Tansaania 2016/2017

Tere!

Reisime jaanuari keskel kolmeks nädalaks Tansaaniasse. Olen lugenud teisi postitusi, kuid küsimus on selles, et kas selline reisiplaane tuleks kõne alla ja oleks mõistlik:

Dar Es Salaam - Arusha (2-päevane safari) - Tanga - Pemba - Zanzibar - Der Es Salaam?

Aega on, seega võiks ka kuhugi mujale veel minna, aga kuhu? Olen lugenud, et lõunapool on vihmasem, seda nagu ei tahaks.

Head!

Kas safari on Arusha Rahvuspargis? Muidu on see mõnus väike park Kilimanjaro külje all. Olen sooritanud seal jalgsimatka kohaliku saatjaga. Pargi probleem on see, et ei ole elevante ega ka lõvisid (kuigi Wikipedia väidab, et on, aga pargi ametlik veebileht ning giidid kohapeal, et ei ole). Sealkandis soovitaks safarit Lake Manyara+Ngorongoro kraater (2-päevane).

Arusha on Tansaania safaripealinn ja sealt saab kõike. Müüjaid on hulgi ja nad imbuvad su kõrvale üsna siis, kui mis iganes transpordivahendist sa siis välja ka ei astu. Tänaval käimisest rääkimata.

Klassikaline safari, mida pakutakse, on 3-päevane Tarangire, Ngorongoro ja Lake Manyara. Sellest on võimalik ka viimane osa (vist alati Manyara) ära näpistada. Talk to people. Teine võimalus on kompotti lisada Serengeti. Läheb pikemalt ja on kallim, sest kaugemal, aga ka üsna populaarne. Üldiselt esimese hooga 5-7 päevast safarit pähe määrima hakataksegi.

Midagi soovitada on keeruline, sest sõltub eelnevast safarikogemusest ja muidu eelistustest. Näiteks minule oli paljukiidetud Ngorongoro suht igav, sest lageda maa peal kilomeetri kauguselt lõvi näha pole päris see. Kraater ise muidugi võimas. Tarangire see-eest meeldis väga, kuigi minul seal loomi sel päeval näha liigselt ei õnnestunud. Aga kuna see oli juba n kord safaril käia, siis põdeda ka ei tulnud. Sealsed baobabid kompenseerisid päris palju.

Võiksite kaaluda ka päeva Moshis, mis on muidu mõnus linn ja kui juhtub olema hea ilm, siis hommikul on seal väga vinged vaated Kilimanjarole.

Suur tänu teile! Eks selles ongi asi, et ega me just erilised loomavaatlejad ei ole, pigem räägiks kohalikega juttu jne. Aga kui juba Tansaanias, siis kasvõi 1 päev safarit peaks olema "kohustuslik"?

Alternatiivina on hea Mikumi rahvuspargi safari, seal sai lahtise autoga lõvidest paari meetri kaugusel käidud, nad päeval suht laisad ja giidi jutu järgi ohutud, Kõik loomad sai nähtud, peale ninasarviku, keda seal pole. Seejuures teisi turistide autosid kohtasime päeva jooksul vaid paar korda, üks kordadest oli lõuna ajal pikniku platsil.

Ka käidud kaks aastat tagasi Tansaanis, me küll tegime 5 päevase telkimisega safari. Serengeti oli muidu vägev. Nägime lõvide jahti, leopardi mõne meetri kaugusel autost jne, minu jaoks üks tipphetki reisil. Mina isiklikult kulutaksin safarile ikka rohkem oma aega. Dar Es Salam mulle absoluutselt ei meeldinud, sealt läksime kiirelt laevaga Zanzibarile. See oli põhimõtteliselt kena saar nagu saar ikka, Paje rand oli minu jaoks kõige chillim koht üldse (väge vähe inimesi) and Kendwa oli ka päris äge. Ma rannas vedeleja ei ole,seega 6 päeva seal oli minu jaoks piisav. Kui olete matkahuvilised siis Kilimanjaro vallutamine on vist üks asi mis jääb mulle eluks ajaks meelde ja teine asi mis mulle meelde jääb on see, kui me Keenia piiripunktis olime (liikusime autoga Tansaaniasse). See kuidas inimesed ümber meie auto olid ja palusid, et me neile raha annaksime oli nagu katkend walking deadist. Siiamaani see õudne pilt mälus..

