trip-krainetrip-ukraine-dark
tehnika ostmine USAst

Tere!

Lähen paari päeva pärast USAsse ja tuttavad palusid, et kas ma ostaksin neile reisil olles läptopi (et saaks odavamalt või nii). küsimus on aga selles, et kui mul on endal nagunii juba arvuti kaasas, siis kas sellest võib olla probleem,kui mul korraga kaks läpakat kotis on?ilmselt ma võtaksin ruumikokkuhoiu mõttes selle uue siis pakendist välja.

palju üldse võib tuua üle piiri tehnikat 1 inimese kohta USA_st?

Kas mujalt ostmisel ei teki garantii vajaduse korral probleeme?

Tagasi tulles peab Eestis maksma tolli- ja käibemaksu (ehk siis ~20% kauba hinnast). Võimalik on mitte vahele jääda oma kaubaga aga ametlik reegel on selline. Kehtib kõikide riikide kohta, mis väljaspool Euroopa Liitu.

Tollimmaks on 10% ja km 18% pannakse veel kogu kupatusele otsa,seega kokku 28%. Kuna USA-s on teine pinge 110V,siis tuleb veel alaldi vahele osta. Samuti pole garantiid, mis on üpris määrav tegur. Mina küll nii rikas pole,et USA-st odavat arvutit osta

Pinge iseenesest ei pruugi probleem olla, sest tänapäeva läpakad töötavad üldiselt laias vahemikus 100-240V. Mõni firma pakub ka worldwide-garantiid. Aga jah, tuttavatele ei julgeks niimoodi osta. Endale ehk veel, kui täpselt tead, mida tahad ja millega riskid.

kui ostad normaalse firma l2paka siis kehtib selle garantii k6igis esindustes worldwide, ja enamus l2pakate toiteplokid t88tavad nagu yeldud 100-240v 50-60hz niiet pead aint selle ylemineku ostma kuna teistsugune ots(mingi 10eek vb), piiripeal kui kysivad ytled et sul on 2 l2pakat ja k6ik, niikaua kui sul seal pommi sees ei ole, neid mingi l2pakas eriti ei huvita. Odavam on siin kindlasti, praegu ju dollar ka v2ga odav, niiet kindlasti tasub osta.

tahaks jah enda tarbeks tuua ja teise sõbrale ka:) kas see päästaks tollimaksust, kui toon ilma karbita üle? noh nagu isikliku tarbeesemena?

hehee ei päästa. juba vahelennujaamas kontrollivad ja tallinnas tuhlavad su koti läbi, eriti üks vuntsidega tollit...p

kle hehee....kui ta ilma karbita toob siis pole sellel tollit..p'il midagi kobisda, isiklike asjade eest ei pea mingit tolli ega k2ibemaksu maksma ja kui kysivadki siis valetad midagi kokku ja korras.

kui on uus - ja on välja näha ka, et uus siis kobisevad küll ja sinu asi on tõestada, et pole uus. olen isegi seal istunud ja seletusi andnud.

Minuarust polegi seal tehnika väga odavam,kui euroopas,asi on sissetulekutes hoopis ja ostujõus.Ameeriklane saab lubada endale kordades rohkem ,kui eestlane.

Sõltub tehnikast. Mõni asi on ikka tunduvalt odavam kui Eestis, lisaks veel soodne dollari kurss. Suvel sai vaadatud näiteks Canoni objektiivide hindu Tallinnas, USAs maksime umbes kolmandiku vähem.

Minu kogemuste järgi on need maksud ikkagi 18%+ 3.5%. Need siis käibemaksja EL ning Eesti tollimaks. Seda siis midagi endale välismaalt tellides...

Kui asi on alla 400 eek. väärtuses,siis peaks olema tollivaba.

yx lapakas pista pyksi ja teine anna piiripeal ara siis paased, muidu lastakse maha, mul vanatadiga tehti nii>>>

tra, te lahete USAsse 400eek ise lapaka jargi we. Get a Life. Eestlased!!! Habi

Garantiiga v6ib tekkida probleeme, ei t2henda see worldwide suurt midagi. (Kahjuks kurb kogemus Canoniga.) Eestist lahkudes on soovitav tollist paber v6tta, et l2pakas (fotokaamera, videokaamera, cd-m2ngija jne) kaasas, siis ei teki tagasi tulles probleeme. V2ljaspoolt EL tulles peaks maksuvaba piir olema 2730 eek.

Osta lokitange sealt. Sigasoodne tuleb, eriti, kui neid 50 tükki osta. Mõistlik oleks siis juba ka teler ja paesumasin ära tuua. Ja hunnik adaptereid.

Kindlasti ära unusta sealt tuua Ladale kardaaniriste, siis vaata kas äkki õnnestub leida sealt vahliküpsetajasid, telliksin neid 15 tykki, kuna tahan bisnesi püsti panna siin..ja mis kõige tähtsam...kui joppab, pista taskusse ka üks muruniitja.

Ilma nalja ja irooniata kah üks kommentaar :)

Ameerikast või üldse põhimõtteliselt välismaalt tasub tuua tehnikaseadmeid, mida siin ei müüda. No kui näiteks ole esoteerikahuviline ja soovid soetada aurafoto tegemise seadet, siis selle saamiseks variant üks on Venemaa ja variant kaks Ameerika.

Aga nii ehk nii on jamad garantii, parandamise ja tagavaraosadega.