Top 10 asjad mida peab nägema või tegema Floridas

Lähme sõpradega (2M, 2N), septembris Estraveli torekampaaniaga Miamisse ja on plaan ringi kruisida mööda Floridat, võib-olla põigata ka Bahamale. Äkki on kellelgi soovitusi nt, kust saab soodsalt autot rentida ja äkki ka hea soodsa öömaja kohta, me ei otsi fäntsit hotelli, pigem apartment või tulba vms, kus saab ka ise kokata.

Kas on mõtet minna Orlandosse ja Jacksonville'i või on need linnad nagu Miami? Rohkem huvitavad muidugi landscapes, floora ja fauna - ööklubid ja diskoteegid ei paelu.

Jacksonville'i kohta ei oska kommenteerida, pole käinud. Ka jääb ta Miamist väga kaugele. Orlandot soovitaks küll, absoluutselt ei ole "nagu Miami". Maailma suurimad ja parimad teemapargid on kõik esindatud Orlando lähiümbruses. Nt DisneyWorld - 3 suurt teemaparki ja 2 veeparki, Universal Studios - 2 suurt teemaparki, SeaWorld. Nüüd peaks vist juba lahti olema ka uus Aquatica park ja mingi Harry Potteri teemaline asi pidi ka avatama. Lisaks on ~100 km kaugusel Kennedy Kosmosekeskus ühel pool ja Busch Gardens teisel pool. Ning väga hea shopping (palju outlet-keskusi) ja soodne majutus.

Miamile lähemale jääb Florida Key'de saarestik, sõida autoga Key Westi ja tee peatusi ka vahepeal.

Aga küsi autorenti ja hotelle samast kust lennupileti ostsid. Autorendi peaks saama umbes 300 dollariga/nädal (koos maksude ja LDW-ga, odavamad hinnad ei pruugi sisaldada kindlustust). Hotellide puhul võib väga umbes arvestada Miamis 100 USD/tuba/öö, Orlandos 50 USD/tuba/öö ja Key'des 200 USD/tuba/öö.

Soovitan Dollar.com teenuseid kasutada. Endal head kogemused, head hinnad ning kui kellegil seltskonnast juhtub AMEX olema, siis ei pea kindlustust tegemagi.

Tegelikult soovitan lugeda trip.ee-d. Kõik need teemad on siin läbi lahatud. Väga asjalikke nõuandeid leiab.

Jacksonville'i ei ole küll mõtet sõita, kui see just tee peale ei jää. Suht suur linn, kuid enamuses tööstus- ja elamupiirkonnad. Südalinn väga väike ning rannaala suht mannetu võrreldes Miamiga. Kauneid looduslikke ja ajaloolisi paiku otsides võiks võimalusel sõita põhjast lõunasse või vastupidi mööda teed A1A, mis kulgeb piki rannikut. Tee peale jääv St. Augustine on näiteks väga kena koht. Orlando on linnana jällegi suht tüüpiline ja igav, Disneyland ja muud ümbruskonna teemapargid on teine teema ja vääriks ehk päeva-paarist külastust.

Minu soe soovitus Everglades - see on ikka pöörane koht. Kohapeal võimalik ratas laenutada ja päevake jälle kulunud. Naples oma maaliliste golfiväljakute ja rannaga on ka mõnus.

Sinu esimene post. Usun, et enamus teemasid on juba läbi näritud nii siin kui mujal internetis ja kindlasti on miljoneid reisikirjeid Florida kohta. Minu küsimus sulle, milleks see foorum üldse tehtud on? Sinu teine post oli teisalt väga abiks!

Vaata Raits, olen ise korduvalt USAs käinud ja siinsed teemad kõik läbi närinud, et teaksin, mis mind ees ootab. Paljud sinu küsimused saavad vanadest teemadest väga ammendavad vastused (näiteks autorendi kohta on väga pikk teema koos linkide jms olulisega). Miks sa arvad, et ma peaksin sellest kiirkokkuvõtte tegema? Sama on ööbimisega.

Alati võib olla, et keegi on leidnud uue ja väga soodsa variandi peale seda kui vanad postitused ilmusid, nii et usun, et tasub küsida. Tekib uusi firmasid ja võimalusi. Võib-olla keegi pakub ise öömaja jne.

Ja seda küsitaksegi vanas teemas. Mida rohkem uusi teemasid teha, seda raskem on uutel huvilistel asjalikku infot leida.

Käisin Everglade'is organiseeritud grupiga, mida hotellist osta sai, aga pidin kahjuks pettuma. 35 dollarit oli igal juhul selle eest liiga palju makstud. Eeldan, et omal käel sinna minnes saab vast palju parema elamuse.