Suur tänu! Pigem jah vaataks mõne pisema safari poole, me pole kuigi huvitatud tavalistest turistikatest. Sama on ka Zanzibariga, püüaks leida vähem ületahvastatud nurgataguseid.

Üks küsimus on veel: kas seljakott või on ka kohvriga võimalik ringi liikuda? Transpordi vahendiks on peamiselt buss/rong.

Aafrikas on võimalik ringi liikuda millega iganes, keegi ei vaata imelikult, kui reisid kartulikotiga. Mugavuse mõttes oleks esimene valik seljakott, teine väiksem järelveetav kohver. Suur kohver teeb elu ebamugavaks, sest tänavad on seal, nagu on ja kui vaja mõni ots matatuga (mikrobuss) sõita, on seda keeruline mahutada (kuigi olen 100% kindel, et mingi lahendus leitakse).

Mis puudutab rongi, siis eelistaks kindlasti bussi. On kiirem ja graafikud on palju tihedamad. Tansaaniat ei tea, kuid Keenias on ainus rongiliin Nairobi - Mombasa nagu loteriipileti ostmine. See, et rong ööpäeva hiljaks jääb või on parasjagu lihtsalt katki, on seal pigem reegel kui erand.

Kui ma marsruudi kirjeldust vaatan, siis teie põhiline rõhk pole safari(te)l.
Olen Tansaanias 3 korral käinud ning külastanud päris mitmeid erinevaid parke, seda nii põhja kui lõuna pool.
Kui vaadata distantsi Dar'ist, siis võiks kaaluda veel nt Mikumi külastust, või ka nt Ruaha rahvusparki. Juhul kui Ruahat soovite külastada ning sõidate sinna mööda maad, siis Mikumist sõidate läbi nii või naa.
Lisaks on ka väga huvitav Selous (lõuna pool).

Minu kogemus ütleb, et lõuna pool liikudes on rahvast oluliselt vähem. Konkurentsitult kõige rohkem on autosid liikvel Serengetis ning Ngorongoros.
Viimasel korral sai oldud safaril 7 päeva ning 3 laagris olime me nt ainsad külastajad.

Ma ei lugenud välja esmasest plaanist, kuidas pikki vahemaid plaanite läbida, kuid mööda maad on see suhteliselt aeganõudev tegevus ja vahemaad on pikad. Keskmine kiirus teedel ei ole ligilähedanegi Eestile. Seepärast soovitan soojalt ka kaaluda võimalusi kasutada lõunast põhja liikumiseks ka siselende. Pisikesi airstrippe on seal palju ja võimalusi palju.

Kui miskit huvitab vell, millega saaksin ja võiksin abiks olla oma reisi planeerimisel, siis meeleldi.

Ilusat reisi!

