Toiduained üle USA piiri

Artikkel toiduainete üle USA piiri viimisest: http://www.usatoday.com/travel/news/2008-05-05-food-customs_N.htm

Moraal, et tavainimesel pole lootustki USA reeglitest aru saada. Parmesani juust on OK, Brie ei ole. Vorsti võib tuua, aga ainult paarist riigist maailmas (pmst saared - Gröönimaa, Island, Fiji - ja Austraalia). Linnuliha tohib tuua Kanadast, aga mitte Saskatchewani maakonnast. Ja nii edasi.

Mind juba lennukis stjuart hoiatas, et taites Customs Declaration pole motet panna rist YES, FRUITS, VEGETABLES, PLANT, SEEDS, FOODS, INSECTS jne.

Aga huvitav, kui sinna NO panen ja kuidagi välja tuleb, et mul kommid ja asjad kotis on, mis siis saab? Hahaha.. Või on see võimalus, et see välja tuleb, pisipisipisipisikene.

Mind on ainult ühe korra kontrollitud ja see oli ka ainuke kord kui ma sinise vormi peale kaasavõetud šhokolaadi kohta märke olin teinud. Alates sellest korrast olen märkinud, et toon riiki vaid kingitusi $15 väärtuses ja ei ole keegi enam kovreid tahtnud läbi valgustada/läbi otsida.

Mina olen iga kord kommid ja shokolaadid tolliankeedis ära märkinud ja ei ole veel probleeme olnud. On ainult üle küsitud, et kas mul puu- ja juurvilju kohvris ei ole. Üks tolliametnik küsis puuviljade kohta kohe mitu korda, ju mul oli siis selline nägu, et ma võiksin koos puuviljadega reisida :-) Eelpoolmainitud ankeeti olen Fruits, Vegetables, jne reale NO kirjutanud.

Jah, kui mul nüüd meenub, siis minult ka küsiti just puu- ja juurviljade kohta. Igatahes kavatsen küll sokolaadi vms kaasa võtta, mitte küll palju, aga midagi ikka. Arvatavasti ei hakka sellepärast sinna linnukest panema. Loodetavasti ei juhtu midagi hullu.

Kui palju võib USA-sse kaasa võtta alkoholi? Ja kui kanget? Samuti, milline on lubatud tubakatoodete kogus?