Telkimine Portugalis, Hispaanias, Prantsusmaal

Hei,

kas keegi oskab öelda midagi telkimisvõimaluste kohta Portugalis, Hispaanias, Prantsusmaal? Mind huvitab just n-ö lagedal väljal telkimine - kas on keeruline leida sobivat kohta? Kas kämpinguid on silmatorkavalt palju ja millised võiksid olla sealsed hinnad? Mõlgutan uitmõtteid oma uuest jalgrattamatkast, mis võiks viia nimetatud regiooni.

Ette tänades Terje . . . Kirjavead parandatud!

Kämpingute asukohti võid päris hästi näha vastavate riikide paberkaartidel.ADAC-i kaartidel tähistavad kämpinguid punased kolmnurgad. Kaardid on müügil Rahva Raamatu poodides Viru keskuses ja Pärnu maanteel draamateatri vastas.Ise olen käinud jalgrattaga Taanis,Saksamaal,Rootsis ja Ahvenamaal.Telgiplatsi hind üheks ööks nendes riikides on ca 10 EUR ja võib arvata,et ka mujal Euroopas on hinnad enam vähem samad.Selleks suveks plaanin jalgrattareisi Prantsusmaale Normandiasse.

Kui otsid lõuna Portugalis ka vahelduseks metsikuid telkimisvõimalusi( lõunast mööda läänerannikut üles põhja liikudes võib see rattal hädavajalikuks osutuda, kuna kämpingud on millegipärast valdavalt mäetipus- rattaga mõttetu ebamugavus), siis surfajate metsikutes laagrites on kõik hädavajlik olemas ja valdavalt tasuta. Sealsed märgistatud kämpingud, mida nägime, on minu hinnalgul väga mõttetud- keset metsikult kaunist kaljust ookeniäärset maastikku on äärmiselt steriliseeritud, iseloomutu ja maitselage tobe keskkond loodud. Kui sind sinna kinnisimlmi viidaks, siis ei aimakski, et oled Atlandi kaldal, mäetipus, keset vapustavat loodust.

Hinnad sõltuvad paljus millal lähed- eelmise kevade apr. lõpus, mai algul oli hooaeg avanemas, aga veel mitte ametlikult ja hinnad olid 1/3 odavamad majutuses. Portugal on üldiselt Hispaaniast odavam.

Ise me rattage ei olnud, aga rannikul liikudes pead arvestama tugeva tuulega.

Minu eelistuseks oleks, jah, just "wild camping", aga vahelduseks on hea ka ametlikes kämpingukohtades mõningaid hüvesid nautida. Andres, aitäh kaardi vihje eest - läen kindlasti vaatama. Matka ühe osana tahaksin kindlasti jõuda Portugali läänerannikule, ja vihje sealsetele surfajate laagritele on tänuga vastu võetud. :) Ega tuulest pääsu ei ole, jääb vaid loota, et iga päev ei puhu meeletu tuul ning suund on pigem kaasakiskuv kui vastutöötav. Seda ma veel ei tea, kust poolt Portugalile läheneda - kas alustada põhjast või vastupidi lõunast. Ei tea ka veel, kuidas nii kaugele välja jõuda ilma lennukit kasutamata, kuigi praegusel hetkel tundub kõige mõttekam lennata Tallinn-Barcelona-Tallinn. Aga uurin ka alternatiivi reisida laevade ja rongidega. Plaanin alustada juuni lõpus ja ära olla nii kaua kui vajalik või võimalik, ehk siis augusti keskpaigani saan vabalt ringi kolada.

Andres: lugesin ühest teisest postitusest Sinu reisiplaanidest. Mis ajaks matka plaanid ning kui pika aja peale? Kas alustad laevasõiduga Rostocki?

Üritan alustada laevasõiduga Tallinn-Rostock 27.06.08 ja plaanin reisiks kaks ja pool nädalat,sest minu ajalised võimalused on küllaltki piiratud.Olen ka varem Superfastiga Rostock-Hanko ja Tallinn-Rostock-Tallinn sõitnud seoses varasemate Taani ja Saksamaa jalgrattareisidega.Lähemal ajal pakun huvilistele välja oma läbitud reisimarsruudid ja siis saab ka pilte vaadata Picasawebis.Seniks kõike head.Andres

Uurige enne väljasõitu ka kliimaolusid ja ilmaprognoosi matkapiirkonnas.Põhja-lõuna suuna valimisel arvestage antud aastaajal valitsevat tuule suunda ning ilmateadet.Euroweather annab oma 2 nädala prognoosi. Seda muidugi ilmaennnustajate tavalise kommentaariga, et mida pikaajalisem, seda ebatäpsem prognoos.Sellest hoolimata on kindlam tunne, kui ette tead, milline ilm sind ees ootab.

Andrese matka kohta: lühike aeg ja päris tihe programm, mitu km päevas keskmiselt plaanid sõita? Kindlasti oleks huvitav vaadata läbitud marsruute. Anna siis palun teada. Terje

Portugalis on tegelt suht jama telkida. pea igal pool on kellegi eravaldus. ainult rannas liivadüünide vahel on kindel, et pole kellegi alal.

