trip-krainetrip-ukraine-dark
Tenerife ekskursioonid

Olen asjast nii aru saanud, et kui ma tahan siis võin ma ekskursiooni tellida ka mõne teise firma kaudu, mitte ainult selle kaudu, kellelt ma reisi tellisin?

Vaatasin erinevate reisifirmade ekskursioone, nad on erineva sisuga ja ka erineva hinnaga. Loomulikult on suur osa ka kattuvaid.

Kas keegi oskab mõnda reisi kommenteerida, mida oleks huvitav võtta mis oli teie jaoks mõtetu raharaiskamine?

Kas mõni kohalik firma ka ekskursioone tegi?

Näiteks mõned aastad tagasi saime kohaliku reisifirma käest terve Gran Canaria saare ringreisi ainult 10 EUR ja jäime väga rahule, samuti Egiptuses käisime kohaliku firmaga Kairos,hind oli eesti firmaga võrreldes palju odavam ja väga korralikult läbi viidud.

Infoga on väga kiire `!!!

Üldiselt on siin palju ekskursioone korraldavaid firmasid, pakutavad marsruudid on enam-vähem ühesugused. Mõtetu ei ole ükski ekskursioon, aga kui on aja-ja rahalimiit, siis leian, et üldse mingisugust ülevaadet saada, tuleks teha üks ringreis ümber saare ja ära vaadata Teide. Paraku reisikorraldajad ei paku seda kõike ühel päeval, vaid need on jagatud mitmele päevale. Aga on saarel inimesi, kes korraldavad reise auto voi väikebussiga ja see kõik on nähtud ühe päevaga.

Kas on keegi dziibiga ekskursiooni võtnud, kas jäite rahule?

Ekskursioone saad osta ka hotellist. Küll inglise keelsetele.

Mina võtsin džiibituuri marsuudil El Teide-Masca, lõunasöögiga. Maksis 44 euri, laps ~28 euri. Rahule ei jäänud sellega:

  • et ostes lubati ka viia rippraudteega sõitma (st. pielt koah peal eraldi juurde, 24 euri), kui ilm on ilus. Ilm oli väga ilus, kuid me ei sõitnud isegi sinna juurde.
  • rohkem oleks võinud peatusi teha looduse vahetuks imetlemiseks (max 5-10 min. oleks rahuldanud)
  • ostes lubati ka Los Gigantese külastamist (kaljuseinad), aga ei sõitnud üldse sinna linnagi.

Üldiselt marsuute erinevaid. Võib olla saab eratuuri (ainult teile) ja soovitud marsuudil osta.

Palju sõit maksma läheb edasi-tagasi jaanuaris 2008 Kanaaridele Tenerifele koos hotelliga?

Lend sinna ja loteriimajutusega hotell alates 4995 kr/in.

Võta korralik 4*hotell ja sa ei kahetse. Meil oli 12000kr-üks inimene.

Ega minu arust see hotell ei loe erilist tähtsust Tenerifel, muidugi kui sa päev läbi hotellis ei istu aga põhiliselt ma olen ikka ainult ööbimise jaoks hotellis, mul vahet ei ole mis * hotell see on!

Tere kõigile! Meie tulime täna Tenerifelt. Teatud põhjustel ei saanud me võtta kohapealseid reise reisikorraldajalt ja kuna soovisime natuke teistlaadselt saart näha ning mitte teisi panna meist sõltuma või vastupidi, uurisin trip.ee-s ringi enne reisi ja leidsin Maarika kontaktid. Edasi saime me Tenerifel kokku väga vahva naisterahvaga, nimega Eesi, kes meid tõesti aitas igas mõttes, et reis ja Tenerife meid tagasi meelitaks. Kusjuures tuli välja, et Tenerifel on eestlaste poolt teha lastud eesti keelne Tenerife kaart "Eestlastelt eestlastele". Eesi näitas meile saart, veetis terve päeva meiega, tundis järgnevatel päevadel huvi, kuidas meil läheb ja jagas soovitusi veel ka telefoni teel, tehes meie reisi Tenerifele tõesti meeldejäävaks. Niipalju saan veel lisada,et reisisaatjalt või tänavalt kohapealseid reise ostes vist erilist vahet ei olnud ( kui Egiptuses on suured hinnavahed, siis Tenerifel ei ole). Küll aga on kindlasti mugavam liikuda väiksema seltskonnaga ja kohtades, kuhu suured bussid ei lähe! Kui kellegil on huvi ja tahaks midagi täpsemalt küsida, siis niipalju kui esimese (ja kindlasti mitte viimase!) Tenerifel käigu põhjal saan, muljetan niipalju kui oskan!Minu maili aadress: terje24(ät)hot.ee

