Tenerifel autorendi bronn kui minek loteriimajutusega.

Tere

Küsimus siis selline, et kui mõttekas on teha ära autorendi bronn, kui minek loteriimajutusega. Mõte siis selles, et paneks pick up kohaks South Airport.

Praegu veebist vaatan, et Autoreisen ja Orcar 3päeva / 4 päeva on vastavalt 56/75 euri, Nizacaril aga juba 120/140 euri.

Oleks sellel mõtet? Kui hästi lennujaama nt ühistranspordiga saab? Või saab iga hotelli receptionist /tänavalt auto tellida ja kui palju kallim see tuleks ja kas jääda lootma sellele, et kõigil lapsele turvatooli hoobilt võtta oleks?

Pärast on olukord, kus "odavad autod otsas, aga meil on luxmercedes.."

Minek siis märtsi alguses.

A kas on siis nii loterii, et ei tea, kuhu kanti majutatakse ja see on ikke kindel, et Tenerifele lotereerud? ;) Suure tõenäosusega võiks mõni suurem keskus ehk jääda lähemale, kui lennujaam... Ise tegin ka mõlemas esmamainitud firmas bronni aga mul kindel peatumiskoht, nii et selle lähimates kontorites pick-up'id. Ära maksab ikke bronnida, tee erinevates piirkondades, eks siis pärast paistab, kumb lähemale jääb :) Viisakas oleks muidugi teine esimesel võimalusel tühistada. TITSA buss peaks viima ja tooma küll, rääkimata taksodest.

Et siis sai veel natuke kodutööd tehtud (horizoni hotelle kaardi pealt vaadatud) ja bronnitud Playa de las Americasse orcarist auto.

kui horizon meid los gigantesesse majutab, eks siis mõtleb edasi.

Helenile infoks.Orcar on üks odavaimaid ja parema teenindusega rendifirmasid seal minu meelest. Olen nende teenust Kanaaridel kasutanud juba 5 korda ja alati rahule jäänud. Viimati paar nädalat tagasi. Hinnad sisaldavad ka kõiki vajalikke kindlustusi. Üks nende miinus on see, et neil puudub nn auto hotelli toomise teenus, aga pole see ka mis takistus kuna vahemaad on suht lühikesed. Kuurordis ringi jalutades leiate tänavalt kindlasti veelgi soodsamaid pakkumisi, aga nendega on tihtilugunii et... Et saada Autoreisenist soodsat autot on kindlasti soovitav teha broneering netist ette ära. Kuna kohapeal tihti pole kohe autot saada jne.. Nad saadavad teile ka tellimuse kinnituse e-mailile mis tulks kindlasti kaasa võtta. Ja küsige neilt kindlasti järgi, millisest Playa de Las Americase kontorist te auto kätte saate. Neid on seal kaks. Asuvad üksteisest mõne km kaugusel. Esimene C/C Fanabe ja teine C/C Puerto Colon. Broneeringul märkige sinna aadressi lahtrisse mingi suvaline hotell ja kui te sinna ka ei satu, siis pole ka midagi lahti. Ja võtke võimalusel mitte väga väike sõiduk, et soleks mägedes tõustes ka rohkem sõidurõõmu. Nii et meeldivat reisi.

Tundub, et sihib Seat Ibiza't (nagu ma isegi :). Peaks vähemalt kahekesi küll piisavalt hea olema? Cordoba'ga GC-l sai küll hakkama...

aitäh kaspar2 ja maunu: ibizat (or similar) sihin jah :)

väiksemad economy autod jäävad väikseks, meil kahe ja poolene tuleb ka kaasa, ja talle on turvatooli vaja. (ärge nüüd öelge, et jätke maha, laps on atoopik ja talle päikest ja merevett rohkemgi vaja kui meile suurtele)

Meil autoga reisimise kogemus olemas (10 päeva norras) ja ka mazda3 puhul jääb ees ruumi väheseks kui turvatool magamisasendis on ja saxosse me vist tahaistmele ära ei paki. Ja cordoba mulle ei meeldi (puhtnaiselik põhjus,eks).

puerto colonis meil bronn hetkel tehtud on, vastasid vägagi viisakalt pühapäeval. asutus on lahti 9-13 ja 16-20, kui kedagi peaks huvitama.

ja ma tegin veel kodutööd ja horizoni paberist kataloogi sirvidest jäi silma, et los gigantesesse nad transfeeri ei pakugi, et kui sinna hotell võetud on, siis peab ise ka kuidagi sinna kohale saama.. Et ju sinna loteriimajutusega ei majutata ka? Või on keegi loteriiga sinna sattunud? otsinguga nagu välja ei tulnud seda .

