Tööle Saksamaale

Sooviks, et keegi seletaks emakeeles lahti, mis ja kuidas vaja teha on. Olen lugenud igasugu veebilehti, aga asi on siiski segi nagu purdu ja kapsad. Tahaks teada, et kas tööloa saamine on üldjuhul raske või mitte? Kes ja kuidas taotlema peab? Lugesin, et ka tööandja peab ennast kusagil registreerima ning kas siis pean ise tööloa taotlema või taotleb tööandja? Kas see annab midagi juurde, kui mul on sooritatud Saksamaal tunnustatav saksa keele eksam(Deutsches Sprachdiplom)

Kui keegi on midagi sellist ise läbi teinud lähiminevikus, siis ootan huviga kogemusi. Seni matan ennast ise siiski veel interneti avarustesse, et ka ise asja endale selgeks teha.

Tere,

minul oli plaanis minna Saksamaale suveks tööle, sest seal paar sõpra ootamas. Käisin tööturuametis kus on Eurese spetsialist. Tema rääkis, et Saksamaale on väga keeruline tööle saada. Nimelt annavad nad ääretult vähestele välismaalastele tööloa, sest nende poliitika selles osas on selline, et kõigepealt võtavad tööle sakslased siis vaatavad kas on veel mõni sakslane ja siis võtavad välismaalase, sest töötuid on palju. Ja ei soovitanud töötada ka mitteametlikult, sest siis on suur risk jääda ilma palgast, aga võib saada ka trahvi ja keelu elada ja töötada Saksamaal. Lihtsam aga on saada lapsehoidja tööluba. Selleks peab leidma endale pere ja lasta neil oma kohaliku tööturuametis täita vastav avaldus. Ja kui tahad ikkagi proovida saada tööluba, siis pead leidma endale kõigepealt tööandja ja siis tema hangib Sulle tööloa. Igatahes rohkema info jaoks vaata eures.ee või mine oma kohaliku tööturuameti Eurese spetsialisti jutule. Üldjuhul ta soovitab proovida mõnda teist riiki :)

Jõudu ja edu,

Liis

Suur tänu vastuse eest! Olen nüüd isegi kuulnud mitmelt poolt arvamusi, et see on ikka üsna kahtlane värk kas seda tava tööluba andakse. Lapsehodjaks kahjuks ei ole soovi minna. Oli vähe teine suund. Et tundub, et pigem on lihtsam minna kusagile mujale riiki, kui ei taha ala vahetada.

suur tänu veelkord:)