Ma arvan, et seljakott on mugavam variant.
Soovitan sellist kohta ööbimiseks (http://www.teddys-place.com/), meie olime seal (läksime lihtsalt kohapeale ja saime majakese, olime seal veebruaris). Võtsime ühe majakese nelja peale, hind oli sõltuvalt majast 25-35 dollarit öö (kusjuures kodulehel palju kõrgemad hinnad). All oli kaks üksikut voodit ning üleval korrusel suur voodi, kus magasime kahekesi.Peaaegu kõrvuti on kaks kohta, üks on new teddys place ja teine on lihtsalt teddys place. Meie olime seal vanas, see pidi olema ka odavam.
Kui sinna lähete, siis rannas liigub ringi üks rasta, kes kutsub end Kapten Jackiks, ärge temalt tuure või õhtusööke võtke, tegemist on petturiga ja väidetavalt ka vargaga, väga ebameeldiva kogemuse osaliseks saime. Õnneks kohalikud politsenikuid reageerisin mõistvalt ning panid ta päevaks kartsa (selle ajaga lasime kättemaksu hirmus sealt kohast kiirelt jalga).
Meie liikusime peamiselt bussiga aga olge ettevaatlikud ning jälgige, et bussis on ikka turvavööd (paljudes bussides need katki),sest meie ees sõitval bussil lõhkes rehv ning buss sõitsis kraavi ja käis üle katuse. Peatusime ja inimesed hüppasid kõik bussist välja ja hakkasid inimesi aitama bussist välja saamisel. 30 minuti jooksul kiirabi ei tulnudki ja lõpuks veeta vigastatud vabatahtlike autodesse. Ei tea kas nad sõidutati siis ise haiglasse või koju.
Tegime ka ühe siselennu Zanzibarilt Nairobi, vahemaandumisega Momobasa, kasutasime fly 540 teenust (http://fly540.com/). Väike logu lennuk oli aga üks kõige soodsamaid ja kohale me jõudsime.
Jääb arusaamatuks miks te Pemba saarele lähete? Niisama randa? Niisama linnukese kirja saamise tõmblemine on ka kasutu. Tehke parem üks pikem safari või külastage mõnda kohalikku küla giidiga. Zanzibaril on inimesi ja ilusaid randu küll. Ma soovitaksin muidu firmat kellega me käisime aga saan aru, et te nii pikalt safaril olla ei soovi. Muidu safari programmis oli ka üks päev kohalikus kohviistanduses ühes väikses mägikülas. Meie giidiks oli kohalik, kes ise elas seal lapsepõlves. Nägime tema kodu, tegime ise kohvi ning jõime seda ning istusime kohalikus kõrtsis. Proovisime mingit kohalikku õlut(kõrtsi enda tehtud),mis maitses nagu suitsuvorst. Lisaks käisime ka Masaidel külas, see oli natukene turisti küll aga samas minu jaoks väga huvitav kogemus. Meil vedas giididega, saime kohalike elust nii palju teada ja üleüldse loomadest (näiteks meie giidi ründas lõvi ja seetõttu tal ühte kätt praktiliselt ei olnud). Koguaeg autos lobisesime ja uurisime elu kohta. Lihtsalt kuskil tänaval suvalistest sa sellist infot ei oleks never ever saanud. Esiteks juba selle keelebarjääri tõttu.

Ühesõnaga minu reis oli üks suur seiklus nagu näha :) Kui tekib küsimusi siis võite kirjutada mulle, aitan kui oskan aga ilmselgelt teie ja minu huvid ja reisistiil erinevad

Kas kellelgi on kogemusi Selous safariga? Olen aru saanud, et lõunas turiste oluliselt vähem. Silma jäi selline marsruut: https://www.kanuthadventures.com/our-services-products/safari-packages-all-circuits/southern-circuit-safari-packages/selous-mikumi-budget-safari/
Või on pigem mõistlik ise lennata Selousse ja safari osta eraldi kohalikest ööbimiskohtades? Kuna hindasid ei ole veel küsinud, siis ei ole seisukohta võtnud.
On kellelgi soovitusi marsruudi ja korraldajate osas ning hindade kohta?

Kas lõunas pole mitte vihmaperiood?

Mind huvitab september - siis vist ok

Aga mind huvitab 20.01-10.02 :D

Mina olen oma 3st reisist kahel korral külastanud ka Selous'd. Esimesel korral veebruaris ja teisel korral oktoobri lõpus.
Veebruaris oli loomi arvukalt näha ja mõnusalt roheline savann. Vihma ei saanud me toona kordagi. (märtsis Zanzibaril olles küll paaril korral).

Oktoobris käies oli pilt pruun ja loomi vähem liikumas, kuid neid oli lihtsam näha, sest rohelust, st puid-põõsaid, mille alla varjuda vähem.

See kirjeldus, mis eespool lingitud oli, on täiesti tehtav. Hinda polnud seal näha, seega ei oska ega saa seda kommenteerida.
Mikumis pole eraldi ma kordagi pargis game drive'i teinud vaid ainult läbinud seda mõnel korral mööda teed, mis pargist läbi läheb (suur maantee).
Hippo Camp on tuttav. Sel aastal peatusin seal. Igati mõnus äraolemine.

Kui miskit veel huvitab, siis võib lahkesti küsida.
Mul on ka olemas blogi oma reisi kohta, kui see huvi pakub, siis võin ka seda jagada.

Suur tänu! Mina oleksin küll huvitatud teie reisikirjadest!

Kollapalaviku vaktsiini kohta veel. Vaktsineerija-tädi ütles täna, et ei ole vaja vaktsineerida, kuna saabume riiki otse Euroopast Araabia poolsaare kaudu. Mine sa võta kinni...

Tundub, et enam pole kollapalaviku vaktsiin tõesti kohustuslik Tansaaniasse reisimisel.
Kui ma ise esimest korda läksin oli see veel kohutstuslik ja seega sai vaktsiin ka tehtud.
Vakstineerimispassi on samas 3 reisi jooksul küsitud minu käest täpselt ühel korral.
Seega peab enda tunne ütlema, kas vaktsineerida või mitte.

