Tammisaari, Hanko ja Fiskars

Ootaksin väga kommentaare pealkirjas märgitud kohtade kohta. Koostan reisiplaani ja kuna tegu on väikestviisi nagu grupireisiga siis päris nii ei saa, et hüppame läbi ja vaatame mis on - ühesõnaga ootaksin soovitusi neilt kes ise käinud-näinud. Kas tasub plaani võtta. Muidu läheb sõit Turu poole.

tammisaari e ekenas seal kainud elanud aastaid tagasi ,ilus vaike rootsikeelne linnake suure rannaga,vaikeste koverate tänavatega on ööbimis voimalusi rannas hotell aga vist mitte koige odavam.

Fiskars - vana tööstusmiljöö on lahedalt ära kasutatud ja tänapäeval seal on palju kunstnike ja käsitööliste ateljeesid/töökodasid. Väga armas koht. http://www.fiskarsvillage.fi/fi/ Hanko - yks kena ja lazy-afternoon linnake. Linnaelanikud ise väidavad, et Hankos paistab alati päike :-) Pikad liivarannad. Kesklinnas on endise spa ymber ehitatud park oma ilusate suvilate ja villadega. Osa majadest on siiani kasutusel kas restorani vöi majapaigana. Hauensuoli - omapärane merine kylalisteraamat. http://www.luontoon.fi/page.asp?Section=6458 25 km avamerele on Soome suurim majakas, Bengtskär. Tammisaari - enamus Soome rannikulinnadest on kaunid ja erilised, nii ka see. http://www.ekenas.fi/index.php?lang=EN&p=turistinfo/10000005 Tammisaaren tähtsaim nähtavus on Raasepori kindlus. http://www.raseborg.org/raseborg/

Kui sõit Turu poole läheb, siis tasuks Turun Saariston Rengastie plaani võtta

http://www.turku.fi/Public/default.aspx?nodeid=8117&culture=fi-FI&contentlan=1

Ja loomulikult Bengtskäri majakas

http://www.bengtskar.fi/

sinna saab ka ettetellitud vesitaskilla (veetaksoga) minna

Kui Kasnäsist Rosala kaudu minna, siis kindlasti soovitaks varuda aega ka Rosalan viikingikeskuse külastamiseks.

Ah jaa, kui augustikuu (tegelikult juuni-aug)neljpäeva õhtul juhtute Salo kandis olema, siis tasuks ka Salo Iltatorille tulla. Näete Soome ühte soositumat turgu (+kirpputori) suveõhtus koos mõne Soome artistiga. Viimane neljapäev oli publikurekord: 9000 inimest!

Paar kilomeetrit Salo keskusest leiab ka mere äärse kämpingu Vuohensaarest

http://www.salo.fi/netcomm/default.asp

Kui seal ööbida ei taha, siis vähemalt mõnusa puhkemomendi saab seal alati endale lubada igaüks.

viis Kuidas elad, Soome rattamatk 2002. Vaata soome turismiarenduskeskuse kodulehelt, marsruut ja vaatamisväärsused siiani üleval

tänud vastajatele - tänaseks juba reis tehtud. Fiskars on üksjagu omanäoline väga algupäraselt säilinud küla. Igatahes midagi veidi teistsugust, julgen teistelegi soovitada. Hankos ja Tammisaaris küll ei käinud, küll aga Rasebori kindluses, mis asub Tammisaarile üsna lähedal. Kui sinna kanti minek siis soovitan veel külastada Naantalit ja Raumat, mõlemad väga kaunid linnad hästisäilinud puuarhitektuuriga ja kindlasti tasub külastamist presidendi suveresidentsi aed (vabalt pääseb sinna jalutama reedeti 18-20, muidi peab vist grupi ja giidiga liituma)

Olen ise laevaga kunagi sõitnud läbi Soome rannikud. Ilus vaatepilt. Kui võimalus tekib, minge ka Ahvenamaale. Ps! Hankos on ka vahel udu. Oleks toona ühe purjekaga kokku mand kitsustes vara hommikul. Aga ilus on küll. Autoga ei saa pooltki naudingut, kui laeva/jahi/purjekaga.

Yks väga veetlev ja stiilne öömaja Tammisaares: http://www.fagers.fi/#

Hanko oli minu jaoks vähemalt täielik pettumus ja aja raiskamine. Loodan, et teil läheb seal paremini :)