suhelda? Mis hinnaklassi apartmentid jäävad? Häid linke?

  • Lennupiletide kohapealt ka. Natuke aega tagasi tegi Finnair Tallinn - Bangkok - Tallinn piletitele sooduka 7800 kr? Ega midagi sellist nüüd oodata ei ole? Piletitele oleks plaan kulutada max 8000~ krooni. Olen vaadanud ka erinevaid võimalusi. Nt Tallinnast Helsingisse laevaga , Helsingi - Hong Kong - Helsingi lennuikga ning Hong Kongist Air Asiaga Bangkoki 8054~ krooni. Tasub nii palju seigelda? Kui kellegil midagi soodast silmapiiril, võiksid anda lingi. :)

  • Kuidas Tais praegu ilmad on? Juunist - oktoobrini ju teatavasti mussoonvihmad. Kuidas mõista? Kas ainult hoovihmad, või on enamasti kuiv?

  • Missugune on hinnaklass kohapeal üldiselt? Kas peab paika, et korraliku kõhutäie restoranis saad u. 30-50 bahtiga? Kas u. 30000~ kr + krediitkaart saab hakkama kolme peale, kui just miljonäri elu ei ela? :D

  • Viisa tehakse Tais kohapeal? Palju maksab? Peab midagi ettenäitama ka, st mingi summa raha või tagasi sõidu piletit? Väär? Saab ilusti inglise keelega hakkama?

Olen lugenud/sirvinud ka vanemaid teemasi. Raha vahetame bahtideks kohapeal sujuvalt, kõike eurosi/dollareid vahetama ei hakka, hiljem pole midagi teha bahtidega.

Ühesõnaga, kõik soovitused, nipid jms oleksid abiks. Pole omalkäel varem kunagi käinud nii kaugel, alati on mindud läbi turismifirma kaudu, nüüd tahaks ise minna. :)

Tänud, K.

Meie oskame Phuketi koha infot anda, kuna elame siin. Siin oleks hetkel välja pakkuda merevaatega ühe magamistoaga korter Katal mäenõlval hinnaga 1250 bahti öö. Korter möbleeritud, olemas kööginurk ja suur rõdu vaatega merele. Samas olemas ka lisavoodi võimalus. Seega kolm inimest saaks ööbitud küll. Kui annad e-posti aadressi võin pilte saata, kuna sellel kohal kodulehte ei ole. Muidugi on variant, et broneerite mingi koha paariks päevaks ja siis otsite pikemaajalise koha juba siin. Viisa kohta nii plju, et piirilt saab ainult 15 päevase viisa, seega oleks mõtekas viisa teha Helsingis Tai saatkonnas ja tagasisõidu pilet või selle broneering peab ikka olema neile ette näidata. Ilmade kohta nii palju, et juunis sadas kolmel päeval ja juuli on ka olnud väga päikseline, seega siiani on olnud super ilmad:) Sellise eelarvega saab siin hakkama küll, 30-50 bahtiga korralikku restorani lõunat küll ei saa, muidugi leiab kohaliku söögikoha sellise hinnaga. Kõige odavam on ise kodus süüa teha, seetõttu ongi väikese kööginurgaga korter väga hea:)

Nii palju algatuseks. Kui rohkem infot soovid, võta julgelt ühendust:) Tervitades, Tarmo tarmo@phukest.com Skype: tarmo.adamson +66 854 729 792 www.phukest.blogspot.com

  • Pattaya ja Phuket on Tai eripiirkondades. Pattaya piisab 2-3 päevaks.
  • Mina soovitaks mingi osa ringi rännata ja siis minna saartele.
  • Kui lennupileti odav hind on määrav, siis selle nimel tasub alati pikemalt seigelda.
  • Tai vihma ei maksa karta. See on pigem värskendav.

Kuid siin foorumis on juba väga palju vastuseid sinu esitatud küsimuste kohta.

Tänud info eest. Hetkel uurin ehk saan saata viisade taotlused Soome jms ning Tallinnas viisad juba kätte saada posti teel. Kohapeal lüüakse ju 15 päeva eest viisa, tahaks aga kauem olla.. Tourist visa sobib täitsa hästi. Sirvin veel natuke päris vanu teemasi, saan targemaks. Kõik abiks olev info/soovitused oodatud. :)

Kontakti saab emaili teel Karl78_82@hotmail.com

Piletid (algus Riiast) soovitud kuupäevadeks hinnaga ca. 8000 krooni saad www.thy.com See on väga pinnapealne ja asjatundmatu jutt, et Pattaya on koht 2-3 päevaks.

See on puhtalt minu kogemusel põhinev soovitus.

Tore,tore, et su enda kogemus, aga miks peab asja kindlas/käskivas kõneviisis esitama. Olen kuude kaupa Pattayal olnud, aga ma ei suru võõrastele inimestele peale arvamust, et Pattayal ei piisa alla kuu olla või midagi sellist. Pattayal ja ümbruses on siiski üsnagi palju teha ja vaadata.

"Piisab" pole käskivas kõneviisis. Samuti ma pole küsijale midagi peale surunud. Võid selle kõnealuse lause ümber sõnasta!

