trip-krainetrip-ukraine-dark
Takso Phuketi lennujaamast

Tere,

Jõuan 30.jaan. u.23:00 (AirAsia) Phuketi lennujaama, kust on edasi vaja jõuda Karon Beachil asuvasse hotelli. Hotell pakub transfeeri 700B eest, aga mulle on jäänud mulje, et lennujaamast saaks takso soodsamalt. Samas olen lugenud, et öisel ajal on kallimad tariifid. Nüüd olengi kahevahel, kas tellida hotellist takso vastu või jääda lootma kohapealse kauplemisele. Või on keegi samal ajal lennujaamast Karoni Beachile minemas (hotelli täpse asukoht on Kata ja Karon Beachi vahel), et siis saaks taksoarvet jagada?

Täpselt ei mäleta, aga 2 aastat tagasi tulin ka Air Asiaga ning võtsin kollase takso, hind võis olla kuskil 500-600 bahti ning ka Karon Beachile. Eriti vahet pole, transfeer hotelli, siis muidugi ei pea seal otsima hakkama hotelli suvalise taksoga, ma hüppasin naise ja lapsega seal Karonil ringi peal maha ja läksin hotelli otsima kella 22 ajal. Mis hotelli lähed?

Omal jäi mulje et lennujaamades taksohindu eriti kaubelda ei saa. On taksolett, ütled kuhu lähed, maksad ära ja annad lehekese taksojuhile. Ja taksohinnad ongi Pukhetil näiteks Bangkokist kallimad.

Arvan et suht ok hind. Sinna kuskil 1 tund sõita-53km. Alla 600b kindlasti ei saa. Esimese hooga küsivad 1500bht.

keerad paremale ja näed taksoputkat, mille ees tavaliselt seisab taksode saba. Ütled, et Karon beach ja küsid how much?, 400-500ga ole nõus. Need on tavaliselt kahe värviga autod, mõnel võib isegi taximeter peal kirjas olla, aga ega nad seda ei armasta kasutada Phuketis.

Tingisime mustadega sportlikust huvist ligi tund aega, aga alla 550B Patongile ei saanud, Patongilt-Karonile veel mingi 10 kilti. Nii sama teemast mööda, bensu hind on kuskil 35B , KURS SIIS 100 Eek=298,44bht.

Novembris maksis taksosõit päevasel ajal lennujaamast Karoni templi juurde 750 B. Enne väljumist paremat kätt on kiosk, kuhu maksad, saad vastu mingi kviitungi ja kohe ukselt juhatatakse sind taksoni. Tulles vähemalt kolmelt järjestikuselt lennult, mille eest oled maksnud vähemalt 10 000 krooni ja vaevelnud ja higistanud vähemalt 20 tundi ja hakata siis ohtralt vaeva nägema, et 30 krooni säästa, ....noh ei tea ? Mina isiklikult oleks valmis isegi rohkem maksma, et saaks maksimaalselt kiiresti lahti oma pikkadest pükstest, sokkidest, tossudest jne, ....dushi alla ja külma Singha pihku. Aga nagu ikka, ....jedem das seine, onjueks !

Saabun 27.jaanuaril Airasia kell 22:55 Tellisin transfeeri enne ära kuna sõit Krabile ja ei taha kalllist aega raisata. On kellegil kogemusi kui kiirelt selle passikontrolli ja pagasi kätte saab sellisel ajal. Viisad on juba tehtud

Meil läks koos viisa tegemisega pool tundi, kuna teadsin kuhu joosta viisat tegema,aga kui viisa tehtud siis 10 minti.

Unustasin öelda, et oli ainult käsipagas. Kaasas olid ujumispüksid hambaari ja teesärk. Ülejäänud asjad võib osta kohapeal, imestan alati, et mida need inimesed Taisse minnes nende suurte kohvritega veavad.