Meie sõitsime c3-ga, mootor oli 1,1 aga endalegi üllatuseks kordagi tee peal välja ei surnud ja mägedes sai ka kolmas käik sisse :) Kiirteel sai korra ka 140 ära proovitud.Pagasnikusse mahtus ka lapsekäru, tahaistmele 2 turvatooli. Nende turvatoolidega ehk tänavalt võtmise puhul kõige suurem probleem, sest enamusel neid lihtsalt polnud ja pakuti 1a. lapse jaoks ainult seda pepukõrgendust, no ja eks nende turvatoolid on ka sellised parajad nökatsid (võrreldes meil kasutatavatega), rihmade pingutamisega andis tükk aega sebida ja peale pooletunnist sõitu suutis laps sealt ikkagi poolenisti välja ronida. Meie võtsime tänavalt, kuna autoreisenil polnud meile sobivaks perioodiks midagi pakkuda ja ega väga suur hinnavahe tulnudki. Superkasko lasime ka teha. Igatahes ei tahtnud keegi autot tagasituues isegi näha, küsiti ainult, kas paak täis :)

GC sõitsin lahtise Renault Meganiga. Liigub küll, kuigi natuke lahjaks jäi. Aga elab üle. tenerifel pole veel kogemust aga plaanin võtta ka lahtise auto.

Et meil siis sõit tehtud ja mõtlesin feedbacki ka anda.

Sai siis bronn tehtud orcarist ja pickup cc puerto colon. vihjeks teistele, et asus jahtsadamasse mineva sõidutee ääres, ise otsisime päris tükk aega commercial centralist.

aga jah, ibizat ei saanud, anti cordoba, lapse turvatoolid olid suht väsinud moega ja midagi väga erilist nad polnud (ei saanud magamisasendisse panna, nagu ma kodusega harjunud olen) ja turvarihmad olid kah.. noh, laps sai kohe pihta kuidas käed välja käivad..

auto oli suht väsinud 64k läbisõitu, rattalaager vilises (see vist mingi cordobate tüüpviga, mulle tundub), 1,4 mootor - mägedes saime hakkama, kiirteel 120ga väga kihutama ei kippunud.

cd'd polnud, oli kassetikas, ja konditsioneer.

Oasis'e autod igatahes nägid viisakamad välja, maksid muidugi rohkem ka (meil maksis 4p 75 euri, oasisest oleks tulnud 41 euri per päev, kui 3+ päeva võtta, lisaks turvatool 3 eur per päev, aga tasuta oleks hotelli toodud ja ära viidud).

Positiivne oli aga see, et noh, meil õnnestus enne viimast päeva haigeks jääda ja autoga viimane päev sõitu ei läinud. Õhtul olid aga tuled peale jäänud ja aku tühi.. mis siis ikka, siesta käis parasjagu, ootasime, helistasime kontorisse, lubati mehhaanik saata.. muide, nende pool tundi ei võrdu 30 minutit :).. igatahes pooleteise tunni pärast oli mehhaanik asendusauto treilal ja käivituskastiga kohal, ajas asendusauto maha, pani meie oma käima, ajas treilale, võttis allkirjad ja sõitis minema. Meil jäi siis ainult asendusautoga kontorisse sõita.. jube mõttetu, aga mehhaanik oli umbkeelne ja tal nohh.. olid paberid, mida pidi tegema. samasugune cordoba anti, viliseva rattalaagriga... :)

paak jäi täis panemata, ma nüüd ootan, kas kredika pealt võetakse see ka maha või mitte. lepingu järgi pidime täispaagiga auto tagastama.

95 unleaded maksis ca 0,85 euri.

Rentisime ka auto, tegime seda reisikorraladaja (Horizon Travel) kaudu, 5 päevaks ja 140 EUR-i (Oasis). Autoks saime Hyundai Getzi 3luugiga. Saime omad käigud tehtud ja mägedes ka sõidetud.

Meie autos ei olnud kassetikat ega ka raadiot, see oli miinus. Muidu auto ise, minu arust, oli heas korras.

Meie rentisime Orcarist. Jäime rahule, auto oli täitsa kobe. Lapsetool oli jah eesti omadega võrreldes viletsam, aga käis päris pikali minuarust ja lapsel oli pigem probleem sellega, et seda ei saanud normaalsesse istuvasse asendisse panna - st oli alati suht pikali ja ta selg väsis hästi ära. Aga teenindus oli kiire ja sõbralik. Ja sellepeale, et mingi suvaline auto meie auto parkimise ajal küljepeale mõlgi oli sõitnud, ei pidanud mingeid rahalisi kulusi kandma. Hind oli ka super - 5 päeva Ford Focus (saime aga Seat Altea) 113 euri.

