E-Eesti: lennujaamas tuleb terviseankeete täita käsitsi

Kõrge koroonaviiruse levikuga riikidest Eestisse tulevad reisijad peavad lennujaamas täitma kinnituslehe liikumispiirangute täitmise kohta, mis praktikas tähendab vahel hulga inimeste koondumist väikesele alale ja ühiste pliiatsitega paberite täitmist, vahendab ERR Tallinna Lennujaamas toimuvat absurditeatrit.

Kuidas võtab e-riik Eesti vastu reisijaid, kes tulevad riikidest, kus koroonaviirus rohkem levinud on? Samamoodi, nagu 50 aastat tagasi täiesti normaalne oli: loetud lauakesed, paberankeedid, jagatud pastakad ja käsitsi kirjutatud andmed.

Terviseankeetide täitmiseks on Tallinna Lennujaamas eraldatud vaid väike ruum, kus nad tihedas tropis koos oma ankeete täidavad, enne kui nad riiki sisse lastakse. Mida rohkem reisijaid lennul, seda tihedamalt on ruum ka täidetud. See loob soodsa pinnase viiruse levikuks.

Neile, kelle jaoks selline suur inimtihendus on häiriv, soovitatakse ta lihtsalt kauem oodata, kuniks teised oma ankeedid ära täidavad. Ankeedid saaks eelnevalt ka arvutis täita, välja trükkida ja kaasa võtta, aga enamik reisijatest ei tea seda. Tundub loogiline – kui ei informeerita, siis on tõesti raske eeldada, et asjaga kursis ollakse.

PPA piiripunkti juht Raavo Järva ütles "Aktuaalsele kaamerale" ka seda, et ankeetide eeltäitmist lennukites on keerukas korraldada. Tõepoolest, kui juba printerist ankeetide väljatrükkimine ja lennufirmadele jaotamine aastal 2020 on üle jõu käiv, siis äkki ostaks selle teenuse mõnelt võimekamalt riigilt sisse?

Vaata ka teemat Trip.ee foorumis: Tallinna Lennujaam reisilt saabudes

Keegi taibukam võiks vähemasti reisifoorumisse selle lingi panna, kust selle arvutis täidetava ankeedi internetist leiaks?

https://www.politsei.ee/et/juhend/eriolukord

Peaaegu lõpus. Liikumisvabaduse piirangu täitmise kinnitus.

Ei saa jätta kommenteerimata. See eelpool mainitud leht lubab alla laadida täitmiseks MS Word formaadis dokumendi..  Selle dokumendi atribuutide alusel on autoriks Marge Sillaots SMIT-st. Politsei- ja Piirivalveameti kommunikatsioonibüroo vanemspetsialisti nimel ei oska rääkida aga SMIT-l võiks ometigi jaguda oskusi ja võimekust MS Wordi faili salvestamiseks vähemalt pdf kujule -- soovitavalt ka arvutis täidetava pdf vormi kujule. Usutavasti lihtsa html vormi loomine ei nõua samuti  EU järgmise eelarveperioodi struktuurifondidele taotluse tegemist projekti algatamiseks vaid oskaja spetsialist teeks ca poole tunniga valmis kui vaid tahtmist oleks.