Mina näiteks vötan kaasa lühikesed püksid, ning särgid. Kuna neid mölemaid on kogunenud eelnevate reisidega tohutu hulk, siis ei viitsi nagu väga neid juurde ka osta. Muidugi mul on üks selja kott, ning sinna mahuvad köik ära

Oktoobris taheti seest letis saada 550baht, kuid uksest välja astudes kukkus hind kohe 300baht sadamasse. Öösel seal vaevalt väga palju muidugi taksojuhte ei ole.

Pole toesti motet hakata 30 krooni eest seal lennujaamas kaubelda. Tulime detsembri lopus see aastavahetus (2009/2010) Kamala beachilt ja suure kauplemisega saime 400B eest ..muidu neil koigil sama hind 600B, ja Kamala asub natuke lähemal kui Kata beach ka. Samas muidugi transferiga selline asi, et pead ju koik reisijad ära ootama ja bussis loksuma. Head reisi!!

Meil oli hea kogemus kohaliku altkäemaksu süsteemiga hoopis. Läksime viisat vormistama ja peale toimingu lõppu sosistab kohalik ametnik, et kas oleks ka soovi ruttu läbi passikontrolli saada. Heitsime pilgu üle õla passikontrollipunktide suunas, kus vonkles meeletu järjekord, siis otsustasime pärida teenuse hinda ja 30 bahti eest toimetati meid läbi esimese laua millel kiri VIP persons of Thailand :) Ajab muigama, aga see eest kähku läbi ja minekule...

Tulles lennujaama hoonest täiesti välja ning pöörates paremale on 50m eemal Taximeter taksod. Hind lennujaamast Karonile ~350THB + 100THB lennujaamatasu.

Kui on soov veel odavamalt saada kuhugi, siis tuleb otsustada minibussi (Minivan) kasuks, kuhu mahub nii 6-7 inimese ringis ning mille hind Karon randa on 150-200THB vahel nägu. Pakkujaid on mitmeid. Miinuseks on see, et minibussis võivad olla inimesed, kes lähevad ka kuhugi teise randa, hotelli ning seega võib sõit olla sinka-vonka ja kauem võrreldes taksoga. Kui hästi aga läheb ja teised ka kõik Karonile või Katale lähevad, võib olla sõit sama mugav ja kiire kui taksoga (kui ei minna läbi Patongi, kus kulub aega liiklusele).

Minibussi pakkujaid on päris mitmeid juba lennujaamas sees enne suletud tsoonist lahkumist. Ning peale suletud tsoonist lahkumist on neid pakkujaid murdu, kes jalust maha tahavad joosta. Lihtsam ning pingevabam on minibussi pilet osta suletud tsoonis. Kauplemisruumi nagunii väga ei ole, või kui on, siis ehk mõnikümmend bahti.

Peale ainult 3 inimest?! Kui neljane seltskond, kas vaja 2-e taksot või tuleb lihtsalt juurde maksta?

Olen isegi neljakesi taksos sõitnud, see ei ole probleem, pigem jah küsimus selles, kas pagas ära mahub. Ja lisatasu võivad küsida nad selle eest, kui on mitu peatust, see tähendab, et sõitjad ei lähe kõik ühte ja samasse ööbimispaika.

Taxi-soovitus Phuketil

Meie seltskonna südame võitis noormees nimega Kong, kes meid igale poole viis, kuhu vaja, näitas, mida vaja, soovitas, rääkis igasugu erinevat-põnevat, oli väga meeldiv ja tore ja abivalmis inimene.

Soovitame soojalt!

Tema kontaktid: tel. 081–5389279 (24h), e-mail: kong_9459@hotmail.com

Minu kogemus: Peauksest välja ja kohe paremale ca 50m seisavad värvilised taximeetrid putka ees ja tõesti, how much ja 500 eest Patongi. Nalja sai ka, sest sohvrit polnud autos ja mina vajutasin ennast kohe roolitaha, seal ju roolid puha valel poolel(vasakpoolne liiklus).

Me 4kesi (kõik üle 180cm) mahtusime kenasti takso peale koos pagasiga ära ning Patongi sõidu eest maksime 550 bahti.