trip-krainetrip-ukraine-dark
Tensi või Germaloga Inglismaa-Šotimaa ja/või Iirimaa?
  1. a suvel on plaan ette võtta kas Inglismaa-Šotimaa või Iirimaa reis Germalo või Tensi Reisidega.

Kas 2007. a samadel reisidel käinud, ehk oleksite valmis kommenterima oma kogemusi. Olen lugenud, et üldiselt Germalo kultuurireisidel väga tihe päevakava? Kas sama ka nende saarte reisidel? Ise käisin eelmine aasta Tensiga Horvaarias-Sloveenia, väga tore. Lõpus oli vähe palju sõitmist bussiga. Veel, kuidas öömajad? Keda giididest soovitate sel marsruudil?

Vaatan, et neil Inglismaa-Šotimaa ja Iirimaa reisidel on vahel pikad vahemaad - Liverpool - London, Dublin - Kerry, Kerry - Joyce, Joyce - Belfast. Kes käinud, on need liiga pikad ja tüütud otsad?

Tänud info eest ja häid jõule kõigile!

Seda, kui palju mingil päeval sõitmist on, saab ju küsida reisibüroost, seda, millised on öömajad - samuti. Ja kui siin soovitatakse häid giide, siis sulle pole sellest ju eriti kasu, sest giidi valib/saadab reisile büroo, mitte ei arvestata sinu sooviga. Kui sul oli Tensiga Horvaatias tore, siis mine nendega ka Inglismaale ja oma küsimused küsi reisibüroost.

Mul käis ema augustis Iirimaal Germaloga. Plussid: *Väga toredad ja ehedad majutuskohad, B&B tüüpi. Kahesed toad, mõnus hommikusöök. *Parasjagu vaba aega ja võimalusi ise oma tegemisi planeerida. Kes ei taha/ei jaksa mäkke ronida, leiab ka mäejalamil uudistamist küllaga. *Superlahe, tark ja asjalik giid Siret. Elab Iirimaal. Terve grupp oli temaga ülirahul.

Miinused: *Estonian Air'i pakikäitlemine. Kohver oli päris korralikult tuuseldada saanud. Edaspidi lennureisidele kiletatud kohvriga! *Reisikaaslane oli natuke pirtsakas, aga sellest ei lasnud ta ennast eriti segada. *Turvakontroll lennujaamades jube ebamugav - mitu korda edasi-tagasi läbi väravate jalutamist jne (the usual) ning imeasju konfiskeeriti, näiteks (giidil endal) ei tohtinud karp marmelaadi käsipagasis olla ja võeti ära.

Võimalused: *Tellida turismimaterjale kohalikest infopunktidest postiga koju, tükk aega enne reisi. Saad ise piirkonnaga põhjalikumalt tutvuda ja võimalik, et leiad midagi, mida programmis ei ole, aga mida kindlasti näha tahaksid. Germalo reisiprogramm on täpselt nii paindlik, et kõike annab korraldada :)

Ohud: *Vilets giid võib sattuda. *Ilm võib jama olla. *Miski tervisehäda võib otsustada just reisil välja lüüa.

Suured tänud, Ussicke!

Ja eks ma büroost küsi ka, aga sealt ei saa ju siiski reisilkäijate arvamust. Tema ütleb mulle, jah 2 tärni ja mina saan sellest vaid vähe arvata:) Ehedad majutuskohad aga ütlevad juba üht-teist toredat!

Tensiga väldiksin sellist giidi nagu Reet, ei meeldi mulle see tädi. Kui on B&B majutus (ja oled reisil võõra inimesega), võib juhtuda, et toas on 1 double voodi. Ei ole just meeldiv magada võõra inimesega ühes voodis

Maksad natuke rohkem, et saad ûksinda voodis magada. Tegelikult, siis oleks ju vöimalik taotleda yheinimese tuba. Maksin kunagi, kuid pidin giidiga tuba jagama. ( tensireisid)

Germaloga väldiksin Tea nimelist giidi. Räägib reisijaid taga, vastab pirtsakalt ega tunne marsruuti.

Iirimaa reis tundub Germalol kuidagi pikem ja sisukam kava järgi.

Samas mulle küll Tensi giid Reet meeldis. Pole nagu ühtki viletsat sõna ta kohta elda.

Reet suhtus minu arust eelarvamusega mõnda reisijasse. Üritab vahel nalja teha, mis ei õnnestu eriti. Temaga ma rohkem ei reisiks, rikub kogu reisi ära.

Iirimaal käisin Tensi ja giid Kristaga ja jäin küll väga rahule. Giid asjalik, programm hea ning kohalik iirlasest bussijuht lausa super- sõbralik ja vastutulelik ning abivalmis. Kuid nagu Tensi kodukalt näha on see reis juba 2008 aasta suveks pea välja müüdud, mõni viimane koht veel. Ilmselt siis ikka reisijad on rahul olnud ja seda omaltpoolt reklaaminud tuttavatele. Nii tegin ka mina. Kui ikka oled reisiga rahul, siis julged seda ka teistele soovitada. Seega kui veel soovi, siis kiirusta.

Käisin aasta tagasi Germaloga sel reisil. Kuna tean Germalo tihedat graafikut ja mulle selline graafik sobib, siis olin väga rahul. Kes shoppama soovivad minna, neile tõesti ei sobi taoline turismireis.

Pakett oli huvitavalt kokku pandud, giidiks oli just nimelt Tea, keda väga kiidaks, aga eks igal inimesel ole paremaid ja halvemaid aegu järelikult. Ah jaa, hommikused äratused on üpris vara, nii et Germalo kultuurireisile ei saa magama minna vaid see on aktiivne puhkus ;-P

Öömajad olid pooleks B&B ja hotellid, kuidas nüüd, ei tea enam, kõik öömajad olid korralikud ja puhtad, sõbraliku teeninduse ja korraliku hommikusöögiga, välja arvatud viimase öö Formula (soovitaks vägaväga just reisifirmale Formula hotelle mitte kasutada, pigem maksaks rohkem). Buss oli puhas, bussijuhid lihtsalt fantastilised, ajagraafikust peeti väga kenasti kinni, midagi ära ei jäänud, hoopis vastupidi, pikematel sõiduotstel tehti plaaniväliseid sissepõikeid erinevatesse huvitavatesse kohtadesse.