Talvepuhkus lastega - kas Dubai või Tenerife

Planeerin meie perele talvepuhkust ning sõelale on jäänud Dubai ja Tenerife. Mõlema kasuks räägib mitte eriti pikk lend - tunnen, et lapsed on veel liiga väikesed (5 ja 3), et üle Atlandi või Kagu-Aasiasse lennata. Tenerifele tahaks looduse pärast, samuti tundub seal olemine selline relax, täielik puhkus, suurlinna saginast eemal. Samas võib Tenerifel talvel siiski ilm alt vedada... Dubais on ilm kindlasti parem, samuti paistab seal lastele palju tegevust olevat. Samas tundub lastega suurlinna pilvelõhkujate vahele ekslema minna kuidagi hirmutav. On siin äkki keegi, kes oleks mõlemas kohas käinud, soovitavalt just lastega (tean, et seda on liiga palju tahetud, aga loota ju ikka võib...) ning oskaks mu valiku natuke lihtsamaks teha. Suured tänud!

Mu meelest Dubai ei ole koht, kuhu väikeste lastega minna. See rohkem täiskasvanute mänguplats.

Kahjuks Tenerifel ei ole käinud, aga Dubais käisime, kui laps oli kohe kaheseks saav. Dubai reis ei kujuta endast kindlasti mitte 'suurlinna pilvelõhkujate vahel ekslemist', kuigi ka seda saab seal teha. Arvesta parem, et suurim erinevus Tenerife ja Dubai vahel on see, et üks on Euroopa ehk meile tuttava kultuuriga koht, aga teine on kardinaalselt erineva kultuuri ja kommetega koht. Ja teine suurim erinevu ongi see, et Dubais praktiliselt puudub loodus roheluse mõistes, tegemist on ju kõrbesse rajatud linnaga. Enamus Dubaist on kunstlik. Samas lastesse suhtutakse Dubais väga hästi ja tegemist leiab tervele perele, alates hotelli basseinist ja rannast kuni luksuslike kaubamajade ning meelelahutuskompleksideni, sh nii veepargid kui suusatamivõimalus (ise kahjuks kumbagi ei proovinud). Veel tasuks mainida, et Dubais eriti jalgsi liikuda ei saa, va vana Dubai piirkonnas, seal on aga palju rahvast ja sellevõrra ka mustust ja lärmi rohkem. Nii et mõelge, mida te eelistate, puhkust looduses või linnas :) Kuigi ma ise Tenerifel käinud ei ole, eelistaksin vist väikeste lastega perepuhkuseks pigem Tenerifet, kui te just ei vali Dubais mingit eriti head kuurorthotelli, kus hotelli territooriumil on kõik olemas ning te ise ringi seiklema ei pea :) Aga oleneb muidugi ka, kui kogenud reisijad ja kui seiklusaltid te olete :)

Grand Hyatt Dubai on väga hea lastega, Kidz Club, suur hulk basseine, lounge.

Oleme varem islamiriikides käinud, eelmisel talvel näiteks seiklesime lastega Marokos ringi (omal käel, mitte reisibüroo kaudu), nii et enam-vähem kujutan sealset kultuuri ette küll. Seda on küll hea teada, et Dubais eriti jalutada ei saa - oleme just sellised jalutajad ja ringi vaatajad. Parke mänguväljakutega seal ikka ju on?

Dubais saab jalutada, kuid lihtsalt distantsid jalutamiseks objektide vahel on väga pikad. Dubai linnastu kulgeb piki rannikut pikkuses ~70 km.

Käisime puhkamas Dubais kui laps oli 5 aastane. Olime 2 nädalat ja esimene nädal oli jahe ja teine nädal (kuu lõpp) soe. Teist korda Dubaisse ei läheks. Ei lastega ega lasteta. Tenerifel käinud ei ole.

Ma ei ole kummaski käinud. Aga soovitaks kaaluda ka Eilatit Iisraelis. Väga lastesõbralik, ei ole pealetükkivaid inimesi, väga hea söök. Ilm on ka sellel perioodil, kui charterid käivad, garanteeritud. Oleneb muidugi, millist talvekuud mõtled.

Dubais pole olnud, kuid mõnes teises kõrbekuurortis ja mittekuurortis küll. Tenerife on looduslikult väga ilus, kultuur ja olme on Euroopalik ja kindlasti oluline see, et kliima on mõõdukam ja päike mitte nii jõhker. Võib-olla lapsele parem variant.

Olen hiljuti käinud mõlemas, kindlasti on Tenerife lapsega parem. Seda on juba näha turistidel kaasas olevate laste arvu pealt. Dubais lapsi väga vähe näha, kanaarid aga väga lapsesõbralikud. Kliima ka viimase kasuks, Dubai päike lapsele liiga intensiivne!

Talvel see Dubai päike nii hull ka pole. Meie elasime 2 aastase lapsega Dubais ca aasta. Dubais on väga ilusad - küll kuntslikud- pargid koos jalutamisvõimalusega murul. Sammuti on võimalik auto rentida ja sõita mägedesse, vanu oaase vaatama ja palju muud huvitavat teha. Meile Dubai meeldis just turvalisuse pärast ja suhtumine lastesse on meeldiv, alati tuuakse laste tool ja muretsetakse, et kõik oleks ikka kena. Kui on plaan ka linnast väljaspool ringi vaadata, siis Dubai Offroad explorer on väga mõnus raamat koos piltide ja vaatamisväärsuste kirjeldusega.

