trip-krainetrip-ukraine-dark
Teadmiseks tulijatele. Hispaania Tööturu űlevaade

Teadmiseks tulijatele: Olen viimase paari kuu jooksul lugenud huviga siinselt lehekűljelt kuidas paljud kiruvad elu Eestis ja avaladavad soovi lahkuda Eestist Hispaaniasse. Muidugi on ju tore kui sul on see reisipisik ja tugev pealehakkamine kuid ennem kui enda kotid kokku pakid ja tulema hakkad peaksite ka uurima kuidas on lood Hispaanias. Kui te arvate et siia tulles teid naeruse näoga vastu vōetakse ja kohe kōige paremaid töökohti pakutakse siis on teil kűll vale informatsioon. Hispaania majandus ja tööturg on langenud väga halvasti. Esimese jaanuari seisuga on riigis 3.128.963 töötut ja tööotsijat. Kui riigis tervikuna elab 45 miljonit inimest siis see töötute arv on pea 9 protsenti. 2008 aastal kaotas töökoha ligi miljon inimest. Ja see arv kasvab veelgi sel aastal. See arv on suurem kui 1987 aastal. Toon teile ka näite sellest et kui veebruaris 2008 oli töötu abiraha saamas 798 inimest Barcelonas siis Oktoobris see arv oli juba 28.745 inimest. Kui eelnevatel aastatel suured rahvusvahelised firmad avasid Hispaanias oma kliendi teenedus keskusi siis praegu kōik sulgevad. Veel eelmise aasta alguses pakkus Citibank kōigile kellel on keeleoskust tööd oma klienditeenendus keskuses Barcelonas, siis praeguseks on nad juba űhe keskuse sulgenud ja viinud űle teise keskuse Columbiasse kus tööjōud on tunduvalt odavam . Samuti on suured auto tootmis firmad sulgenud enamus vabrikuid ja kliendi keskusi siin mis on veelgi aidanud kaasa majandus kokkukukumisele. Pealegi on ju teada et Hispaanias töötamiseks on vaja osata piisvalt Hispaania keelt. Ei ole tōsi kui arvate et saate hakkama ainult inglise keelega . Isegi hotellides ja restoranides on nōudmine hispaania keele suhtes väga kōrge. Ja pealegi kui tahad saada töökoha Cataluunias ( Barcelonas) siis paljud töökohad nōuavad ka suhtlustasandil Catalaania keele oskust.Ja kui siin eelnavalt on kirjutanud ka need kellel on vedanud töökoha leidmisel siis oleks ikkagi vaja teada et olukord on praeguseks muutunud kriitiliseks. Hispaania valitsus on ka juba avaldanud arvamist et piirata sisserännet teistest riikidest et oma riigi elanikele kōigepealt olla abiks töö saamisel. Hispaania immigratsiooni sisseränne on kōige suurem Lōuna Ameerikast ja kōik need sisserändajad on hispaania keelt rääkivad ja samuti väga kōrge inglise keele oskusega ning seega on nad rohkem kasulikud ja eelistatavad tööturul. See on lihtsalt soovituseks teile kōigile kes plaanivad oma elu Hispaanias et teaksite kuidas on lood siin Hispaanias. Kōigile neile kel on Hispaania keel suus ja tahtmine leida tööd teadmiseks , see veebikas on Hispaania peamine tööportaal ja enim kasutatud: www.infojobs.net. Arvestage ka sellega et vōite ju saata oma CV kuid enamus firmasid ja asutusi tavaliselt ei tunne huvi teie CV vastu kui te ise Hispaanias ei ole. Ja vastuse saamine töökohale kandideerimiseks vōib aega vōtta kuni neli/viis nädalat ja isegi rohkem.

Olen hea meelega nōus vastama kűsimustele kui kellelgi neid on.

Ma olen kuulnud shiukest juttu et sisemaal on suuremal osas se tööjõu puudust ja et farmides pidavat mustanahalised odavamalt ja paremini tööd tegema väiksemate pausidega jne . . .

Aga juhuslikult asjad on ni et ma olen juba 2 dets sevillas ja sealt lähen Cadiz et leida tööd mõnes surfiasutuses või hotellis . Et vb annaksid veel väikseid näpunäiteid kuidas kergemini pinnapeale jääda !

Aga kas oled kursis ka farmides pakutava tööga?