Tere!

Kuidas kõige kiiremini Tansaania viisat saada?
Aitäh!

Tuled lennukist välja lähed lennujaama, seal tuulutad dollareid. Vähemalt aasta tagasi Kilimanjaro lennujaamas käis asi nii.

Siis võib loota, et saab Dar Es Salaami lennujaamas ka osta viisa?
Kas kellelgi on veel kogemusi sellega?
Aitäh!

Tansaania viisa saab piirilt. Taks on eeldatavasti jätkuvalt 50 USD või 40 EUR. Eks arvuta ise, kummas valuutas on kasulikum maksta. Viisaankeedi saab täidetud 2-3 minutiga.

Oleme minemas 2016 detsember 18-30 Tansaaniasse ( 10se kambaga)
Hetkel plaan minna otse Sansibar´le ja seal mõnuleda ca 5-6 päeva. Kindlasti tahaks näha ka Tansaania loodust ja rahvusparke. Nii palju kui lugenud olen, käivad kõik ööbimisega safaril, me seda ei sooviks. ei tea kas nii on mõistlik?

No põhimõtteliselt saab tõesti Arushast ühepäevase ilma ööbimiseta safari võtta. Valikuid on kaks: kas Tarangire või Lake Manyara, mis mõlemad asuvad Arushale suhteliselt lähedal. Iseasi, mis selle asja mõte on. 1-päevane safari kipub olema loterii - mõnel päeval lihtsalt ei vea ja loomi eriti ei näe.

Kui soovite aga mitmepäevast safarit, kus leiate endale ise majutuse, siis sügavalt kahtlen ka sellise idee mõttekuses. Võita pole justkui midagi, aga närvi- ja täiendavat rahakulu tekitate endale küll. Letihind on alati vähe teine, kui safarikorraldajate kokkuleppehinnad.

Ja ärge unustage, et Tansaanias lisati alates 1. juulist kõikidele turismiteenustele 20% käibemaks.

Meil ka piletid jaanuariks Tansaaniasse Dar Es Salaami.Reisi pikkus 17 päeva. Kas mõistlikum oleks viisad ennem teha või teha need lennujaamas, samas kui saabume sinna öösel kell 3? Edasine kava veel lahtine, plaan oli minna sealt Arushasse, teha 2-3 päevane safari ja kindlasti tahaks minna ka Kilimanjarole, kas mõlemat jõuaks nädalaga teha? Teise nädala jätaks Zansibari jaoks. Millega oleks kõige mõistlikum seal liigelda, lennukiga? Millist safarit valida, mille võiks välja jätta?

Firsty, kui te just Kili otsa jooksuga minna ei taha, siis on Kili+mitmepäevane safari suht keerukas (kuid võimalik) 7-päevaga teha. Arvestaks 8-9 päeva. Kili peale läheb min 5 päeva (käiakse ka lühema ajaga, aga need tegijad on ultra-midaiganes maratoonlased). Netis on erinevate tõusuradade pikkused ja arvestatavad ajakulud olemas. Arvestage ka aklimatiga, sest Kili on pea 6 km kõrge.
Veigo, Arusha Rahvuspargis saab ka ühepäeva-safari teha, algusega Arushast.

Täitsa õige, Arusha rahvuspargi saab ka päevaga ära teha. Ei meenunud, kuna enamikes Arushas müüdavates standardplaanides seda pole. Ei teagi, miks.

Tansaania viisa saab piirilt. Vajalik on kollapalaviku vaktsineering, kuid selle küsimine on suht juhuslik.

Nädalaga käia Kilimanjarol ja peale selle ka ka 2-3 päeva safaril on täiesti võimalik. Aga sel juhul peab nädala pikkus olema kindlasti pikem, kui 7 päeva.

