trip-krainetrip-ukraine-dark
Toitlustus Finnair-i lendudel

Kas siis kui on ostetud ainult edasi-tagasi lennukipiletid Finnairi lennule (Aurinkomatkate kaudu), on toitlustamine lennuki pardal hinna sees või mitte. Kuna ma soome keelt ei valda, siis ei suuda Finnairi ega Aurinkomatkate kodulehelt selle kohta infot leida. Lend Helsinki- Gran Canaria Las palmas.

Kui ei ole mingi X odavlennufirma on toitlustamine ja väike naps alati hinna sees v.a, kui puht tehniliselt ei jõua toitlustada (nt TLL-HEL lend).

Kui on charter lend, siis tavaliselt ei ole. Arvan et vahet pole kes lennutab.

Minu teada charteritel tavaliselt just toitlustatakse. Kui ise kunagi charteritega köisin, siis oli vedajaks enamasti Estonian Air ja süüa anti alati. Aastaid tagasi Finnairi charterlendudel jagati samuti süüa ja snäkki (aga tõesti aastaid tagasi, praeguse kohta ei tea). Tuttavad rääkisid, et ka praegu pakuvad kõik Eesti reisikorraldajad charterlendudel süüa - kahjuks ise kommenteerida ei oska.

Vabandust, pole kunagi Eesti omadega lennanud, aga muidu kui eraldi selle eest ei maksa, siis ei saa.

Kaldun arvama, et toitlustamine sõltub rohkem lennukorraldajast. Euroopasisestel lendudel ei ole veel kohanud "korralikku einet" lennuki pardal, samas kauglendude puhul on toitlustus iseenesest mõistetav.

Usun, et ühekordne toitlustamine on hinna sees.

Juulikuus charterlennul Hispaaniasse oli Finnairil toitlustus hinnas ja ka joogid, mahlad, kohv või tee.

Olen nüüd tagasi ja toitlustamine kuulus hinna sisse. Lend siis Helsingi-Las Palmas. Oli sooja toidu ports, natuke niksi-näksi, kohv, tee ja väike jook. Kui juua lisaks tahtsid, siis sai seda juurde osta, samuti sai alkoholi lennuki pardalt osta.