trip-krainetrip-ukraine-dark
Tallinkiga stockholmi

Tere On siis plaan minna 4-kesi stockholmi tallinkiga, kohe saime juba esimese tagasilöögi...

Plaan oli minna laupäevase väljumisega, aga siis sai loetud et N-L alla 21 keelatud... oleme 18-19-19-21 vanad... mõtlesin et äkki vanemate kirjalik nõusolek aitab, aga vist ikka ei aita !?!?!?!

Tuleb siis võtta pühapäevane väljumine...

Kindlasti ei ole laeval nii lõbus pühapäeva kui laupäeval oleks, aga noh mis teha...

Küsiks et kus peaks kindlasti ära käima sellise vähese aja jooksul stockholmis? Olen käinud gröna lundis, aga see vist kinni talvel...

Igast infot oleks teretulnud...

mis ajast ei tohi lapsed või alaealised laevaga sõita??? või ei müüda kruiisi. ostke siis teistele tavalised edasi tagasi piletid.

Mis teid huvitab? Muuseumid, galeriid, arhitektuur? Shoppamine? Lõbus ajaviide? Kuna teil palju aega ei ole, siis annab vast kombineerida mõne muuseumikülastuse (nt Wasa Museum) jalutuskäiguga linnas ja väikse shoppingu :) >Kui ei oleks talv, siis soovitaksin kindlasti võtta päevapilet nendele väikestele vesibussidele, kust saad soovi korral maha hüpata, natukene ringi vaadata ja järgmise peale astuda. Jalutades on vahemaad liiga pikad, et kõike sama ajaga ära näha.

Üks küsimus veel, et kas pühapäevase väljumisega laeval on üldse midagi teha, rahvast vaevalt nii palju reisib kui nädalavahetuse alguses.... Kas baarid/klubid üldse on lahti? Või on nagu kummitus laev ? :D Praegu "madal hooaeg" ka ju...

Või peaks ikka mingite vanemate kirjalike lubadega peale käima et saaks reedesele väljumisele?

Selliseid asju peaksid ikka otse Tallinkist täpsustama, aga ma arvan küll, et kõik kohad on avatud. Ja kui oma seltskond kaasas, siis on ju igal pool vahva :)

Kui pole kruiisireis, siis saab ka alla 21a. Ja kui võtate kruiisi ja on üle 3-e alla 21 aastase noore, siis peab üks inimene olema mitte 21a vana, vaid 30 aastane. Rahvast on keskmiselt 500 inimest, enamus rekkajuhid, discobaar on avatud hommikuni. Vot nii tore firma on Tallink :D PS. kruiisid toimuvad pühapäevast neljapäevani.

Kuii kruiisid toimuvad püahpäevast neljapäevani, mis asja siis R-L toimuvad????

Tallink ise andis s ellise vastuse: "Ilma saatjata võib neljapäevasel väljumisel kruiisile minna vaid 21-aastane ning vanem reisija. Alla 21-aastastele kehtib piirang : ilma saatjata vaid pühapäevast - kolmapäevani väljuvatel kruiisidel.

Kõik teised väljumised koos saatjaga, kes on üle 30-aastane kas siis pereliige või vanema poolt volitatud saatja."

