Taisse suvel

Selline küsimus Tai kohta. Tahaks väga Taisse minna, aga meie pere saaks minna ainult koolivaheaegadel, kusjuures talvevaheaeg on välistatud.

Seega valikud oleks 1-nädal märtsis või oktoobris. Või siis suvel, ajapiirangut pole, saaks minna 14 päevaks. 1 nädalaks ongi kulukas minna, sest lennuhind=oluline osa reisi maksumusest.

Olen vaadanud mõnede Tai sihtkohtdade temperatuuride-sademete graafikuid. Teadjamad võiks praktilist nõu anda, kas on hea mõte minna suvel Taisse (palavus-niiskus). Ja kui minna, siis mis kuus ja kuhu kohta?
Teisejärguline küsimus: Kas sel ajal saab 4* hotelli imeodavalt? Ma mõtlen, et äkki hotellid on üldse kinni, et lahtihoidmise kulud seda kahjumisse ei ajaks? Aga kõige tähtsam, et kui minna suvel Taisse siis millal ja kuhu?

Tänud ette nõu eest!

Oktoobris pole mõtet minna, siis sajab enamasti vihma, praegu märtsis on kuiv ilm. Suvel võib ka minna, kui sajab siis järjest paar tundi ainult. Arvan et Phuket on kõige etem koht kuhu minna. Turiste käib Tais praktiliselt kogu aeg ja midagi ei panda kinni aga suvel on paarkümmend protsenti odavam küll. Kõige kuumem kuu on aprill, siis on ikka 35 kraadi pidevalt.

Ma ajastaks mineku augusti teise poolde. Siis saab Eestimaa ilusast suvest osa.

Aitäh! Mõtlesingi minna kas kohe peale kooli lõppu –ca 07.juunist või siis augusti lõpp. Et juuli jääks eesti suve jaoks. Millal oleks targem minna, kas juunis või augustis? Mina kuuma väga ei karda, olen rassinud 40“C varjus, aga mees mul vihkab kuuma. Saan aru, et niiskus võimendab kuumust. Kuidas siis sellega on, kas ainult peale vihma on kuum-niiske, või see niiskus püsibki suure osa ajast?? Suure vihmaga oleks siis vist hea püsida mõnes hotellis/söögikohas/massaazis. Kas keegi oskab soovitada ka ilusaid kohti mida külastada? Mina ööbiks iga päev uues linnakeses, kuid pere sellist tõmblemist ei kannata, seega 2 näd jooksul saaks reaalselt külastada max 4-5 kohta. Bangkok, Phi-Phi, Koh-Lanta? Idarannikul on ilm vist parem kui läänerannikul?

http://deevanapatong.com/ Viibisime 2 nädalat seal hind ja mugavus parlanksis.

Tänud lingi eest.

Küsimus: Lisavoodi - Kolm inimest hotellitoas.

Oleme 3-kesi: ema+isa+laps 12a. Tai hotellide toad oin suht suured, 25m2 ja suuremad. Aga kui ma sisestan päringusse 2Adults + 1Child, siis Standard tuba ei lase üldse võtta, vaid suuunab kohe Superior tuppa. Aga toad on nii suured, et ma ei näe mingit probleemi paigutada Standard tuppa lapsele lisavoodi v. lahtivolditav madrats. Ei taha kohe alguses Superiori võtta, (reisi lõpupoole võtaks küll paremad hollid-toad). Ma saan aru küll, et nad tahavad müüa kallimat tuba, aga mina jälle ei tahaks kallimat hinda maksta. Kuidas siis toimida? Kas broneerida 2-ne standardtuba ja vastuvõtus kaubelda lisavoodi juurde või luuletada laps 1 aasta nooremaks või on mingid muud nipid kuidas odavamalt saada?

No sellel lingil antud toa hind 4000-5000 bahti on ikka päris kõva hind, usun et Agodast saaks korraliku toa 1500-2000 bahti eest

Miks uldse ette broneerida, kohapeal saate 500 bahti eest paris korraliku toa.

Noh ma hästi ei usu et Phuketis mitte kaugel rannast 500 bahti eest korraliku aircon, külmkapi ja telekaga 25 m2 toa saaks. Kuskil 800 ja ülespoole. Muidugi augustis võivad hinnad odavamad olla.

Eelmine aasta vahetus saime Karonil 50 meetrit rannast korraliku toa 700 bahti, aga see oli aasta vahetus, muidu odavam.