Peame kindlasti Safari puhul 1 päeva kasuks otsustama, kuna enamus meie seltskonnast sellised "rannas puhkaja" tüübid aga kui mingid huvitavad asjad ette sööta, siis saame kindlasti kogu kamba liiklema.
Siit küsimused: mida KINDLASTI teha Sansibaril ( sukeldumine ok, mis veel?) kas rentida auto? Rentida auto kohalikuga? Liigelda ümber saare, või kindlasti kohad mida vältida, mis
on kindlad turismilõksud?
Kuidas alkoholiga? kas võib kaasa võtta lennu peale, palju? kas kohapeal on alkohol, söögid asjad mõistliku hinnaga? Sääsetõrje kaasa?
Minna Sansibari kõrvalolevate saartele?
Kui osta Ferry pileteid Tansaania-Sansibar, mõistlik teha seda kust et mitte tünga saada?
Aitäh ette ära, kui keegi viitsib vastata :)

Ja jällegi mina siin, kas kellegil head Villa kogemust ka Sansibaril on? 10´le

Paluksin ka asjatundjatelt abi. Piletid 14.veeb-01.märts Dar es Salami.
Kõigepealt mõte teha 3-4 päevane safari ja siis Zansibarile peesitama.
Küsimus selles, et kas safari teha lõunapoolsetes parkides (Selous) või lennata Arushasse ja sealt siis Serengeti-Ngorongoro. Odavam oleks tõenäoliselt kohe Dar-ist safari võtta kui lennata Arushasse (täiendav aja-ja rahakulu). Kuskilt jäi aga silma, et veebruaris lõunapoolsed pargid pole nii head kui põhjapoolsed. Kellel on kogemusi? Kas lõunas näeb veebruaris loomi täie raha eest ja kas tuurihindades on ka olulised vahed?

Pea kindel, et Darist safari võtta tuleb kallim, kui Arushast. Lihtsalt pakkumist on Arushas väga palju rohkem, kui Daris ja ajakulu on täpselt niipalju, et lihtsalt o l e d tänaval. Seda muret, et sind ei leita, küll pole. Ja Arushast on väljumised iga päev, kombineeritakse mingi firma autosse alati. Selousis on rahvast vähem ja väljumisi samuti vähem.

Teoreetiliselt on jah Selous sel ajal halvem, aga ma pakuks, et kõik sõltub vedamisest. Ngorongoro ja Serengeti kipuvad olema lollikindlamad variandid.

Kiire küsimus :) Olude sunnil peame muutma esialgset reisiaega,oli jaanuar, aga nüüd sobiks minna november. Erinevad ilmasaidid läbi vaadatud, nüüd küsiks kes reaalselt käinud novembris, kuidas ilm on, kas sajab palju, kas safariks nov. norm aeg?

Ida-Aafrikas on umbes septembrist novembri lõpuni nn. lühem vihmaperiood (pikem on kevadel). Viimastel aastatel on vihmaperioodide algus ja lõpp olnud küllatki varieeruvad ja seetõttu midagi täpsemalt arvata võimatu. On juhtunud, et vihmaperioodid hilinevad pool kuud ja sajab ka tavaliselt kuival ajal.

See öeldud, siis ma ei näe mitte mingit probleemi minna novembris, sest ega te reaalselt väga palju vihma ei saa. Enamasti algab sadu õhtupoolikul kusagil 6 kandis, aga sadu kestab harva väga pikalt, kuigi jah, sajuhoogusid võib olla päris palju ja vihm on kohati väga tugev. Sadusid võib esineda ka päeval, kuid tavaliselt on need sellised lühiajalised. Pigem on küsimus selles, et taevas võib olla pikemalt pilves ja hommikul veidi jahedam.

Safarit ei tohiks sadu segada (nagu öeldud, sajab enamasti õhtul-öösel), küll aga võib näiteks Ngorongoros olla hommikul probleeme uduga. Sõidad ja näed konkreetselt 2 m kaugusele. Samas, see hajub mõne tunniga ja nähtavus jälle hea. Muudes parkides ilm väga mõjutada ei tohiks. Endal oli kord novembris selline juhus, et safaritel ilm mõnus ja puha, aga õhtul Arushasse tagasi jõudes ootas ees midagi Veneetsia taolist. Aga see vaid tunniks-paariks.

Tänx Veigo. Milline safaripark oleks kõige mõistlikum valik novembris?