Terv,

Plaanin minna naisega koos Taisse ca. 6ks nädalaks perioodil 2010 dets – 2011 jan. Pole suurem reisi mees ja ise midagi varem organiseerinud ei ole. Inglise keel on suus ja asjaajamisega saan ilusti hakkama, aga küsiks inimestelt natuke nõu. Plaanime ühte kohta paikseks jääda ja siis mõnepäevaseid reise teha ümberkaudsetesse kohtadesse ja vaatamisväärsustega tutvuda. Eesmärk on lihtsalt puhata ja kohaliku kultuuriga tutvuda ning ööelule erilist rõhku ei pane.

Lennupiletid leian ise, aga järgmiste küsimustega olen hädas;

Kuhu minna? Kas Phuket, Pattaya või Bankok…? Kust leida apartmenti või hotelli? Kas keegi oskab soovitada? Millised vaatamisväärsuseid soovitaksite kindlasti vaatama minna? Kui vähegi viitsimist, siis igasugune info oleks abiks.

Tänud!

Ise jaotaks reisi vähemalt 3 osasse,

* Bangkok ja lähiümbrusse tripid-7–10 päeva
* Põhja-Tai st. Chiang Mai ja tripid dzunglisse, kuldsesse kolmnurka jne.-ca 2 nädalat;
* Phuket, Krabi ja lähikonna saared-ca 2 nädalat

Edasi juba vastavalt tekkivale huvile. Kui ööelu ei tömba, ei ole mõtet Pattayasse seigelda. 2. Hotelli võiks buukida ainult esimeseks ööks, edasi selguvad paremad variandid juba kohapeal; 3. Vaatamisväärsusi pole mõtet soovitada, vaata poest või raamatukogust mõni turismiraamat Tai kohta, variante on lõputult, ei teeks paha ka läbi lugeda M. Loogi raamat “Tai- naeratuste maa” Üldreegel Tai kohta on, et ära pabista, kõik laabub kenasti kohapeal.

Mina soovitaksin raamatukogust laenutada Tai teemalise reisijuhi või ramatupoest osta. Sealt saab päris hea ülevaate kuhu minna ja soovitatakse ka häid vaatamisväärsusi+ räägitakse Tai kultuurist, hindadest, ööbimistest jne jnejne.

Adams, kas see majutuse pakkumine veel ikka jõus? Ma ise juuli kuus tulen Taisse ning oleks huvi Phukethis saada elamist norm hinnaga. Oleme M 30 ning N 26. Kui sul oleks infot elamise kohta siis oleks väga teretulnud. . . . Kohanimed ja lause algavad suure algustähega! Trip.ee

Sorry, et nii hilja vastan aga ikka on majutused jõus. Anna teada, kui veel abi Phuketi kohta vajad: adams@hot.ee

Mis hinnaga saab korraliku õhtusöögi nö. eurooplastele suunatud restoranis ja mis hinnaga tavarestoranis Phuketil? Ja kuidas kõige lihtsamalt aru saada, milline on kallis restoran, milline odavam?

Kõige lihtsam on vaadata hindu ;)

No see on lollikindel valik tõesti. :D Aga ma mõtlesin, et äkki saab kuidagi aru välisilmest vms, et kumb nt. on kohalike restoran, kumb eurooplastele suunatud. Kuid tahaks siiski vastust oma esimesele küsimusele, nii umbmääraselt, ilma jookideta. :)

Turistikohtades on hinnad üldjuhul kusagil 150-500 bahti prae eest. Kohalikes kohtades 40-150 bahti vahemikus. Eks palju sõltub kohast ka, mida tagasihoidlikum, seda odavam aga maitsvam üldjuhul :) Parimad ja soodsamad söögikohad on üldjuhul turistikohtadest natukene eemal. Üks hea vihje söögikoha valimiseks turistikohast eemal on see, et kui seal palju valgeid inimesi söömas, siis üldjuhul hea koht einestamiseks, sest pikaajaliselt kohal elavad välismaalased teavad häid kohti :) Siit näeb väikese valiku eelkõige turistidele suunatud restoranidest Phuketil: http://www.phukest.com/restoranid.html Osaliselt saab hinnaklassist ettekujutuse ka siit: http://www.phukest.com/palju-maksab-elamine.html

Esmakordne Tai reis

Tere

Palun kiirelt abi reisi planeerimisel. Kuna minu reis tühistati, siis on plaan minna Taisse. Kuna soodsalt on võimalik lennata vaid Bangkokki, siis siit mõned küsimused.

Kuidas soovitate kas esimene ööbimine broneerida näiteks Booking.com ja järgmine päev ise seal edasi vaadata? Kui kaugel asub lennuväli nii öelda puhkusepiirkondadest? Kui tahaks ka randa nautida kas siis peaks kuhugi edasi Bankokist minema? Kuna ka eelarve suht piiratud siis palun andke soovitusi mis teha? Sooviks infot ka hetkel viisa kohta. Mingi aeg oli viisavaba kas ka praegu?

Soov oleks päeval rannas puhta ja õhtuti pidutseda. Rohkem soove nagu polegi.

Bangkok ei ole tegelikult maailma lõpp, seal on kaks lennujaama, bussid, rongid :)