no mina sellest vanusepiirangust ei tea suurt midagi, aga kõik kohad on laevas ikka lahti ja disco on mu meelest 04-ni avatud. Rahvast ilmselt palju ei ole jah - pakun ka et max. 500 in. Karaoke on üldiselt mu meelest kift - soovitan sinna ka minna :) Asub 7. korrusel pubis. Ma ei tea, kas tead, aga sadamast linna saad nr. 1 bussiga (tagasi ka sellega). Lähed siis nii, et sadamast välja minnes hoiad nats vasakule ja seal kohe ongi bussipeatus. Tagasi saab nt Hötorgetilt - suur turg keset linna (sinine maja on seal kõrval kohe, selle järgi tunneb ka ära). Peatuse leiate ka nii, et kui kõnnite mööda seda nö. peatänavat (Drottninggatan) kuni tuleb tänavanurgal kaubamaja nimega Pub, siis sealt paremat kätt mõni samm edasi ongi see turg. Ja kui ei leia ja peate tagasitulekuks bussipeatusesse teed küsima, siis soovitan küsida mitte, kuskohast nr 1 buss läheb vms, vaid küsige, kus asub Hötorget (hääldus: höötorjet) - seda ikka teavad kõik, vahel bussi numbreid nad ei tea. Igaljuhul turu äärest läheb buss tagasi. Linnas soovitaks mina kuninga lossi juurde vahtkonna vahetust vaatama minna (oli vist eesti aja järgi kell 13:00 algus ja talveperioodil küll ainult minu teada K ja P toimub, aga võin ka eksida. Kui muuseumid huvitavad, siis soovitaks ka Vaasa muuseumi. Ja muidugi shoppamist, kui sõbrannadega minna :) Kesklinnas soovitaks siis H&M-e, ginatricot (asub selle sama turu ääres sinise maja kõrval või on ülejärgmine sealt), siis Galleriani - seal on igasugu häid poode ja saab sinna nt nii kui kõnnite mööda peatänavat (Drottninggatanit) kuninga lossi poole (Pub jääb siis selja taha) ja seal kus on suur treppidest alla minev auk vasakut kätt, siis sealt alla ja otse - maa all asubki. Seal Gallerianis asub ka üka kift noortepood nimega BikBok - minge sinna ka! Ja kui kesklinnas toidupoodi otsite, et midagi süüa osta, siis üks suur pood asub ka peatänava ääres Åhlensis, aga mitte esimesel, vaid maa-alusel korrusel! Ja kui teil midagi rämpstoidu vastu pole, siis soovitan väga ühte rootslaste oma ketti nimega MAX - nii super hea ja kõik burgerid ja asjad valmistatakse koha peal värskelt ning kui midagi ostad, siis kohvi on ka hinna sees :) Asub see nii, et lähete sealt, kus on peeatänava ääres see treppidega auk - mitte ei lähe sinna auku, vaid kõnnite sealt ülevalt, ühesõnaga peatänavalt minnes on nii, et kõnnite sellest august mööda ja siis kohe pöörate paremale - natuke edasi kõndides on ühel tänavanurgal punasega kirjutatud MAX - see ongi :) Loodan, et said midagi aru mu pikast ja vb ka keerulisest seletusest, aga ehk on abiks.....

kirjutasin lõpus nats valesti - selleks, et minna MAX-i, lähete treppidest mööda ja siis pöörate vasakule mitte paremale :) Siis otse ja varsti tulebki MAX ühel tänavanurgal. Seal nö treppidega augus asub ka Burger King, kui sinna tahate minna... ja turu vastas (kus buss peatub) ning turu ääres sinisest majast ja ginatricost mööda jalutades on Mc Donald´s.

Endal ka plaanis minna stocki pühapäevaõhtuse(10.02.08) väljasõiduga kruiisile, oleks ka parema meelega läinud reedel aga meil ka vanust 18,19,20. aga loodetavasti oma seltskonnas juba igav ei hakka. :)

Me lähme arvatavasti 17.02, kui reedese või laupäevasega ei saa

Tere. Kas keegi oleks huvitatud Rootsi kruiisist. Meil pakett välja ostetud, kuid nüüd ei saa minna kahjuks. Toimub 13-15 veebruar. Kolmapäevast reedeni. Võtsime A kajuti- seega hinnaks on 2357.- Ehk siis kui neljakesi minna tuleb ühe maksumuseks 589,25 kr. Ise saab vaadata kui mitmekesi kajutis olete.

Kui keegi on huvitatud kirjutage siis K3lly@hot.ee PS! muidu on selle paketi maksumus umbes 4600.-