Eks see sõltub reisi pikkusest ja huvist. Tansaanias on põhimõtteliselt 2 varianti - kas lõuna- või põhjapoolsed pargid. Lõunapoolsemates on vähem rahvast ja vahemaad suuremad. Enamik käib põhjapoolsetes parkides juba puht ajalistel põhjustel. Tansaania safaripealinn asub Arushas ja sealt on kõike kõige lihtsam organiseerida. Tarangire, Ngorongoro, Serengeti ja Manyara on tavaline klassika. Kõik on head novembris, k.a. Ngorongoro, kus jah, võib hommikul veits udune olla. Ida-Aafrikas ei sõltu safarid tegelikult eriti hooajast, v.a. siis kui on soov gnuude rännet (Serengeti-Maasai Mara vahel) jälgida. Aga seegi on viimastel aastatel veidi kaootiline värk.

Infoks neile, kel plaan lennata Dari ja Arusha, Kilimanjaro või Sansibari vahel - Precision Airiga tasuks olla ettevaatlik, sest majanduslik seis on neil päris hapu. Audiitorid kahtlevad firma jätkusuutlikkuses.

Mnjaa, ise ka lennanud nendega nii mõnedki korrad Tansaanias. Kahju.

Aitäh Veigo kasulike soovituste eest.

Kas oskad nõu anda ka siselendude piletite osas- kas peab ette ostma ja kui ei, siis millised on hinnad ja saadavus kohapeal. AirAsia hinnad kahjuks pole, niipalju kui olen netist leidnud.
Palju neid erinevaid firmasid üldse lendab Dari, Arusha ja Sansibari vahel? Igasuguseid kahtlasi pakkumisi leiab, kui hästi otsida.
Leidsin sellise firma nagu Fastjet, tundus kõige odavam. Oskad kommenteerida? Precisionile ei ostaks küll piletit ette Sinu info tõttu.
Teine küsimus veel- kas Arushas võib osa oma pagasist hotelli jätta safarile minnes? Kas tagasitulles on talvesaapad veel alles:) Aasias korduvalt seda kasutanud, kuid Aafrika võõras ja ei tea, kuidas seal asjad käivad.

Aafrika hotellid on isiklikust vaatenurgast äärmiselt usaldusväärsed sõltumata nende tasemest. Ma ei tea, kui paljudes neis Aafrikas kokku olen ööbinud (pea 100 tuleb ära), aga probleemi pole kusagil olnud. Paljud neist on olnud selline 6 eurone odavama otsa klassika, kus siiski wc ja vannituba korralikult sees. Suuremates linnades sama tase nii 10-35 eurot inimene. Paljusid neid netist ei leia. Seal on selline märkamatu naabrivalve tüüpi värk ja mul pole pähegi tulnud kunagi muretseda. Arvuti on alati alles olnud ka seda safaril laagrisse jättes. Talvesaabastel on Aafrikas siiski väga piiratud rakendus, v.a. juhul, kui sa kohalik pole. Neil pole probleemi vattides käia ühegi temperatuuri korral.

Fasjet on ennast Aafrika idarannikul (v.a Keenia) kõige paremini sissetöötanud lennufirma. Euroopast pärit inimesele ei avalda ka nende soodsaimad hinnad liiga suurt muljet, aga Aafrika kontekstis on nad päris okei. Siis on seal hulk väiksemaid firmasid nagu Coastal Aviation, Regional Air, Tropical Air ja ZanAir. Tavaliselt alati kallimad, kui Fastjet, aeg-ajalt erandiks vast suurima haardega Coastal Aviation.

Enamik lennukeid on sellised pisikesed Cessnad ja Arusha lennuväljal midagi mutukatest suuremat vist ei näegi. Fastjet on vist ainuke, kes seal A319 lennukitega toimetab (Kilimanjaro lennuväljale). Fastjeti usaldaks küll.

Mis puudutab pileti hindasid, siis ega seal tegelikult väga vahet ole, kunas ostad. Hinnavahe "tava" ja soodushinna vahel ei pruugi olla väga palju erinev. Kui soodukad on 30+ üks ots, siis muul ajal algavad hinnad 40+ eurost, olles pigem siiski alates 70 eurost.

Aitäh veelkord. Kahjuks selliseid 70 euroseid hindu Dar ja Arusha vahel pole siiani leidnud, ikka kisub sinna 200 kanti, aga eks ma otsin veel.
Ilmselt kõigi mutukate pileteid netist polegi võimalik osta või alahindan ma Aafrikat?

Otsisin ise ka Arushast Dari lende. Tõesti on hinnad suht kõrged.
Lõpuks võtsin lennu Dari hoopis Kilimanjaro lennujaamast. 42 € pluss pagasi kulu. Oleme Zanzibaril 26.12-6.01. Siis plaan Arushasse 5 päeva safarile minna alates 7.01.16 hetkel kahekesi. Kui on keegi veel samal ajal sealkandis, võiks safariks ühineda.