Tere.Tänan väga heade sõnade eest.Oli tõesti tore päev ja otsustasin hakata saarel perereise korraldama.Minu mail on eesiuuk@hotmail.com.Kõike head.Eesi

Ma ei saa aru, milleks on Tenerife-suurusel saarel liikumiseks vaja kellegi abi või osta mingeid mõttetuid ekskursioone (erandiks vast džiibisafarid ja üritused merel). Piisab, kui on korralik kaart, mõni LP sarane reisijuht ja rendiauto 3-4 päevaks. Lähed kuha ja kunas tahad, vaatad seda mida tahad, kui kaua tahad jne. Lisaks ei pea peale autorendi ja kütuse (saartel odavam, kui meil siin)midagi maksma. Kas keegi esmakordselt Saaremaale minnes ka ekskursioone on ostnud?

Aga kui juhilube pole? Või väheste kogemustega autojuhid, kes ei taha mägedes kitsastel teedel ukerdada.

Jah, kui mõelda, siis muidugi on need ekskursioonid vajalikud...Lihtsalt oma 10-aastase aktiivse reisikogemuse jooksul (olen selle ekskursioonide etapi ka läbinud) olen aru saanud, et sageli on tegu mõttetu ja mageda ajaraiskamisega - ise planeerides olen ma alati saavutanud parema tulemuse ja näinud just seda, mis mind ja mu kaaslasi huvitab. Mis puutub Tenerife kitsastesse mägiteedesse...nojahh umbjoobes traktoristidega või alaealiste ralliässadega meie oma külateed on kordi hullemad ja need kes Tallinna liikluses kodus on ei jää kuskil Euroopas hätta. OK paljud on Tenerife Maarikate-Eeside, Hurghada Merikeste-Evede jne-tega (kindlasti on terve maailm neid eestlasi täis, kes kusagil perereise korraldavad) rahule jäänud. Las nad siis korraldavad, kuid kindlasti ei peaks siin tripis jääma mulje, et nii ongi ainuõige. Loodetavasti pole nende äritegevus illegaalne...

Jahh...ma ei eita, et mu kommentaarid enesekesksest maailmapildist lähtuvad on. Ja tegelikult on inimestel väga mugav ja vähese kogemusega reisijal palju julgem, kui kohapeal eestikeelene teenusepakkuja eksisteerib. Olen tegelikult üritanud inimesi "utsitada" (tobe väljend, kuid ei tule paremat) südant rindu võtma ja proovima nö oma käe peal ilmas ringi vaatama, kui pole enne julgenud. Krt, noorena sunniti vene ajal igasuguste gruppidega reisima, siis Eesti aja alguses tulid bussireisid Euroopasse (ainuvõimalik taskukohane variant). Pensionieas niikuinii on vist ainuvõimalikud (tervisehädad, kehvem nägemine jne) grupireisid. Nooremad ja minusugused keskealised võiksid üritada proovidagi... Ma ei eita, et kasutan juba viimased paar aastat välismaal ainult automaatkäigukastiga autosid - 35% kalle (ok see on pisuke liialdus niikuinii) pole siis koduperenaisele ka probleemiks jne. Ma olen lõunapoolsed Alpid, sellesama Masca + Teide, Korsika serpentiinid jm autoga risti-põiki läbi tuuritanud - no ei ole probleemi, ausõna. Kui kardetakse linnaliiklust - oma Tallinna kogemusega olen terve naha ja närvidega läbinud ja väljunud muuhulgas sellistest hullumajadest, nagu Brüssel, Pariis, Rooma (tõsi, kagu-Aasias ma siiski ei julgeks). Tasub proovimist ja saab selgeks, et maailm avardub veel paar korda, kui grupiekskursioonidega võrrelda. Ma ei eita, et grupiekskursioonid on võib-olla mõistlikud, kui on mingi muuseumi külastus, kus giidi jutt on vajalik lisaboonus, kuid pole ka alati hiljem sellega rahule jäänud. Mis puutub veel noortesse reisisellidesse, siis ainuvõimalik aeg - seljakoti-telgireisideks. Küll pärast jõuab autoga ja bussiga reisida. Nii, et rohkem iseseisvust annab teinekord häid tulemusi. Veelkord - see on puhtalt minu (tegelikult ka mu sõpruskonna) subjektiivne arvamus, kuigi põhineb ca 20-aastasel matka-reisikogemusel.

