Tasuta muuseumid Pariisis

Kuulsin uudist, et kuni suveni on Pariisis või Prantsusmaal muuseumid tasuta. Kas keegi teab sellest midagi rohkem või võib seda kindlalt kinnitada?

Selle kohta oli uudis Eesti Päevalehes (8.jaan.)et Pariisis on seitse kuud osa muuseume tasuta, sealhulgas Louvre`i muuseum ja Pompidou keskus.

Leidsin ise ka vahepeal selle uudise - seal on ka mainitud, et enamus muuseume teeb ikkagi tasuta külastuse noortele: Arria reisidest vaatasime, ert osades muuseumides on alla 18-aastastele tasuta - ei tea, kas see ongi see suur tasuta kampaania? Vist küll....

Minek laupäeval pikemaks ajaks Pariisi.Kuna siin on viimased postitused aastast 2008, siis küsin nüüd uuesti - teab keegi, kas Pariisis on mõnel nädalapäeval mõni muuseum soodsama hinnaga või tasuta ( ma ei ole õpilane ega üliõpilane).

No Louvre on näiteks avatud tasuta iga kuu esimese pühapäeva õhtul. Ja eks selliseid korra kuus tasuta külastusi on teistes muuseumites ka. Täpsemalt leiab juba nende kodulehtedelt.Turismi info lehel on ka nimekiri - https://en.parisinfo.com/discovering-paris/themed-guides/paris-for-free/free-museums-and-monuments-in-paris/free-admission-and-good-deals-in-museums-and-monuments-in-paris

Louvre ei ole tasuta iga kuu 1. pühapäeva õhtul, vaid igal laupäeval alates kell 18.

Riiklikud muuseumid Pariisis on tasuta kõigile kes alla 18 aastased ja lisaks kõigile EU liikmesriikide kodanikele kel vanust kuni 25 aasta (kaasaarvatud), ei pea olema õpilane ega midagi. Muidugi enamus muuseumites tekitab Eesti ID-kaart alguses veidi segadust, et kas me oleme EU liige, aga alati olen saanud.