Toiduained Mauritiuse poodides

Sõidame ka aprillis Mauritiusele ning paluksin infot hindade kohta. Olen foorumitekste lugedes aru saanud, et seal on Supermarketid – kas need on midagi meie Selveri,Prisma, Rimi taolist? Kuna rendime korteri, siis huvitab mind kas poodides on olemas sellised toiduained, millest annab ise lõunasööki valmistada (mõtlen liha, muna, makaronid, juurviljad, jne) ja mis hinnaga. Kas toiduainete hinnad olid poes kallimad kui meil eestis või samas hinnas?

Supermarket Mauritiusel tähendab väikest putkat, kus sageli puuduvad ka hinnad (s.t maksad vastavalt näole ja kuna oled kahvanägu, siis maksad 5x rohkem kui tavakodanik). Suuremates linnades on ka hüpermarketid (näiteks Monoprix) ja sealt saad kõik vajaliku kätte (ise shoppasin Curepipes). Hinnad olid odavamad kui Eestis või samad. Eriti odav on siis suhkur, tee, rumm jms kohalik kraam. Ise elasin all inclusive hotellis, seega vajadust toitu osta ei olnud (ainult nii palju kui nänni koju kaasa ostsin). Kui suudate oma rendikorteri lähistel leida kohalike söögikohtasid, siis on vist mõistlikum seal söömas käia. Sattusime ise korra tõsisesse turistirestorani ja see OLI kallis. Muidu oli ka väga lahedaid ja normaalse hinnaga restosid. Ja süüa teha nad oskavad (soovitan soojalt kalaandidest suppe jms).

Grand Baies on väga suur supermarket ja seal müüdi küll absoluutselt kõiki toiduaineid. Elasime ise ka apartemendis ning tegime mõnel üksikul korral ka ise süüa (kanaliha, riis, kartul, munad, maitseained, õli-neid kasutasime ja oli suures valikus saada), lisaks sellele igasugused jogurit, piimad, vortsid-juustud, saia ja muude küpsetiste valik oli väga hea. Maitseainete jaoks oli eraldi suur vahekäik ja müügil selliseid maitseaineid, mida ka Eestist kallilt saab, kuid seal müüdi üsna soodsalt (v.a vaniljekaunad, mis minu üllatuseks olid samas hinnaklassis, mis siingi). Alkoholivalik asjalik ja muid olmekaupu oli ka saada. Hinnad olid sarnased Eesti hindadega, kohalikud asjad olid väga hea hinnaga, nagu eespool juba kirjutati. Väiksemates poodides oli valik mõnevõrra kesisem, kui põhitoiduained olemas. Ilusat reisi, tahaks isegi tagasi:)

Tänan Teid põhjaliku info eest. :)

Hüpermarketitest on olemas Jumbo, Monoprix ja Hyper U (Port Louis's, Curepipe's, Grand Baye's ja vist ka Mahebourgis). Kõik, mida toodetakse kohapeal (suhkur, vanilje, tee, mõned kohvisordid, rumm, õlu, allikavesi, kohalikud puuviljad) on vägagi odav. Kõik imporditav jällegi üsna kallis - sama kallis või pigem kallim, kui Eestis.