Teekond Lofootidele laste ja autoga

Oleme lastega minemas (7 in) Lofootidele läbi Põhja-Soome. Küsimus järgmine, ei tahaks end siduda majutusbroneeringutega ei Soomes ega Norras. Tahaks võtta aega nii looduse kui laste jaoks. Kuna pole ise Põhja-Soomes ega Põhja-Norras käinud ning trip.ee foorumites on antud ühtepidi ja teisipidi soovitusi majutuse broneeringute kohta, siis küsin siiski üle, et kui tuleb tuju just nüüd peatuda ja aeg maha võtta, kas on nii Soome kui Norra pool teedel piisavaid viiteid/märke/reklaame majutuste/kämpade/telklaagrite asukoha kohta? On endil kaasas ka telk, kuid aeg-ajalt tahaks ka pesta ja linade vahel ärgata. Olen ülesmärkinud ka juba foormuis esinenud soovitused lofootide telklaagrite ja majutuste kohta. Äkki on ka uuemaid kogemusi ja soovitusi? Ja kuidas on lood juulis sääskedega?

Tänades,

Mina liikusin eelmisel aastal samal marsuudil. Kuna liikusime suht vaba graafiku alusel, siis broneeringuid ega ööbimise ettevalmistusi ei teinud. Kämpade viidad varakult tavaliselt väljas ja koha leidmine ei olnud meil küll probleem ja kohti üldjuhul oli telkimiseks alati. Lofoodidel sääskedega probleemi polnud, kuid Lapimaal...ütleks, et piisavalt palju. Aga ilus on seal küll!

Juulis on Põhja-Soomes sääskedega kehvad lood, st. neid on seal meeletult. Sääsed kaovad alles peale esimesi öökülmasid (augusti lõpus). Samas on juuli jälle ilmselt parim aeg Lofootide külastamiseks, mida teevad teadlikult paljud. Seega, bronnimata majutuse otsimist ei tasuks jätta õhtul liiga hiliseks, kuna kämpasid ei ole Lofootidel üleliia palju.

Aastal 2007 sai läbitud suhteliselt sama rada. Kokku 12 päeva. Väisasime ka Nordkapi. Juuni lõpus kämpingutes majadega probleeme polnud, ruumi oli piisavalt. Hinnad aga 4-6 kohalistel majadel ca 600-1000 meie raha öö. Meil broneeringud puudusid. Viitasid on teeääres piisavalt. Kõige täpsema info saad aga sellest vihikust: http://www.camping.no/pdfguide_eng.html Kuna tegemist ärilise ettevõtmisega, siis on selles vihikus ainult need kämpingud, kes on info sinna ostnud. Aga nendest piisab.

Lauri

Meil ka plaanis juulis perega sama teekond ette võtta. Äkki võtaks sappa? Millal ära sõita plaanite?

Tänan kõiki, kes julgustasid ning omi kogemusi jagasid! Loodame kõike kõige paremat :)). Aga minek on meil kindlalt 6.juulil, kohe peale laulupidu. Kuna suvi nii lühike ja igal ühel mingid plaanid ja kohustused, siis ülaltoodud ärasõidu kuupäev on kindlalt paigas.

Reet

Panen kirja meie pere kogemused Lofootidest ja trip.ee'st saadud vihjetest. Kuna panime kõrva taha foorumitest saadud soovitusi ilusamate paikade ja majutussoovituste ja julgustuste jne. kohta, siis tegelikult jäid need teadmised tõesti seljakotti varuks - "igajuhuks, kui midagi muud ei leia või ei õnnestu, siis lähme sinna". Ühesõnaga me lihtsalt nautisime ja avastasime Lofoote omal käel. Kämpade silte oli tõesti aegsasti üleval, + GPS seadme poolt pakutavad variandid - kõik oli leitav. Kui kohalike käest küsida, mida selles külas või linnakeses vaadata, siis juhatati väga meelsasti sinna, mida nad ise pidasid vaatamisväärseks + saime kohaliku käest kaardi, kus nende ilusamad ujumiskohad valgetel liivadel peal olid. Ühele nendest jäime ka ööseks ning keskööl selgus, et just sellesse paika toodi eksursioonibussiga hispaania keelt kõnelevaid turiste keskööpäikest vaatama. :)) Hiljem selgus, et see olevatki Melbu saare kohalike seas ka väga populaarne ja looduskaunis koht ujumiseks ning mittepäikeseloojangu nautimiseks.

Aga veel kommentaarid kütuse hindadest ja praamiga ülesõidust laupäeval Ühe armsa Lofootide foorumikirjutaja soovitusel võtsmie ka meie enne Lofoote paagi kenasti täis, sest Lofootidel pidi kütus kallim olema. Seda tegime ka meie. Meie marsruut kujunes lõpuks välja järgmine: E10 peal Bjerkvik (tankisime 95E liitri hind oli 12,2 NOK (8.juulil 09))-Bogen - Gausvik- Sigerfjord - Sortland (liitri hind 11,9 NOK) Sortlandis ööbisime ja ronisime ka kohaliku soovitusel mäkke ja lapsed said ka südasuvise lume ära katsuda. Hommikul sõitsime sealt põhja Nyksundi, kus tegime jalgsimatka ja avastasime privaatranna valge liiva ja sini-sinise veega, kuhu autoga ei saagi ligi, ning selle saare põhjapoolsemas suuremas külakeses Myre's samuti bensu hind alla 12 NOK'i. Ööbisime Melbu saarel metsikult väga kaunis kohas. Samuti said lapsed korjata krabide jäänuseid, merisiilikute sarnaseid fossiile ja teistsuguseid teokarpe, ronida kaljudel, süüa murakaid ja korjata vahulilli jne, jne. Lapsed püüdsid kohalikega koos veest krabisid ja meie imetlesime kohalikest jääsuplejaid :)) Kui tulla Melbu saarelt praamiga üle (elav järjekord nagu meie saarte puhulgi), siis tõusid tõesti kütuse hinnad kõrgemaks kui mandril - 12,99 NOK/liitri kohta.

Kodu poole hakkasmime sõitma Sortlandist ja sattusime praamiga üleminekuga laupäevase päeva peale, kust väljus ainult kaks praami, esimesest jäime elava järjekorra tõttu maha 2. autona, kuid viimasele praamile saime selle eest kohe kindlat peale. Puhkepäevadel tasub ilmselt endale kohad ette bronnida, kui on kindalt vaja üle saada. Närvikõdi me igatahes saime.

Lastele reis väga meeldis ja tagasiside oli nede poolt super!. Kui ise kartsimegi pikka sõitu ja väsimust, siis Lofootide mitmekesisus ja imelised paigad tasusid mitmekordselt vaimses mõttes ära!

Edu oma reiside planeerimisel!