Nii meil kenasti nüüd Ruaha ja Mikumi pargis käidud. Siin foorumis väga palju infot ei leidu nende kahe pargi kohta, seega kellel infot tarvis võib julgelt kirjutada. Lühidalt: Dar es Salaamist on Ruahasse üle 12 h autosõidu (viimased 2 h treppis kruusateed :D ) aga sealne park on minu meelest igati seda pikka sõitu väärt. Loodus mitmekesine, kohati metsik isegi ning loomi näeb kenasti, teisi turiste nägime vaid kahe autoga. Seega foto jaoks ei ole vaja võistelda :) Võib muidugi näiteks teha ka päevakese juba minnes Mikumis, sest see jääb teepeale nagunii. Dar es Salaamist algusega 5 päevane safari oli min hinnaga 220$ päev/in. See sisaldas siis phm kõike. Pargitasud, auto juhiga ning kaasas oli kokk, kes meile kolm korda päevas toidu valmistas. Majutus tagasihoidlikum (Bandades Ruahas pargis sees, Mikumis väljas (Bush camp koos Masai hõimuga). Palju infot jagas meile ka eelnevalt kirja teel tore eestlane Imre, kes elab, töötab sealkandis. Enda emaili jagas ta kunagi siin foorumis. imrelep@hot.ee Suured tänud Sulle Imre! :)

Tere,

Oleme minemas Tansaaniasse veebruaris ja meile on pakutud 3 päevast Safarit. Tean, et kohapealt võttes võiks olla odavam, kuid oleme meili teel ühe firmaga kokku leppinud meile sobiad ööbimiskohad ja marsruudi ja ka hind tundub suures piires vastuvõetav. Meil on 8 inimest (5 täiskasvanut ja 3 last) ja hind on pakutud momendil ööbimised 3500 USD (Thoma Lodge ja Eco Lodge), autojuht ja auto 880 USD. Kuid pargitasudena soovitakse kokku 2350 USD. Plaanime siis 1 päev olla Ngorongoro kraatris ja 2 päeva Serengetis. Samas safarikeskuste kodulehel tundub olevat hinnad väiksemad ja samuti ei saa ma aru, mis asi on Ngorongoro transit fee. Kas seda on vaja, seda kodulehelt ei leia.
Kas on kellelgi kogemusi ja sellekohast infot? või oleks mõttekas bookida see tuur ära, kuid pargitasud maksta kohapeal.

Tänud info eest

Safarite hind sõltub mugavusastmest. Kiire arvutuse põhjal tuleb teie safari hinnaks ümmarguselt 850 eurot inimene. See pole sellise pikkusega safarile hullumeelne hind, aga kindlasti mitte odav. Üle 500 USD inimene ei tohiks seda tüüpi asi kujuneda.

Võtame lihtsa matemaatika. Serengeti 2 päeva eest maksate te sissepääsudena reaalselt 5x60 + 3x 20 USD, sest pargipilet kehtib 24 h alates sisenemisest ja koos sõiduga see reaalselt nii pikaks kujunebki. See teeb 360 USD kogu kamba peale. Lisandub tasu sõiduki eest, aga see pole eriti suur. Ngorongoro teeb teised 360 USD. 720 pluss auto. Maksimum 800 kokku.

Sisenedes Serengetist otse Ngorongorosse on neil vist jah see transit fee, mis on vist 50 USD. Ma pole kindlasti maailma kõige kõvem matemaatik, aga kokku justkui üle 1200 pargitasudeks välja ei pigista. Isegi, kui maksta veel 320 USD ühe päeva eest, ei vea 2000 välja.

Ma soovitaks võtta võrdlev pakkumine ka mõnest teisest firmast. 8 inimese peale võib kokkuhoid olla märgatav. Ja ei tasu häbeneda selgitusi küsimast, kuidas sellised hinnad kujunevad. 800 USD auto eest 3 päeva eest on pehmelt öeldes röövimine. Reaalsus istub 300-400 USD vahel auto kohta. Sedagi siis, kui kõigega kohe nõus olla.

Tripikad räägivad
Eesti suurim reisifoorum. Küsi siin oma küsimus või jaga häid soovitusi