Tbilisi/Batumi käidud sept.2012

Kaks viimast nädalat veetsime siis seal külalislahkel maal ja see pole tühi sõnakõlks. Kus mujal pakub piirivalvur teile pärast passi tembeldamist veini?. Kasutasime siitsamast leitud giidi teenuseid- Gennadi Akhverdasvili, [email protected], telefon +995599901864 ja üldiselt jäime rahule, eriti paari päevaga tema vanemate juures külas. Toit oli oivaline, pererahvas samuti, reformvoodid aga kahjuks lohku vajunud. Hommikused kolm pitsi chachat taastasid tervise siiski kiirelt. Gena on üldiselt üsna pealiskaudne, ent tal on Mercedese buss, millega ringi sõita on üsna mugav. Muide, 99,5 protsenti Gruusia kaubikutest-bussikestest on Ford Transitid.Teised on Mersu sprinterid. Midagi muud ei ole. Aga mida vaadata...kõik need kirikud ja kloostrid, liiga palju ei soovita, enamik on sarnased, vaated samas muidugi vaimustavad. Uplistsikhe on tore, samas David Garetist soovitan kindlalt hoiduda-tee sinna on pikk ja vaevaline, tõeline middle of nowhere ja me asusime teele ilma reisijoogita. Õnneks müüs lahke munk kohapeal peale krutsifikside-küünalde ka veini.Olgu ta õnnistatud! Samas uued asjad on vapustavad. Tõsiselt, ma pole veel näinud, et üks riik taristusse niiviisi raha sisse tapab. Kiirteed, kõrghooned, uued kvartalid-uskumatu.Kust see raha tuleb, jäigi selgusetuks. Tbilisi jalakäijate sild õhtul, laulvad purskkaevud, kurat, keset Batumi kesklinna neljakümnekorruseline tehnikaülikooli uus hoone ja selle katusel on toreduse pärast veel vaateratas! Nädalakese vedelesime Batumis mere ääres. Ilmad olid oivalised ja rahvast vähe. Mis järgmisel aastal saab, seda küll ei tea-selleks ajaks on seal minu rehkenduse järgi umbes 10000 hotellituba juures. Rong Batumisse väljub hommikul kell 8 ja tagasi tuleb õhtul kell 18. Sõiduaeg 4 tundi 45 minutit.Esimese klassi (rohkem ruumi) pilet on 40 lari ja teise klassi pilet 23. Kogemus õpetab-läksime teises, tagasi tulime esimeses. Batumi viga on selles, et rannas on vaid üks hotell ja see on Marina, mis on mõnele ehk kallis ja kohti nagunii ei ole. Aga mina avaldan nüüd hästihoitud saladuse ja selle nimi on Adeli. See on väike hotell sealsamas lähedal, Khimchiasvili tn.7, ja selle peremees on Levan Adeishvili, kelle telefon on +995577468855. Meie maksime 80 lari toa eest, ei midagi luksuslikku, aga kõik vajalik on olemas ja elad sa nagunii rannas?Ta tuleb teile oma Mercedesega rongijaama vastu, viib kohale ja ehkki te üürite ainult toa, saate te terve maja oma käsutusse. Ira peseb teie pesu, Ljuba küpsetab omletti ja Levan viib veel õhtul linna peale, ehkki selleks pole tarvidust-kõik parimad kõrtsud on just sealsamas. Tegelikult saate te veel rohkem, sest Levanil on sealsamas oma jalgpalliväljak kah! Õhtuti istusime rõdul, jõime veini ja vaatasime liigamänge, eelnevalt muidugi välja selgitanud, kelle poolt karjuma peame. Kõige tänulikumad olime meie, mehed, Levanile aga selle eest, et suurest turust ja kaubakeskusest, mis asub Batumist 14 km kaugusel, Sarpist edasi, Türgis, viisavaba, mõistagi, rääkis ta meile alles ärasõidul rongijaamas. See oli temast tõesti kena. Jah, ja siis veel rattalaenutus. See on tore asi, aga Visa kaardiga ei tööta. Peate minema kesklinna,pass kaasas ja ostma i-punktist vastava laenutuskaardi, maksab 20 lari, siis saab hästi hakkama. Soovitan seda teha kohe saabudes. Minge ja vaadake, enne kui turistide hordid saabuvad. Eestlasi kohtasimegi tihti. Miks ka mitte, sest kui ma Levanile helistasin ja rääkisin, et oleme Eestist ja kas tal meile tube on üürida, vastas ta , et igal juhul. Kui vaja , viskab teised välja.

Piletid otselennuga Tallinn-Batumi-Tallinn ostetud.Levani juures kohad broneeritud.Oleks veel tulijaid, saaks kohale jõudes väljasõite ühiselt teha!01.10-08.10. Nüüd enne reisi olen suhelnud ka kohalike turismibüroodega.Mida rohkem rahvast osa võtab, seda odavamalt saaks.Päris huvitavaid pakette on, sealhulgas ka Gruusia supra!

0
0

väga vinge :)

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased