Tallinn- Odessa- Istanbul- Tallinn

Seoses ilmade paranemisega ja suvepuhkuse lähenemisega võiks hakata plaane tegema. Mõte on pealkirjas olev tripp teha 4x4 suunitlusega. Võiks nt. 20. juunil ära sõita ja umbes 2 nädalat kesta (tagasijõudmise kuupäeval võiks väike varu olla). Täpsem plaan puudub, seega ei pea ka seda muutma, kui keegi tahab kampa lüüa. E. otsime reisikaaslasi, ühe autoga veidi kõhe ja võibolla igavam. Soovid on lihtsad: maastikuauto (ei pea tõsimaastur olema aga poriloiku kinni jääda ei tohiks), kahekesi autos, soovitavalt täiskasvanud heteropaar ja mingi stressitaluvus võiks olla. Teatud huumorimeel peab olema. Meie ei vaimustu shoppamisest, ööklubidest ja linnamelust aga mõõdukalt talume ka neid asju. Võiks rõhu asetada loodusele ja kohalikule elule. Meil on ööbimisvõimalus autos aga seda kasutaks nn. plaan "B" na. Kui lähemal piisavalt tegemist, ei pea Istanbulini punnitama, see pigem võimalikuks "kirsiks tordil". 5038631 Arvet

Tere

sõidul pole midagi hullu. Plaan endal ka odessasse sõita. Kuid autoga ukraina cherkassi linnna ja siis rongiga. >Rongi pilet 10 euri :)

Ukraina kohapealt. Tee olud on kehvad. üli kehvad teed.. Hullemad kui venemaa teed. Politseid teede peal pole. võid kihutada kuidas soovid.

Ukrainas olles soovitan käia hambaarstil . hinnad odavad. Kvaliteet hea.

Ise plaanin ukraina sõita sutoga 27 juunil. Mina sõidan läbi valgevene.

Google kaart

Janek

Eks 4x4 olegi halbadele teedele parem ja annab teatud lisavõimalusi mägedes jne. Reisi võtame ette ainult koos teise autoga, st. Kui reisikaaslasi ei leia, lendame mujale. Ca. Nädala kannatab väljasõitu edasi lükata. Kogu reisi ei pea koos tegema, vabalt kannatab vahepeal erinevatele asjadele keskenduda ja kusagilt jälle teekonna kokku viia. Nagu mainisin, konkreetset plaani ei ole, seega ei pea seda ka muutma.

Kas teil 2 nädalat väheks ei jää nii pika sõidu tarvis? Muidu me läheme juuli keskel maasturiga kaheks nädalaks Ukraina Karpaatidesse. Varem ei saa. Tõenäoliselt ka ühe autoga. Kavas on matkata ja muidu kohaliku oluga tutvuda.

Kõlab hästi aga juuli keskel pean tööle minema ja seda ka enam muuta ei kannata. Kui keegi nii äkkplaane ei taha teha, ostame homme-ülejomme lennukipiletid ära, kuhugile.