Kui suvel Phuketti minna minna, siis mis kuus oleks ilma poolest parem, kas juuni või august? Tänud ette!

Pole paris kindel, pole nii tihe Phuketi kulastaja, aga peaks olema sama, lihtsalt kuidas veab, voib olla kuiv, aga samas voib paevad labi sadada.

Norwegiani otselend Bangkokki.

Ma vaatan lennuhindasid ja Norwegian pakub otselendu Stockholmist Bangkokki. Hinnaks 439€. Hind ei sisalda pagasit, toite jne. Broneerimisel pakutakse maksta lisaks ca 50 € ühe otsa eest, selle eest saab pagasi+süüa-juua. Ma arutlen nii, et süüa-juua tahaks, aga pagasit sinna lennates pole vaja. Tagasi tulles oleks pagas teema, juhuks kui on shopatud.Kas need söögid-joogid lennukis eraldi ostes on väga kirved? Kuna minnes mul pagasit pole, siis ostaks ainult pileti ja söögid otse lennuki pealt? Kas seda kauglendude menüüd pole kuskil üleval või on äkki keegi sellest pilti teinud?  Stockholmist minek eeldab tasuta või miinimumhinnaga laevasõitu TLL-STO-TLL (võimalikud vautserid). Kalkuleerin, kuidsas oleks parem, kas lend Finnairiga (650€), kus söök-jook+ pagas on hinna sees, või siis Norwegianiga, millel pilet on odavam, aga söögid ja ühe otsa pagas tuleks juurde osta.

SÄÄSED TAIMAAL. Kuulsin ühelt tuttavalt, kes käis märtsis Hua Hinis, et sääsed on Tais probleem - hullem kui meil jaanipäeva õhtal. Plaanime minna suve Taisse, aga laps (11.a.) on allergiline sääskede massirünnakule. Mõned sutsakad pole hullu, aga suuremas koguses võib visata paiste või isegi palaviku üles. Plaanime minna Phuketti, Phi-PHile, Krabile. Dzunglisse minna ei plaani. Kuidas kommenteerite?

Kõik kommenaarid väga teretulnud! Samuti, mis kuus (suvel) oleks mõistlikum Taisse minna.

Tänud ette!!!

Nendes piirkondades kuhu sul minek sääskedega küll probleeme olla ei tohiks. Sääsed ilmuvad peale päikeseloojangut ning kui tüli hakkavad tegema, siis kohapealt saab osta tõrjevahendiks kreeme. Isiklikult pole Lõuna-Tai saartel olles sääsetõrjevahendeid kasutanud

Tänud! Aga me kaalume minekut suvel, siis on niiske. Kas siis on Lõuna-Tais sääseprobleem?

saased on siin tegelt aasta ringselt, ning nagu eelpool kommenteeriti, rohkem ohtul. paeval suurt probleemi pole, ohtul lihtsalt tuleb saased maha luua ja laps magab normaalselt. 100 bahti on reket millega saaski tappa.

Käisin kuu aega tagasi Tais. Piirkonnaks siis Phuket ja Phi Phi. Sääskedega polnud üldse probleemi. Ilmad olid super ilusad.

Äkki peaks hoopis loobuma tobedast mõttest külastada suvel (juunis) Taid . Vastik temperatuur-niiskus-vihma kallab oavarrest? (Kahjuks me ei saa muul ajal minna kui suvel).
Palun abi!!! Nüüd saabumas otsuse koht - varsti algamas hullud päevad kus müügil piletid, mis kehtivad lendamiseks kuni 30.06. ja seejärel uuesti sügisest. Meie reisiperiood oleks ca 12-14 päeva.

Või peaks Tai mõtte üldse ära viskama ja selle asemel kuhugi Euroopasse puhkama minema? Sest kohti mida näha on väga palju, oleme lapsega teinud üldse kokku 2 välisreisi soojale maale. Kaugmatkad ei ole tegelikult eesmärk, meie jaoks on olulisel kohal reisi hind ning reis peab võimaldama nii rannapuhkust kui ka vaatamisväärsusi või siis erilist loodust. Tai sobis seetõttu, et kohapeal on elu odav.

Tai reis läheb maksma ca 1000 eur nägu kaks nädalat. Suvel ma sinna ei läheks sest Euroopas on ka ilusad ilmad ja reisi hind tuleb pea poole odavam. Talvel on muidugi mõnus 27 kraadises ookeanis vedeleda.