Tel Aviv

Lennupiletid Tel Avivi ostetud 10.11.Vaatan, et viimased postitused Iisraelist siin päris kaugetest aegadest.Ka ükski turismifirma sinna enam reise ei korralda.(Germalo vist läheb, aga oleme harjunud olema ise oma aja peremehed).Kas kellelgi on Iisraelist viimasel ajal reisukogemusi?Hinnad?Meil plaan sealt ära käia Jeruusalemmas, Surnumere ääres ja mõned päevad puhata Eilatis.Kas keegi on käinud Petras?

Kevadel sai käidud. Tel-Aviv, Jerusalem, Surnumeri, Tiberias, Haifa, Tel-Aviv. Esimene positiivne üllatus oli lennujaamas, kus olime valmis tunde veetma, aga pääsesime lennukist raudteejaama alla 15 minutiga. Järgmine ohhoo-hetk oli raudteejaama sisenemine. Päris püssimehed, terava moonaga ja kottide läbivalgustamine. Rongidega liikumine on talutava hinnaga. Täpseid hindasid ei mäleta, aga lennujaam-TA maksis mõned eurod. Tel-Avivis meeldis Jaffa ja selle ümbrus. Söök kaupluses suht sama hinnaga, mis meil, midagi kallimat ei märganud. Kiirtoit on pisut kallim - Big Mac eine üle 6 euro. Söögikohtadega nagu ikka - pisut turismiradadest eemale ja hinnad lähevad koheselt sõbralikumaks. Jeruusalemmas soovitan nn "tasuta tuuri", mis tegelikult päris tasuta ei ole, aga alustuseks saab linnast väga hea ettekujutuse. Hiljem pakutakse kallimaid ekskursioone lisaks, kuid nende asemel võib retked ise ette võtta (näiteks pilet Oliivimäele kohaliku bussiga 5 kohalikku raha, takso Jaffa gate juurest 100, ekskursioon bussiga 120 ja takso Palestiina poolet 60). Tasuta ringkäigu lõpus soovitatakse söögikohta, kus saab väikse ale. Võtsime riski ja külastasime soovitatud kohta. Näis, et konksu ei olnud. Saime korralikud kõhutäied, tasuta wifi ja käisime seal veel mitmel korral kohalikku toitu nautimas. Surnumere ääres kasutasime rendiautot. Vaatamata sellele, et olime soetanud bronnides ka lisakindlustuse, nõudis Sixt meilt 1800 eurot krediidilimiiti broneeringu tegemiseks. Lõpuks, peale vaidluseid, müüs meile lisaks vastutuskindlustuse 17$ eest. Auto oli karmilt kriibitud, hea et see kindlustus olemas oli. Ise ei oleks jõudnud seda üles pildistada. Kilometraazipiirang (250 km ööpäev) on tõsine piin. Seega, otse surnumere äärde välja ja enne Ein Gedit ei ole mõtet kõrvale põigata. Ein Gedi rand on suurepärane ja parim. Maksma pead vaid pesemeise eest (täpne raha! 2 NIS). Masada otsa ronimine on kogu vaeva väärt. Ja just ronimine. Hotell mäejalamil on küll kallis, kuid selle terassil õhtul Surnumere vaatlemine on võimas. Ja süüa saab hästi. Söögi peab sealt võtma, sest lähim võimalus midagi süüa on Ein Bokek. Kohalikud veinid on head. Ostsime kohalikke magusaid peete (King David, valge, ca 5 euri) kui ka kallimaid punaseid.

1
0

Leidsin sotsiaalmeediast oma vana postituse Mt. Olives kohta: Hinnanäide- eesmärgiks mägi ja sealt alla jalutamine. Selleks viib tavaolukorras giid su bussiga mäe otsa ja jalutab jutustades alla. All on juba linn ja sealt jätkad omal jalal.

kui jalutada lamba näoga vanalinnas, pakuvad juudid sulle seda 150 kohalikuga.

ametlikus reisiagentuuris pakutakse seda 120-ga

kui pisut vaeva näha ja kaubelda, saad 90-ga.

taksist tahab 70

taksist sada meetrit eemal tahab 50

meie va saatanad võtsime i-punktist tasuta infovoldikud ja otsisime üles araablaste bussijaama, kust väljub ca iga 15 min tagant liinibussis mäe otsa, maksab 5 raha.

3
0

Käisin eelmisel sügisel Iisraeli-Jordaania reisil. Juhul, kui Petra külastamise soov on kindel, soovitaksin kaaluda rannapäevade veetmist hoopis Agabas (Eilatist üle piiri jalutamine Agabasse suhteliselt lihtne). Jordaanias hinnad tunduvalt mõistlikumad kui Iisraelis, inimesed ka kuidagi positiivsemad. Lisaks on Petra pilet odavam nendele, kes vähemalt ühe öö Jordaanias ööbivad (seda tuleb kassas tõendada) - kallis oli see muidugi ka soodustusega.

Me tegime Jeruusalemmast ühepäevase väljasõidu ka Palestiina aladele (Petlemm, Jeeriko jm). See on kõige lihtsam, kui Jeruusalemmas mõne palestiinlasest taksojuhiga mõistlikus hinnas kokku leppida - ega see väga lihtne ei ole.

2
0

Maismaapiiri űletamisel Iisrael-Egiptus, Iisrael-Jordaania umbes 25 eurone maks, maksta saab ka kaardiga. Endal kűll kogemus vaid Iisraeli-Egiptuse piirilt.

0
0

Tänud vastamast!Küsin veel, kas Tel Avivi lennujaamas kohale jõudes nõuti ka paberit hotellipoolse kinnitusega seal peatumise kohta?