PS. Palju puhkuse õnnestumisest oleneb ka hotelli valikust, paljud uued hotellid asuvad keset ehitustandrit ja seal vast pole palju ruumi jalgsi liigelda.

Kindlasti tasub jalutada Dubai vanas linnas nn. muuseumis (Bur-Dubai poolel) ja sealt ka Abraga üle väina sõita turule jalutama.

Nagu eelnevalt keegi juba mainis, siis Dubai on pikk linn ja ühest kohast teise liiklemisel on takso/metroo mõtekas vahend.

Minu soovitus läheb igatahes Dubai puhkusele.

Soovitan Dubaid, seal on laste peale palju mõeldud - mängukeskuseid tohutul, Wild Wadi, Atlantis veekeskuses, botaanikaaed, muusikaga purskaevud, Burj Khalifa, sõit kaamelitega. Ülisõbralikud ollakse laste vastu, jalutamiseks on kohti küllaga, suured rohelised pargid mänguväljakutega, restoranides on mängunurgad, tuuakse ootamise ajaks värviraamatud. Meil olid lapsed kaasas ja oli vahva nädal. Puhtus on see mis teeb Dubais nauditava koha, kusagil ei näinud prahti maas ja jumal tänatud, suitsetamine on tänaval rangelt keelatud. Minu jaoks paradiis, sest ma ei salli suitushaisu. Tenerifel oli samuti ühte-teist teha, kuid Dubai eelis on kindlasti see, et seal on talvel palju palju soojem, liiv on rannas valge ja vesi palju läbipaistvam kui Tenerifel. Mulle meeldis, kuidas teenindajad pidasid perekondade puhul naisest lugu ja küsisid alati esimest arvamust naiselt, mitte mehelt. Naine, kes on lastega, on seal austatud ja seda tundis igal sammul. Kuid see on araabimaa ja seal ei kanta "eest nabani, tagant sabani" paljastud riideid. Riides tuleb olla lihtsalt viisakalt ja põlved-õlad kaetult. Ma muidugi eeldan, et kui reisida, siis tuleb austada kohalikku kultuuri, kuid mine sa tea, mõni turist ehk unustab selle ära. Igal juhul eelistaksime Dubaid ja läheme kindlasti tagasi. Kuid .. tuleb vahet teha kas minna Sharajahi või Jumeirahsse. Pettunud on käinud ilmselt mitte Jumeirahs. Teine asi veel, Tenerife eelarve tuleb Dubai puhul korrutada kahega. Mitte seda, et Dubai eriti kallim oleks, vaid see, et seal on palju lõbustusparke ja sinna kulub rohkem raha kui Tenerifel. Taksosõit on Dubais palju meeldivam ja odavam kui Tenerifel, seda kohe kindlasti. Meie pere eelistus on kindlasti Dubai.

Loe selle aasta kevade Estravelleri juttu Dubaist, seal oli küll vanem laps kaasas (10-aastane), aga seal on välja toodud mitmeid tegevusi, mida nad lapsega Dubais ette võtsid. http://issuu.com/estraveller/docs/estraveller_2_2011?mode=embed&layout=http%3A%2F%2Fskin.issuu.com%2Fv%2Fdark%2Flayout.xml&pageNumber=36

Ise pole kummaski kohas käinud, aga lugedes eelnevaid kommentaare, siis leidsin sealt üsna palju kasulikku informatsiooni. Ma arvan, et Teil tuleks mõelda, mida Teie pere eelistab ja, mis Teie lastele meeldib teha jne. Arvan, et mõlemas kohas on üsna palju vaadata ja teha. Tuleks kindlasti ka meeles pidada, et üks koht (Tenerife) asub Euroopas ehk, et kultuur on euroopalik, söök on euroopalik jne ja teine (Dubai) asub Lähis-Idas ehk et seal on hoopis teine kultuur. Arvan, et see asjaolu mõjutab valikut üsna palju. Samuti tasuks meeles pidada, et päike on Dubais intensiivsem, mis ei ole lapsele just kõige parem. Aga jah palju sõltub siiski Teist endast ja Teie lastest.

Head reisi!

Soov minna novembris Dubaisse, koos 2 väikese lapsega ja planeerida ka F1 vaatamine sinna sisse. Aga kumbat pidi oleks mõistlikum reisida, kas kohaliku reisibüroo järgi oodata, kuni nende pakkumised hakkavad tulema(arvatavasti F1 meelitab palju rahvast ning hotellid täituvad novembri alguses korralikult täis) või võtta nt Airbalticuga hetkel 1300€ eest edasi-tagasi Tallinnast läbi Riia 2 täiskavanut, 1a laps ja 3a laps ning ise Hotell välja valida praegu? Vaadates Booking.com ja Tripadvisorit, siis vähemalt mulle tundub, et kohalikud reisi müüjad saavad korraliku soodustuse hotelli pealt ning tänu sellele saavad paremat hinda pakkuda, kui ise otse netist otstes. Mis te arvate?

Ltur pakub Saksamaalt erinevata firmadega näiteks Münchenist 419-459 euri edasi tagasi pileteid suht igaks ajaks. Koos 4 tärni hotelliga tuleb arvestada samas 1000 eurose väljaminekuga nädal koos lennuga, Ras AL Khaima, Fuijairah ja Sharjah on muidugi odavamad. Lisaks tuleb ajada viisa Eesti firma kaudu mingi 100 euri lisaks umbes.