trip-krainetrip-ukraine-dark
Töö ja elamine USA-s

Hea rahvas, kui usasse kavatsete t66le tulla siis esimene asi on hea meeles pidada, et kui inglise keel on suus on lihtsam t66d leida ja ka palk on v6imalikult k6rgem. Praguse majanduse olukorraga on natuke raske t66d leida aga mitte v6imatu. Restoranidesse, baaridesse, hotellidesse, ehitusele jne. saab ikka t66d. San Franciscos ja Bay Areas palgad algavad $10 tunnis. Kui oled oskustega saab ka $25 kuni $45 tunnis. Elamine: kui on kavas ainult kolmeks kuuks tulla on parem kui tulete mitmekesi ja yyrite korteri ja magate kui silgud yksteiese k6rval. Rendi eest maksate $1600. kolme toalise korteri eest. Vastasel juhul laheb suurem osa raha rendi maksmiseks. Ilmad on Californias soojad. Talve jopet lausa pole vaja. Loodetavasti sain natuke selgust luua siinse olukorraga. Head edu.

kui ma saaks palka $10h, kas siis suudaksin end üksi ära majandada:P

tänan julgustamast, seda on vahel väga vaja;)

Põhimõtteliselt tahaks lihtsalt Eestist ära, kuid kliima on kindlasti väga oluline. Ja ei teagi kas lähen, sest paberimajandus sinnaminekul tundub liialt keeruline.

Mis seos siin viisavabadusega on? Tööluba on ikkagi vaja.

Võibolla ei oska ma otsida, kuid ei suuda leida piisavat informatsiooni tööloa suhtes.. Järsku keegi oskab aidata?

Tänud . . . Trip.ee parandas postitust keeleliselt!

kas sa oskaksid öelda mõnda site-i kust saaks mingi baarmaniks tööle või ehitusele :P

ma olen otsinud sellisest kohast nagu job.com

ma hetkel õpin Tallinna Transpordkoolis laomajandust(laopidajaks,kaubakäitlejaks,logistikuks) lõpetan 2010.a.

mul ei ole plaan sinna minna hooajaks vaid elama ..

mul on ka elukaaslane ja 12 jaanuaril sünnib tütar ma tahaks nad kaasa võtta..

need teised kommentaarid mis ma lugenud olen jääb selline tunne nagu sinna minna oleks geomeetria teadus..

pudrumäed ei ole mitte kusagil.. mina ja paljud teised l2hevad sinna kuna usa on koht mis on nende jaoks paradiis,igalpool on raske..

ps. eestis on kõvasti raskem kui usas ..

mul on plaan minna sinna ka õppima new york film academy-asse mul on elavad paar tuttavad usas üx elab illinoisis ja teine tennesseses.

evamar ja sellised kohad ei ole minu jaosk sobivad miks?

kuna ma ei taha panna mingit suur raha sisse et minna aastaks tööle kuskile.

Eestlasi pole nii palju kes ihkaksid usasse elama minna. see artikkel mis ma lugesin on v2ga huvitav aga kuidas ma saan kohalikest ajalehtedest tööd otsida??

Kallid eestlased, tööviisa kohta saate infot USA saatkonna leheküljelt ja siis mõistate,et Ameerikasse ei oota teid keegi lambist lihtsalt tööle. Mustalt töötamine on karistatav USAsse sissesõidukeeluga või koguni vanglakaristusega. Kellel on greencard,sellel pole probleeme. Kuid,kui keegi teist on tudeng,siis külastage lehekülge www.studenttour.eu ja teil on võimalik saada J1 viisa,mis lubab USAs suvel 4 kuud töötada. Ise käisin Studdenttouri kaudu eelmisel suvel USAs tööl. Täiega tore oli ja ei pidanud muretsema,et keegi võtab natist kinni ja koju tagasi saadab.

Ma ei jaksa su postitusi korrigeerida ega kustutada. Las need paar eelmist selles teemas jäävad üles negatiivse näitena. Saan aru, et sa ehk ei ole eestlane, seega mõningane möödapanek õigekirjas on täiesti aktsepteeritav. Katsu aga siiski edaspidi enda jaoks avastada kirjavahemärgid ja oma mõtted pisut seostatumalt väljendada.

Saan aru, et sul on mure oma noore pere ja majandamisega. Aga väljendid nagu "USA on paradiis", "Eestis on kõvasti raskem kui USAs" ja "õppima New York Film Academysse" inimese suust, kes seal pole kunagi käinud, kel just laps sündimas ja kel laomajandaja haridus lõpetamata, panevad paratamatult mõtlema, kas sa ikka reaalselt tajud, kuhu suunas, milleks ja milliste riskidega sa täpselt ringi sahmid?

P.S. Mul pole tõepoolest kavatsust sinu plaane puhtast kurjusest maha teha, vaid veidigi reaalsusesse tagasi tuua.