0
0

Ei nõutud. Küsimuse peale, kus me peatume/läheme, vastasime, et liigume üle kogu maa. See kõlbas täiesti vastuseks ja hotelli kohta ei küsitud.

1
0

Kuidas lennujaamast linna sõitsite?Jõuame sinna päris hilja, 23.20.Hotell pakub ka transfeeri, 90 dollarit.Ehk tuleb taksoga odavam?

0
0

Tõenäoliselt on odavam võtta takso. Ise käisin eelmise aasta novembris aga sõitsin linna päevasel ajal linna rongiga - rongipilet Tel Avivi st. Ben Gurioni lennujaamast-linna (pea esimene peatus) ca 15NJS/3eur. Minu hostel oli rongijaamast ca 25minuti jalutuskäigu kaugusel. Kui tagasi hostelist lennujaama siis kulu oli ca. 150NJS//30eur ;) Oletan, et kui see hotell ei ole kusagil väga eemal, siis 90dollarit on natuke palju.

0
0

Taksodel on ka nn night fare: Night fare: Daily from 21:01 until 05:29 as well as on Shabbat and Jewish holidays. Friday from 17:00 until 05:29 the following day.

Lisaks tuleb maksta pagasi eest ja ka lennujaama tasu. http://www.iaa.gov.il/en-US/airports/bengurion/Transportation/Pages/Taxi.aspx

0
0

Saabusime eile 25-kraadisest Tel Avivist lumisesse Tallinna.Lennupiletid läbi Istanbuli 300 eurot ühele. Hotelli valisime odavama, 70 eurot 2-ne tuba.Paremates ja suuremates hotellides algavad tubade hinnad 260-st dollarist.Iisraelis on kõik kallis.Poes õllepudel 2-3 eurot, suitsupakk 6-8 eurot.Ka toiduained poes on väga kallid.Kahe supi, õlle ja klaasi morsi eest maksime 30 eur.Tagasihoidlikus söögikohas 2 praadi, õlu ja 2 klaasi veini 40eur.Kui saabusime, oli vahetuskurss 1 euro 4,65 seeklit, hiljem 1 eur 4,73 seeklit. Esimesel päeval käisime tasuta 3-tunnisel linnaekskursioonil.Seda korraldab Tel-Avivi Teemandimaja.Ekskursioon lõpebki teemandipoes ilmses lootuses, et keegi sealt midagi ostab.Meiega kahjuks neil ei vedanud. Hotellist tellisime 2 väljasõitu.Päev Jeruusalemmas ja päev Surnumere ääres.Mõlema hinnaks 100 usd inimene.Korraldab turismifirma Bein Harim.Jäime väga rahule.Sõideti väikebussidega, grupis 10-12 inimest.Giid Amir oli ülitore.Neil on üldse väga suur ekskursioonide valik erinevatesse paikadesse. Linnas liikusime marsruuttaksoga, milles pilet sama nagu bussiski, 6,5 seeklit.Käisime Carmel marketi turul, Old Yafos, linna vana osa ja olime rannas.Vesi väga soe, aga kohalikud enam ei uju.Rannahooaeg on lõppenud. 3 päeva veetsime Eilatis.Bussipilet Tel Avivist sinna ja tagasi 30 eur inimene.Seal oli sooja juba rohkem, 30 kraadi.Peatusime Sunset motellis, kus 1 öö hind oli 50 eur, hommikusööki seal ei anta.Paaritunnine laevasõit Punasel merel 15 eur.Rannas tuleb lamamistooli eest välja käia 2.50 eur. Kel soovi, võib teha päevase sõidu Jordaaniasse Petrasse.Meie Eilati hotellis oli kõige soodsam hind, 200 usd.Sinna lisandub veel Jordaania viisa hind. Sõjaväge on näha seal riigis kogu aeg.Tel Avivi ranna kohal lendab iga natukese aja tagant üle 2 sõjaväe helikopterit või lennukit.Enne Eilatisse sissesõitu sisenesid bussi 2 automaatidega politseinikku ja kõndisid läbi bussi.Kui jõudsime tagasi Eilatist Tel-Avivi bussijaama, tuli ka kohver kontrollimiseks avada. Iisraelist lahkudes peab lennujaamas olema 3 tundi varem, sest järjekorrad on pikad ja läbida tuleb 2 kontrollpunkti. Kokkuvõttes jäime oma reisiga väga rahule.

0
0

Kas keegi oskab öelda, milline on talv Tel Avivis. Olen minemas jaanuari lõpus ja sooviksin teada mis riided kaasa pakkida :P ?

0
0

Meie lahkusime Tel Avivist 21.11.Siis oli küll soe.Saabusime 10.11Rannas olid ujumist keelavad märgid, sest rannavalvet talvel pole.Meiesugused turistid ujusid ikka, sest vesi oli väga soe ja mõnus.Juba seal olles imestasin, kui nägin linnas naisterahvaid õhulises kleidis ja põlvini saabastes.Ilmselt ikkagi talv nende jaoks!!!Taksojuhilt sai küsitud detsembri-jaanuari kohta.Ütles, et vihmane ja külm, 16 kraadi.Kui vaatasin accuweather.com., siis veebruaris näitas jälle meie jaoks kõrgeid temperatuure.Seega ära palju riideid kaasa paki.Eestimaa suvega oled ju harjunud?

1
0

Vihmadega (Surnumere kaldal ka üleujutused ja uhtumised) peab arvestama.

1
0

Vihma ja äikest oli ühel ööl, kui seal olime.Valas kui pangest ja äike oli selline naljakas:katkematu välgutamine,sekka siis mürin ka.Aga hommikul jälle soe rannailm.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased