Tartu-Riia-Frankfurt küsimus

On kellelgi kogemusi, kas Ecolines'i bussiga Tartust 6.30 ikka jõuab Riiast väljuvale Frankfurdi lennule 12.40? Bussigraafikut tean. Kas keegi isiklikult on jõudnud?

Sellest on kull ule aasta moodas aga tegin sama teekonna labi, et minna Ryanairi lennule Riiast Frankfurti, alustasin Tartust samuti hommikuse Ecolines iga, aga Riia bussijaamast votsin lennujaama takso. Ehkki liiklus on suht tihe sel tunnil, probleeme ei tekkinud. . . . Trip.ee lisas koha- ja firmanimedesse vajalikud suured tähed!

Mõtlesin samuti bussijaamas takso võtta.

see Ecolines sõidab ju Riia lennujaama?

lisaks võid teha ka online check-in´i. Endal pole senini Ecolines´iga probleeme olnud.

Ecolines teeb rahumeeli aega parajaks bussijaamas, 10.30 on Riias ja 11.30 lennujaamas, sestap ka see takso värk. (Online check-in'iga oli mul miski probleem, ei saanud esimesel katsel tehtud.) Muide, eks ole tore, et tulles Ryanairiga Londonist Riiga (ca 18.50 maandub), ei saa miski meetodiga enam õhtul Tartusse. Aastaid oli sarnane seis ka Londonist Tallinna saabudes, lennuk maandus 23.00 ja oli väga põnev, kas jõuab viimasele Tartu bussile või mitte. (Tartu on see suuruselt teine linn Eestis.)

Sügisest peaks avatama Tartu lennujaam, aga passangeri eelnevat postitust lugedes võime ilmselt siis näha virinat, et liiga kallis. Tüüpiline tartlase suurushullustus, lendab odavlennufirmaga teise linna ja siis kurdab, et lennu- ning bussiajad pole täpselt tema jaoks klapitatud

Hästi paned Snoop, jou jou. Tegelikult ma rääkisin pigem bussiaegadest, sa õnnetu. :)) Kui pisut mõelda, on arusaadav, et 1. tartlastel jm lõunapoolsel Eestil on normaalne huvi, kuivõrd nende jaoks Riia lennujaam alternatiivina Tallinnale toimib ja 2. ma pole küll Eesti Õhu osas kuidagi meelestatud, aga ega ta vist pole (ja varasemal ajal veel eriti ei olnud) odavlennufima.

Esialgsest küsimusest jäi mulje, et probleem seisneb selles, et kas buss jõuab õigeks ajaks lennujaama. Hommikuti ei tee Ecolines aega parajaks bussijaamas. Ise jätaksin linna peal jalutamise teiseks korraks.

Mina ei riskinud bussiga proovida. Lasin end Riiga viia autoga. Ja pean ütlema, et see jäi mu esimeseks ja viimaseks korraks Riia kaudu lendamiseks.

ah miks? Kuna läbi Riia on ikka jube pikk aeg ja maa... Tallinn siiski parem variant.

Kasuta Riia ümbersõitu. Sealt näitab ilusti allakeeramise lennujaama.Veidi pikem maa tuleb, kui läbi kesklinna, aga saab kiiresti. Jah olen ise ka kaks tundi seda maad läbi kesklinna loksunud. Nüüd olen targem. Muidu Riia lennujaam on OK. Ka rohkem võimalusi lendamiseks

Saadud kogemusest - Ecolines tegi Riia bussijaamas 20 minuti pikkuse peatuse ja oli lennujaamas ca 15 minutit varem kui graafiku järgi pidanuks (aga Riias oli peatänavaid remondis, mistõttu buss valis oskuslikult marsruuti). Taksoga oleks need 20 minutit võitnud, aga ei tundunud vajalik. Frankfurdi lennukile check-in'iks oli aega piisavalt ja polnud Riia lennujaamal häda midagi. Minu arvates võib seda võimalust kasutada. Loodetavasti paneb majanduslik surutis mõne bussifirma ka kunagi oma aegu pisut kohendama, et oleks võimalik Riiast pärast kella seitset õhtul Tartusse sõita.