Plaanin sõita Amsterdam-Dunkerque(ca 300km)4 päevaga,seega 70-80 km päevas.Inglismaal oleksid ainult linnasõidud Doveris,Londonis ja Portsmouthis.Prantsusmaal Normandias on vahemaa Caen-Omaha beach-Pointe du Hoc-Bayeux 100 km,mis teeks 50 km päevas koos D-day ajalooliste vaatamisväärsustega.Pariisis läheks ka 1,5-2 päeva,kuid linnasõitude täpset pikkust on vist väga raske ette ennustada.Loodan,et kahest ja poolest nädalast piisab selliseks reisiks.Olen endale päevade kaupa detailse plaani valmis kirjutanud ja mõned päevad ka reservi jätnud.Eelistan jalgrattaga pikkade vahemaade läbimise asemel kombineeritud varianti:jalgratas-rong-laev.Taani ja Saksamaa jalgrattareisi piltidega on väike probleem,millega seoses viivitan ka läbitud marsruutide avaldamisega.Andres

Kombineeritud transport tundub mõistlik, jätab aega jõu kogumiseks ja samas jõuab kiiremini sihtpunktidesse. Kas Sulle meeldib rattaga suurlinnu avastada? Tubli, et reisiplaan nii täpselt juba paigas. Mina alles mõlgutan mõtteid ja kaalun erinevaid variante. Terje

Ma vist olengi rohkem linnasõitja. Seni läbisõidetud suuremad linnad on Helsingi, Stockholm, Hamburg, Lübeck, Kopenhaagen, Aarhus, Odense, Roskilde. Ja loomulikult ei saa mainimata jätta Tallinna. Tegelikult on meil siin päris palju häid rattasõidu võimalusi. Tuleb ainult ise otsida, leida ja sõita. Andres

Terje, Hispaania ei ole jalgrattasobralik riik. Barcelonas jalgratast naiteks puu voi tanavaposti kulge lukustada ei tohi. Samuti on vaga vahe kohti kus rattaga uldse soita saab. Ja trahvid on isegi korgemad kui naiteks auto valesti parkimise eest. Enamik suurlinnu on uhendatud kiirteedega. Korvalteed on vaga kaanulised ja seetottu markimisvaarselt pikemad. Pealegi voiksid arvesse votta, et soita tuleb ka ule magede. Ma pigem soidaks kuhugi Louna Hispaaniasse lennukiga. Jerezisse, Gibraltarile, Sevillasse vms. Sealt ehk suudab vapper rattur Portugali valja soita.

Tänan üllatava info eest! Kas oskad ka öelda, miks on jalgratturitele sellised piirangud seatud?

Saab küll rattaga sõita.

Olime rohkem kui kuu aega rattaga Hispaanias ringreisil.

Oleme ka rohkem linnasõitjad.

Hispaanias on paljud linnad jalgrattateid täis.

Linnade vahel on tavaliselt kiirtee ja kohalik tee.Mööda kohalikku teed sai ilusti sõita.

Isegi pimedas sõitsime.

Linnadevahel liigutakse ka regionaalrongidega kus ratas on tasuta.

Probleem on rongidega ainult selles ,et regionaalrongidega igale poole Hispaanias ei saa.

Saab ainult kiirrongiga ja bussiga. Kiirrongil jalgratas keelatud ja bussi kohta ma ei tea.

Küsin siis veel: mis ajal te oma ringreisi tegite? Olen ise oma plaanis veidi kahtlema löönud, sest kardan, et ei pea sealsele lõõskavale suvepäikesele jalgratta seljas vastu. Võib-olla oleks rattaga mõttekam sinna minna sügisel või kevadel.

7 sept kuni 12 okt.

Kesk- ja Lõuna-Hispaanias.

Kliima oli hea.Sisemaal oli päris palav.Keskpäeval ei saanud eriti sõita.

Õhtud hommikud väga head.

Aga okt oli vist aeg millal sajab enamus aasta vihmakogusest Hispaanias.

Samas vihma sõidu ajal saime eelviimasel päeval.Ülejäänud aja sadas öösel ja päeval lühikest aega.

10-12 okt olid ööd juba külmemad(telgis).

Ehk siis soovitavalt september.

Ise küll ei pea vajalikuks suvel lõunamaaale minna.

Mis kuus sa minna saad?

Tänan kirjelduse eest! Praegu on mul võimalus minna vaid suvekuudel. Teades aga, et see ei ole sealses kliimas jalgrattaga sõitmiseks parim aeg, jätan selle reisi n-ö ootele. Kindlasti tuleb sobivam aeg. Kas oled käinud mitmeid riike jalgrattal väisamas?

Suvel sobiks väga hästi Saksa-Hollandi-Belgia-Prantsusmaa jalgrattareis.Ehk leiad ideid minu reisiplaanidest,sest sõidutingimused ja jalgratta transport rongides peaksid nendes riikides päris head olema.Marsruut loomulikult Sinu valikul. Kui mõtled mõne huvitava variandi välja,siis anna teada.

Tänan soovituse eest! Pean mõtlema, võimalik, et matk viib sinnapoole. Eks näis.

Plaanis on nädala pärast reis Hispaaniasse mikrobussiga 8 inimest.Kuna ööbimisvõimalus on bussis kuni 5 inimesele,siis on plaanis,et ülejäänud ööbivad telgis.Mida arvate,kas peame otsima igaks ööks kämpingu või oleks võimalik kasvõi mõne öö metsikult telkida?Tahaksime sõita Poola,Saksamaa,Holland,Belgia,Prantsusmaa,Hispaania ja tagasi Itaalia,Austria kaudu.Oleks tore kui keegi teaks palju kämpingutes nendes maades maksab buss+telk ööks,saaksime ligikaudse ülevaate kulude kohta.Oleksime väga tänulikud kui keegi avaldaks oma arvamust selle natuke hullumeelse reisi kohta.