Siinkohal tahan minagi oma reisiseltskonna poolt (meid oli 13 inim.) tänada Eesit, kes ka meile väga huvitava ja lõbusa päeva pakkus. Loomulikult on inimesi, kes soovivad saarega tutvuda omal käel ilma reisijuhtide ja saatjateta, kuid meie seltskond otsustas teisiti. Ja mitte niivõrd sellepärast, et iseseisvalt hakkama ei saaks (oleme käinud ka omal käel erinevates sihtkohtades kohaliku eluoluga tuttvumas), leidsime, et koos kohaliku inimesega on kindlasti asi mahlasem ja vürtsikam, sest inimesel, kes on oma elust 13 a. veetnud Tenerifel, on rääkida nii mõndagi ning me ei pidanud pettuma, asi oli seda väärt. Lisaks ajaloole ja kõigile teada-tuntud juttudele lisandus ka nägemus läbi eestlase pilgu ja omad kogemused, mis jätsid unustamatu mulje. Samuti oli meie reisigraafikus plaan teha viimasel päeval laevareis ookeanil, et kohata vaalu ja delfiine. Tänu Eesile osutus see võimalikuks, kuna kõik laevad olid välja müüdud ja meid ei olnud ju mitte vähe. Vahva kaatrisõit korraldati praktiliselt ainult meie seltskonnale koos lõunasöögi ja suplemispeatusega väga kaunis kohas ja mitte sugugi kallimalt kui tavareisid. Kuna meie reisiseltskond on koos reisinud juba mitu head aastat, nii omalkäel kui reiskorraldajatega ja omad kogemusedki saadud, jätan igaühe enda otsustada, kas on teejuhti-saatjat vaja või tasub käia omapäi, meie jäime Eesiga väga rahule. Liikusime kiiremini ja nägime rohkem. Siinkohal soovimegi Eesile jõudu ja jaksu ikka saarereise edasi korraldada. Tervitades,Kaie

Missugune on ilm Tenerifel, Cran Canarial veebruaris-märtsis?

Märtsis alguses olen käinud. Päeval +20-+25 sõltuvalt saare piirkonnast. Lõunas soojem, põhja pool jahedam, mägedes +10-+15. Teide otsas 0 kraadi. Ookeanivesi oli karastav +18-+20. Korralikes hotellides on köetavad basseinid. Õhtul-öösel +15-+17. Vaata ka http://www.wunderground.com/cgi-bin/findweather/getForecast?query=tenerife ilmaajalugu.

Tänan vastuse eest! :) Ja sellelt lingilt on tõesti hea vaadata !

Tere niki, mina soovitaksin rentida auto ning ise saarel ringi vaadata, kindlasti ära käia Teidel ning Loro Pargis.. ning kindlasti mis mulle väga veel meeldis oli kaatriga ookeani lainetel sõita ning vaalu vaadelda, väga võimas ning meeldejääv oli see elamus küll:)

Äkki sa tahaksid rääkida, kuidas sa kaatriga sõitma said. Ma lähen 12.12 uuesti Tenerifele. Tahaksin ka valu vaatama minna. Käisime selle aasta veebruaris Tenerifel ja ka La Gomera saarel, kust tagasi tulles nägime delfiine, aga vaalu ma näinud pole. Kas keegi teine on võtnud merereisi kohaliku käest? Palun infot. Ma ei taha horizoni konsultandi käest ekskursioone võtta, sest see on tavaliselt kallim, kui kuskilt mujalt ostes. Näiteks Loro Pargi pilet oli peaaegu 10 euri odavam (ostsime selle turismi info punktist). Veeruaris seal olles ei sanud me ka Teide tippu, kuna seal oli torm - tuul 65 km/h - kas keegi teab, kuidas seal detdembri alguses ilm on?

Tänan

Et meil oli ka juba kolmas kord, siis me muud äkilist ei teinud kui et käisime downhillil, seal on nimi bikerafting, sõbrad käisid just enne tenekal ja tõid eesti keelse kaardi, kust sellise asja leidsime, maksis vist 40 raha. Alla tulime mingi kolme tunniga, mitte päis tipust muidugi ja üleval oli ikka sigakülm, võtke hoiatusi tõsiselt, et soojad riided kaasa! Allpool oli muidugi soojem, kui just läbi pilve ei tulnud jälle. Ilmaga seekord üldse eriti ei vedanud, hommikuti oli päikest, aga pärast keeras vist iga päev pilviseks ära, või oli üks päev ka vastupidi.