Kle jagermaster sealt usa saatkonnast ei saa mitte midagi teada,ma isegi kirjutasin neile ei vastanud ka midagi erilist. Seal tundengi viisa kohta on selline asi kirjas nagu et kaasa tuleb interviuule võtta kaasa kõik vajalikud dokumendid. Ma arvan et seal peale pildi,passi ja ankeedi muud kaasa polegi võtta. Tööviisa kohta tahavad nad saada Blanket L1 viisa taotlejad peavad esitama tööloa taotlusest kolm koopiat - kust kohast ma need koopiat peaksin võtma? Tööviisa taotlejate pereliikmed, kes taotlevad viisasid eraldi, peavad samuti esitama ühe ülalpool mainitud dokumentidest ja samuti põhilise tööviisa omaja viisa koopia koos sugulusastme tõestusega (kas siis abielu-või sünnitunnistuse). Kas ma pean selleks abielluma nüüd et oma elukaaslane ja tütar kaasa võtta? Tööloa viisa taotlejad peavad esitama notice of action - mis asi see on ja kust seda saab?

Jyrka: ma olen eestlane ja muideks usa on paradiis mõne inimese jaoks mõne jaoks mitte ja eestis on kõvasti raskem. Ma ei oota seal mingit lihtsat raha ja niisama mõnusat olemist. Nt.kui mõned inimesed tahavad eestis olla,kas neid ootab siis siis lihtne tulevik? Ma suhteliselt kahtlen selles. Hästi saab elada paremates kohtades kui usas ja terve Euroopa on neid kohti täis. Kui ma pole New York Film Academys käinud on sellest midagi hullu? Seal on olemas kõik majutus,toit,õppimine ja ülejäänud mida eluks vajalik. Tudengi viisa saamiseks arvestasin ma kokku 3000$(2 aastat). Need kes sinna lähevad ja sealt kiiresti tagasi tulevad, siis neil ju siis on dollarid silme ees ainult! Kooli plaanin ma loomulikult ennem ära lõpetada ja selleni pole mul jäänud palju ja veidi ka praktilist tööd selle eriala peal teha et kogemusi saada. Mis lapsesse puutub ma plaanin ta kaasa võtta hiljem, see peaks olema eriliselt idiootne mõtlemine olema et lähen sinna ja jätan kõik selja taha. Ma olen oma elukaaslasega sellest juba rääkinud,

Mul on lihtsalt huvi pärast üks küsimus. Sa ütlesid siin, et tudengviisa saamiseks arvestad 3000$ 2 aasta jaoks. Aga kuidas sa kooli eest maksad? Mina maksin ühe aasta eest koolis kokku 22000$ ( seal hulgas on siis õpikud ja kõik) ja ma pole veel elukoha eest midagi maksnud ning transpordi eest samuti mitte. Tudengiviisaga ei saa sa väljaspool kooli territooriumi üldse töötada rääkimata teistest asjadet. Pealegi muidugi, kui sa ei suuda koolis täisajaga püsida ja hinded on allapoole arvestust võetakse viisa samuti ära jne. Ma küll ei tea, kes sulle kogu selle asja lõpuks selgeks suudab teha aga edu sellegipoolest!

Sinult võeti siis palju vahelt ma võin öelda,visa läheb maksma 170$ + 500$ mingid maksud. NFY saatis, et kool iseenesest maksab 10000$ + 500$ söögi eest 2 aastat ja lennupilet 200$. See on loogiline et sa tudengiviisaga tööle ei saa minna. Sa pidid vict väga rikas olema et sellist summa maksta jõudsid või mis? :D Mina uurin asja,mitte nagu vähemalt mõni meist.

Kulla inimene. Ma pole sinu loogika järgi midagi maksnud viisa eest, sest neid asju ajas minu eest kool. Mina panin lihtsalt viisa vestluse aja kinni, võtsin kooli poolt saadetud paberid kaasa ja läksin saatkonda. Ja pole rikas. Mul on lihtsalt USAs kutt, kelle juures saan elada ja kes mind sõidutab või auto annab. Süüa tegime ka koos. Kooli maksin kinni Eestist saadud õppelaenu ja stipendiumitega. Eks katsu selle summa ulatuses stippe kokku korjata. Ja ära tule mulle ütlema, et sina uurid asja mitte nagu mõni meist.

Või kool jah ?? Kus koolis sa käisid siis,et nad su kursused kinni maksid??

PSU ehk siis Portland State University. Ma kahtlen, et sul sinna huvi minna on, sest ilm on pole seal pidevalt päikesepaisteline ja filmindust seal õppida ei saa.

Ei kujuta ma ette, kuidas keegi saab USAs $500 eest aastas (või oli see kahes?) söönuks. Ja mis nali see on, et lennupilet USAsse on $200?

Lennupilet vb Londonist New Yorki on kuskil $300 üks suund, alla selle kahtlen. Söögi peale kulub umbes sama palju kui Eestis. Aga USA-s ma käin rohkem väljas söömas ja seega kulub rohkem. Kui ei käiks, siis vast vähemgi võrreldes Eestiga. Eesti toit on tunduvalt parem, aga kogused jäävad soovida.

Ma elan Floridas. Toitu ostan Publix’st ja Whole Foods’ist ning mul kulub kuus umbes $350-400 söögi peale. Väljas söön harva. No ma ei tea, kuidas küll aastas (või kahes) ainult $500 läbi saada. Ma küll eelistan organic’ut ehk siis mahetoitu, aga selle viiesaja eest ei saaks isegi mitte McDonalds'is söödud nii pika aja sees.

Kus Floridas elad ja kuidas seal elu-olu on? Meil ka perega plaan veebruari lõpus pikemaks ajaks minna, aga ei suuda kokkuleppele saada, kas minna Floridasse või Californiasse.