bronni peale sain ka mina Cordoba, nagu helen313 ja sealtsamast jahtklubi juurest, läbisõit oli ka samasse kanti aga mul rattalaager ei vilisenud veel (käisin veebruaris "võidupüha" ajal). Tõusult startimisega sain ka hakkama hoolimata sellest, et ta kohe kuidagi ei tahtnud vedama hakata :) Aga eks see mägedes sõit tee rendikatega oma töö. Kõik sõidud sai tehtud. Kui auto kätte sain, tundus normaalne, et bensiininäidik hakkas kohe kukkuma aga pärast seda, kui ma esimese full tankimise tegin, nägin, et fulli peal oli nool ikka väga kaua ja seda mägedes sõites! Ei tea, kas on see neil nii timmitud, et nad ise ei anna täispaagiga autot siis välja... Ma üritasin sama viisakas olla ja tegin ka veel päris pikalt sõitu pärast tagastamiseelset full-tankimist ;)

Tere, Sooviksin teada kas Orcar rendib autosid ainult lennujaamast? Ise pesitsen Playa de las Americas. Kodulehelt ei leidnud täpset vastust: http://www.tenerife-hire-a-car.com/car_hire/paso1.php. Tänan kõiki abilisi!

Hola Ingap, Orcari kontoreid on ka las Americases. Leiad need ilusasti siit kui klikid MAP-l: http://www.tenerife-hire-a-car.com/car_hire/paso_ofic.html

Head puhkust, Marko www.tenerife.ee

Vaata seal koduleheküljel on Centro Ccial de Fanabe (Fanabe Kommertskeskus). See asub Playa de las Americas'e kandis ja seal lähikonnas on veel kontoreid. http://www.tenerife-hire-a-car.com/car_hire/paso_ofic.html vajutades MAP, saad ka asukohad.

Playa De Las Americas on autolaenutusi suht iga nurga peal, pisut ringi vaatamist ja hindade pakutava võrdlemist. 4-uksega Nissan Micra 66 Eur 3p ja mõni koht pakub alla sellegi. Samas võimalus samast(mõnes)ka soodukaga osta Loro Park-Siam park või Teide pileteid jne. Kütet panna sisse täpselt sama palju kui autot saades oli. Kütte hind 95-l näiteks 0,63 Eurot jne.... Bensukaid ka üle saare väga palju,ent tankimis muret peab mõtlema siis kui pärapõrgu tahab minna.. Kuid kehtib ka tõde, mida kaugemale peatänavast seda paremaks lähevad hinnad. Hotellid aitavad igasugu huviretkede soovi korral. Järgi tullakse hinna sees bussiga. Kurseerivad veel tasuta hotellide ringid teatud kellaajaga. 3-4 päeva autoga on täiesti piisav, et saarele mitu ringi peale teha. Kui plaan tõsisemalt serpentiinidele minna (Taganana),siis soovitaks alla keskklassi autot, et serpentiinidel jm. end mugavalt tunda.Kliimaseade, elektrilisad üldjuhul olemas. Peale Norrat oli Tenerife klass omaette sõidurõõm... Aga minge ja lustige - kohalikud on väga vastutulelikud.

Peeter Paan

Kas see Orcar sularaha või deebetkaarte ka maksmisel aktsepteerib? Või ainult krediitkaarte?

Hei. Olen õnnelikult tagasi. Auto rentisime hoopiski Moreno autorendist. Orcaris oli min vanus 25. Meil õnneks Morenoga probleeme ette ei tulnud. Autoks saime Citröen C3-ga ja Masca külla poleks tahtnud suurema autoga küll sõita. Üldiselt matkasime ringi 4 päeva ja sellest piisas täiesti. Oleks tahtnud veel La Gomeral käia, kuid siis oleks liiga rabistamiseks läinud. Ehk siis järgmine kord. Edu kõigile ränduritele!

Autorendid arveldavad meelsasti ka sularahas, eelistavad ikkagi krediitkaarte. Mina isklikult vältisin kaarti, sest Euroopast on kogemus, et tagant järgi võib sujuvalt tulla mõni liiklustrahvi jm. nõue pangaarvele - annad ju kõik oma konto andmed. Aga rahulikku ringi vaatamist, autorentijaid pole mitte üks - ja kohapeal on arvatavasti ikkagi lihtsam valikut teha...

Peeter

Orcar vastas mailipäringu peale, et sularahaga ei arvelda. Kohapeal selgus, et sularaha kõlbab igati. Kuna sobivaks ajavahemikuks autot neil pakkuda ei olnud, rentisin ühest teisest suvalisest fimast. Mingi AB(Autos Berlin) rent oli. Neljaukseline, Fiat Punto kolmeks päevaks 74.- eurot. Sobis igati. Tuldi dokumentide vormistamiseks mulle hotelli autoga järele ja hiljem jätsin auto hotelli parklasse ja võtmed registratuuri. Orienteerumiseks kasutasin navigatsiooniseadet milles 2007 aasta Kanaari saarte kaart. Mittekattumisi ei olnud palju.