Tööl Iisreali kibbutzis?

Kas keegi teab m6nda eestlast, kes oleks mõnes Iisreali kibbutzis(umbes nagu istandus või kolhoos) töötanud?

tjah, asenda eestlane parem Eestist pärit isikuga, siis peaks ikka neid leiduma.

Aga kibbutzis töötamise eest vist eriti palka ei saa, selline volunteer värk rohkem. Minu teada kibbutzid loodi omal ajal Venemaal välja rännanute poolt, kes helget kommunismi ideed üritasid edasi kanda.

Ise küll käind ei ole, aga lonelyplanet jms. foorumeid lugedes jääb küll mulje, et päris nii hull see lugu ka pole. Kui nüüd võtta statistika, et palju inimesi aastas saab viga/surma autoõnnetustes ja palju pommimeeste ee... vöö läbi, ei tundu see enam üldse nii jõle... vast isegi Israelis

Pealegi ründavad pommitajad rohkem kohvikuid, kaubanduskeskusi, busse - kohti kus palju inimesi tihedalt koos. Vaevalt et keegi kuhugi istandusse viitsib pommivööga ringi tuiama minna - oleks lõhkeaine raiskamine.

ee. kaisin augustis iisraelis ning sain tuttavax mitme kibutznikuga. Yx neist oli muide rootsist. Aga olen kuulnud vaid positiivseid sonu selle kohta. Raha teenib vastavalt sellele, millisesse kibbutzi satud. Moni neist on rikkam kui teine ning sellisel juhul saab ka veidi rohkem raha. Aga yldiselt siiski vahe aga see-eest pidavat lobus olema. Veidi ebameeldiv pidi olema hommikune aratus - hasti vara ning tootati u 12ni paeval. Parast seda mindi magama ning parastlouna oli vaba. Aga jutt oli augustist, mil seal on koige kuumem yldse ning louna paiku s.o 12 - 15 on lihtsalt voimatu valjas tootada. Samuti raakisin pikalt yhe inglasega, kes tootas kibbutzis hea mitu aastat tagasi. Tema sonutsi tasub see kindlasti ara proovida kui huvi on. Ytles, et see on midagi enneolematut. Kahjux ei osanud ta nimetada konkreetset kibbutzi, kus liigub rohkem raha. See pidavat rohkem nigu onne asi olema. Igatahes tekkis mul endal ka huvi selle vastu.

ee pommitamisega seoses. Seal on turvamehed absoluutselt igas rahvarohkemas kohas. Igasse Shopping centre'sse minnes vaadatakse kott labi. Samuti bussijaama minnes. Jeruusalemmas vaadati isegi yhele turutanavale minnes mu kott labi. Yhe kohaliku kaest kuulsin, et sellel tanaval olevat varem juba 2 korda pomm plahvatanud!!

olen käinud ja mitu korda.kibuzid on tavalised kolhoosid ,ainult,et juutide maal.analoog meie jehoovatunnistajate kuningriigile.kellele seal töötamine peaks funn olema-selle nägemus maailmast on.... maailmas on kindlasti huvitavamaid kogemusi.ja mis näitaja on inglise küla töötu!!!!hullem on vist ainult tambovi töötu. ja mis puutub pommihirmu,siis kotis ei toimeta keegi seda kohale.ja visuaalselt ei suuda isegi juudid eristada end aetud habemaga enesetapjast.ainus lootus on valimisvõidu saavutanul hamasi ohjeldamine.