Tiibetisse Kailashi mäe piirkonda

Lugesin värskelt kogu Tiibetit puudutava info Tripis läbi, kas tõesti keegi pole käinud või vähemalt uurinud, kuidas sinna saab? Ise olen kuulnud, et India ja Nepaali reisibüroodest saab, aga ainult väga kalli grupi koosseisus, 2 nädalat u. 20 000 eek. Ja arvata võib, et paljud kohustuslikud maksed on sellest kavalasti välja jäetud. Nagu saaks iga soovija, kel väga palju raha. Aga tahaks rahulikumalt ja odavamalt, 1-3-kesi, aeglaselt aklimatiseerudes. Olen näinud Tiibetist Nepaali vändanud üksikjalgrattureid, kes siiski Kailashi piirkonnast huvitatud polnud. End kohalikuks palverändriks maskeerimine vist ei ole lahendus- vaja magamiskott ja palju muud kaasas kanda? Ja tiibetlaseks eurooplase nägu vist muuta ei anna.

Igatahes edu, eks ise ole ka selle peale mõeldud, aga Kailash on siiski millegi muu sümbol. Ühe sõbra pildid tema reisist: http://picasaweb.google.com/sirjetagel/HumlaKailas200702# Google (kailash trekking) annab hinnatasemeks ka alla 1000EUR matku.

0
0

Käisime kolmekesi Kailashi ümber 2006 sügis. Alustasime loode Nepaalist Simikoti linnast. Vajalik eriluba. Kuni Tiibeti (Hiina) piirini läksime jala, kaasas kõik vajalik. Muidugi koos kandjatega, kokku 3+7 inimest ja 6 hobust. Giid, kokk, kokaabilised, kandjad ja hobusekarjus. Tiibetis ootas meid auto, mis viis meid Darcheni, Kailashi alla. Probleemide tõttu (sherpast?? giidi mäehaigus, enne kuru 5300 peal) nn jooksime 2 päevaga ümber mäe. Tagasi tulime läbi Limi oru, mis jääb ka Nepaali. See oli lühidalt. Päris karm matk, nii emotsionaalselt kui ka füüsiliselt, kokku 28 päeva, neist umbes 20 telgis. Kes soovib pilte ja rohkem info, siis telefonil 53466429 Indrek, või meilil [email protected]. P.S.Plaanime sinna tagasi minna (2012) ja veeta seal rohkem aega, näiteks sisemine ring ja Induse lätted.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased