Töö Havail

Tere! Kas keegi on töötanud või töötab hetkel Hawail? Rääkige palun oma kogemustest töö ja elukoha leidmisel.

Tänan!

Kirjuta siin oma aadres, ja saan aidata nii tööga kui elamisega.Mis ood lavatsed teha?Anna aadres ja raagin koik lahemalt.

Ise elan Hawaii, Big Island-KONA.

Aga siiski, kuidas te mõtlete minna. Turismiviisaga illegaalina. Järelikult lühikest perioodi töötada, kuna ca 3 kuud max võib USAs ju viibida?

Kahju, et rahvas ei ole saanud siin soovitud vastust oma e-mailile. Hawaii on kindlasti unistustemaa ning ka paljude eestlaste ja eriti surfarite üks kaugemaid ja eksootilisemaid sihtkohti. Kellel täpsemalt soovi Hawaii kohta lugeda, siis Eestikeeles on ilmunud sellise pealkirjaga raamat nagu "Surf". Autoriteks surfarid ise, hind poes peaks olema alla 50 krooni. Usun, et see tekitab juba esimese tunde sisse :) Kui "rioja" nimelisel kasutajal või mõnel teisel Hawaii Eestlasel on veel soovi teistega Hawaii elamise ja töövõimalusi jagada, siis andku endast siin foorumis märku.

Minul on ikka veel suur huvi Hawaii vastu ja oleksin väga tänulik igasuguse info eest, täna lõuna ajal lähen poodi seda raamatut otsima! Wise, kas sa oled ise Hawail töötanud?

Töötanud Hawaiil ei ole, küll aga surfan ning tean neid, kes seal käinud on :)

Tulge jah eestlased k6ik siia, olekski siin palju lahedam. Ise elan Oahu saarel, ausalt siin on mega. Ilm on soe, aastaringi ca 32C, no Eestisse tagasi ei kisu kyll miski. T66d ei ole raske leida kui on t66luba, oleneb muidugi kuhu saarele ja linna otsid aga t66ga rikkaks siin ei saa aga elab 2ra kyll. Lihtt66lise tunnipalk on u 10-15 taala. Aga oleneb mida teed. Yyrihinnad on v2ga erinevad. Toa saad yyrida alates 400-500 taalast kuus. v6in vabalt aidata ja kysimustele vastata, kas siis siin tripis v6i messis. Mu msn on ainult-sulle(at)hotmail.com

Kui kaua Sa ise seal olnud oled?Kuidas sinna sattusid?Võtsid seljakoti selga ja lihtsalt läksid?

olen 2 aastat siin elanud, niisama s6brannaga tulin, t2pselt seljakott seljas:D kylma eesti eest peitu. ma ennem olin 1 korra havail k2inud ja meeldima hakkas.

Seega illegaal või ikka ametlikult?

Kas töö-ja elamisloa taotlemisel tuleb raskusi?

ja oleksin ka tänulik igasuguse lisainfo eest Hawaii kohta:)

email: jouykas@hot.ee

Tere käisin see aasta Hawail J-1 viisaga, nüüd oleks talvel plaan uuesti minna tööle. Kas kõige targem on saatkonnast hakata tööviisat ajama, olen kuulnud et kui organisatsiooni kaudu ei lähe on suht võimatu seda saada ja kas see peaks olema see H2B viisa vist oli? Palun aidake, kindlasti keegi elab Hawail ja teab täpselt kuidas sinna saab:))

tsau...kle mul siin tydrukuga plaan Eestist vaata et igaveseks minekut teha..algul m6tlesime Hispaaniat, aga keelega raskusi..ma panen su praegu msn`i aga sa v6iks k6igile pikalt ja laialt rääkida kuidas selle tööviisa taotlemisega lood on ja kauaks selle saab jne..kindlasti k6iki huvitab. Kui me yhel ajal messengeri ei juhtu siis v6id midagi e-maili peale saata...kui viitsid...

sänx!

e-mail on muide allar.pedak@mail.ee :P

üürihinnad on seal ikka tegelikult päris kõrged seega üksinda vast hakkama ei saaks, arvan mina, aga kahekesi kuluks jah mingi 400-500 dollarit nägu aga seda muidugi juhul kui saate 1000 dollariga korteri.Ja noh selline korter on üldjuhul muidugi stuudio või siis ühe toaline. Arvestama peab kindlasti kohese deposiidi maksmisega mis on siis teine üüri summa:) Kui oled tudeng on töö viisat hea saada, praegu isegi uurin kuidas nagu muudmoodi ka saaks ja pikemaks ajaks, ilmselt saatkonda õiget viisat tuleb taotlema minna:) Tööd leiab, aga muidugi peab endal palju tahtmist olema seal:)

Käisin ise selle aasta suvel Havail Oahul ja tahaks kindlasti järgmisel kevadel tagasi minna. Kuid nüüd juba pikemaks ajaks - aastaks, muidu ei tasu ära. H2B viisat on vist suht raske śaada, ise üritan viisat taodelda ettevõtte kaudu, kus suvel töötasin. Aga mul ka 2 sõpra, kes ei ole tudengid ja tahaksid ka kaasa tulla. Idasugune info Havaile mineku kohta on teretulnud. Kuna korteriüürid on suhteliselt kallid, eriti Waikiki piirkonnas siis tasuks üürida suurem korter või majaosa mitme inimese peale, tuleb odavam. Kes oleks huvitatud, andke teada. heela_mottus0410@hotmail.com

Ma arvan, et see töö leidmine on köömes võrreldes tööloa saamisega. Minimaalselt 6 kuud arvesta tööviisa saamiseks.

ikka, esmalt on vaja ju tooviisat, rahvas...aga see ei ole mitte kerge ja ajama peab seda Eesti poolsest otsast, koige kindlam. Aega votab see ka palju. Seal pool ise ei saa omale midagi tekitada. Kuidas plaanite tootada, kas mustalt? See on ainuke voimalus voibolla mingit tood selle lubatud 3 kuu valtel teha. Aga riskantne ja tugevalt mitte soovitav. Arvestma peab tosiasja, et usa on paksult illegaale ja mustalt tood leida yritavaid inimesi tais...sama kui tooandjad enam ei taha tooloata toojoudu palgata. Nii, et uurige enne hoolega kuhu ja kuidas minna, ehku peale voib orki lennata...(vahel siin postitusi lugedes jaab mulje, et osaliselt on inimestel tekkinud vale arusaam viisavabadusesest. See ei muuda turistile mitte midagi USA too ja elamisoiguste osas)Edu!

Hei, mul kindel plaan mai 2009 J1 viisaga Work and Travel programmi raames Havaile 3-4kuuks tööle/reisima minna. Teen seda läbi StudentTour´i. Neil päris head kogemused, mida meeleldi jagavad, kuid eks see programmitasu on päris kirves. Kuid kes tahab, see saab ... Otsustasin valida programmi, kus ei pea eelnevalt töökoht olemas olema, seega lähed kohale ja ise otsid sobiv. Ei pea ennast mingite lepingutega eelnevalt siduma kui päris täpselt ei teagi millega tegemist on.

Rõõmuga nõus jagama mõtteid/ideid jms mineku, oleku ja tuleku kohta- e-mail ja msn silja.charleen@mail.ee

Kas keegi oskab öelda, kuidas ja kui kauaks on võimalik saada töö-ja elamisluba Hawaiile. Plaan on minna aasta pärast, aga ei ole leidnud häid võimalusi, kuna pole enam üliõpilane. Olen tänulik igasuguse informatsiooni eest. email: erko.matikainen(ät)gmail.com