Teise lapsevanema nõusolek Taisse reisimisel. Kas vajalik?

Tere

Sooviksin minna reisile väikse lapsega (alla 2 a'ne) Taisse, kuid kardan, et ei saa lapse isalt nõusolekut selleks. Need kes käinud on väikeste lastega, siis kuidas see olukord kohapeal on? Kas ikka 100% küsitakse notariaalset teise lapsevanema nõusolekut?

Teise vanema nõusolek lapse teise riiki viimiseks on alati vajalik. Juba Tallinna piirivalve VÕIB küsida, samuti ka Tai või muu riigi piirivalve. Mis saab siis, kui seda kirjalikku notariaalset ingliskeelset nõusolekut ette näidata ei ole, ei hakka mina spekuleerima. Ilmselt on vähe abi sellest, kui püüad piirivalvurile selgitada, et tripi foorumist anti nõu, et tavaliselt ju seda nõusolekut ei küsita.

kohtunik, ehk tood mõne viite ka sellele notariaalse ingliskeelse nõusoleku kohta? See peaks ikka söltuma konkreetsest riigist ja Tallinna piirivale küll notariaalselt luba nõuda ei saa. Ametlik info on siin : http://www.vm.ee/et/lastega-reisimine

See lehekülg viitab notariaalse nõusoleku küsimisel Haagi konventsioonile - http://thailand4kids.com/webdata/downloads/hague.pdf .Seega võimalik, et väljaspool EU-d seda dokumenti siiski küsitakse.

Sai kunagi lennujaamas üht sellist sündmust pealt nähtud-kuuldud, venekeelne (hüsteeriline) ema koos ca 5a tütrega. Peale ca 10min kestnud vaidlust (ja hiljem nuttu) mindi kuskile kabinetti, rohkem ei tea, lennukile nad igatahes ei tulnud.

Meie hakkasime Tais käima kui laps oli 11 aastane. Alguses oli Taisse sõitmine viisaga (sh Hiina) ning kui taotlesin viisat Helsingist, siis nõuti ainult sünnitunnistust. Tais ja Tallinnas ei ole minult keegi küsinud nõusolekut teiselt vanemalt, kuigi laps ei ole ka minu perekonnanimega. Mul on alati kaasas olnud ka sünnitunnistuse koopia, kus on mõlemad vanemad peal.

Probleem võib piiril tekkida siis, kui vanem ja laps on erinevate perekonnanimedega. Siis oleks hea sünnitunnistuse koopiat omada. Omaette ooper on aga Lõuna-Aafrika Vabariik, millest sai lausa eraldi kirjutatud.

Reisin sageli oma lapsega kahekesi ja dokumenti on tahetud korduvalt. Enamasti riiki (Eestisse, UK-sse, USA-sse) sisenedes. Kaldun arvama, et Aasias probleemi ei teki. EU-st väljudes või tagasi koju tulles aga on see täiesti tõenäoline. Minul on alati kaasas nii lapse synnitunnistuse notariaalne tõlge kui ka lapse isa notariaalselt kinnitatud luba. Vbl saaks ka vähemaga, ei viitsi riskida.