Toptoursiga Jordaanias

Hallo, kas liigub siin keegi, kes oli 23.03 lõppenud Toptoursi Jordaania reisil!? Tahaks teada, kuidas oli ja natuke ka nõuandeid/vihjeid, mis ees ootab.... Endal minek aprillis!

Ikka liigub! Tulime just Teid huvitavalt reisilt. Mis täpsemalt huvitaks? Reis oli väga tore, sujus suuremate viperusteta, reisiseltskond oli meeldiv ja parajalt väike (18 in). Giid Tiiu igati meeldiv ja tasemel. Ilmad olid ilusad, päikselised, hotellid normaalsed ja söögid söödavad. Kui miski täpsemalt huvitab, pange oma küsimused kirja, püüan vastata. Kena reisi!

Mõned küsimused: 1. naisterahvaste dresscode..... 2. kui palju aqabas ja surnumere ääres tegelikult aega jäi ringi vaadata 3. kohalik hinnatase 4. kuidas tundusid kohalikud inimesed 5. kas päevad olid tihe-tihedad või olid natuke vähem tempokad 6. kuidas oli egiptuse hotell 7. kas meie telefonilaadijat saab seal kasutada /ehk küsimus siis, mis pistikud on!/ 7. kas hotellides föön oli

Kui midagi erilist meenub, siis anna palun ka meili teel teada:teistmoodi@hot.ee

Seniks kõike paremat!

  1. Ei tekkinud naisterahvastel küll mingeid probleeme riietusega. Kõik olid riietunud nagu ikka suvel kuumal ajal, küll oli paljaid õlgu ja paljaid põlvi, aga probleeme sellest ei tekkinud kusagil. Ega me küll poolpaljalt ühtegi mošeesse sisse ei pugenud, aga reisiprogrammi kuuluvatel turismiobjektil polnud probleemi. Julgemad käisid isegi Aqabas avalikus rannas bikiinide väel ujumas (juhtus olema Muhhamedi sünniäev, kui rannas oli must-tuhat moslemit koos peredega pidutsemas) ja ei juhtunud ka nendega peale teravdatud tähelepanu suurt midagi.
  2. Aega oli piisavalt, Aqabas tagasiteel terve päev (ööbisime seal ühe öö) ja seal poleks ka rohkem olla tahtnud, sest linn oli nimetatud sünnipäeva tõttu paksult rahvast täis ja meenutas midagi õllesummeri või vanalinnapäevade laadset melu. Ja vaadata polnud seal ka suurt midagi. Surnumere ääres olime vist peaaegu neli tundi ja ka sellest piisas, et ujumas käia, päevitada, süüa (kes soovis) ja ostusid teha (muda- ja soolaseepe jms). Selle nimel ohverdasime küll ühe kindlusega (Keraki)lähema tutvumise (see suleti juba kell 16). Me vaatasime ning pildistasime seda väljastpoolt ja kuulasime giidi jutustustust. Kuna see oli kõigi ühine otsus, siis probleeme ei tekkinud.
  3. Hindade kohta on raske midagi öelda, sest suuri oste tegemas ei käinud. Aga mida ostetud sai, siis võiks öelda, et need hinnad olid meie omadest siiski veidi madalamad ja hindasid on võimalik ka alla kaubelda. Mida põhiliselt osteti, oli muidugi Surnumere mineraalide baasil toodetud kosmeetika ja hõbeda-poolvääriskivide kombinatsioonis ehted, mida pakuti tõesti palju ja väga ilusaid. Muide Jordaania 1 dinaar loeti peaaegu võrdseks 1 Eur'ga ja nii ka hindasid arvestati, et kui maksis 1 dinaar, siis sai selle ka 1 euroga kätte (dollarites maksis sama asi siis 1,5).
  4. Kohalikud inimesed nagu inimesed ikka! Kauplemisel aga tunduvalt meeldivamad kui egiptlased, sest ei määri oma kaupa iga hinna eest pähe ja keegi ei jookse järgi, et osta ja osta!
  5. Päevad olid täiesti normaalse tempoga, jäi ka vaba aega ja miski ei väsitanud liiga. Meil vedas veel sellega, et reisi algul saime ühe päeva Sharmis rannas olla, sest meresõit Jordaaniasse nihkus ühe päeva võrra edasi ja siis muutus ka veidi kolmanda päeva kava, nii et ei ööbinudki Aqabas vaid sõitsime kohe Ammani poole, kusjuures käisime samal päeval ka kohe Wadi Rum'is ära (kohaliku giidi ettepanekul), kuna ilm oli hästi selge ja see jäi otse teele. Meie meelest võikski reisi kava just nii olla koostatud. Väga loogiline ja Sharmi hotell oli trunduvalt parem kui Aqabas.
  6. Sharmi hotell oli väga hea, Crown Plaza. Hästi suurel territooriumil palju hooneid ja igati kaasaegne. Nuriseda ei oska millegi üle. Randa tuleks aga minna hommikul vara, enne sööki lamamistool ära reserveerida ja siis alles sööma minna. Kella kümnest randa minnes võib juhtuda, et ei leia enam mõnusat varjualust peesitamiskohta. Reserveerimiseks sobib nii rannalina kui mõni muu ese, mis tuleb lihtsalt lamamistoolile jätta. Rannalinad antakse talongi vastu ja neid saab ka rannast, selle võibki toolile jätta.
  7. Igal pool mujal olid normaalsed pistikud, aga Ammanis olime algul ehmatanud sellest, et pistikud olid kolmeharulised ja tekkis kartus, et ei saa fööne ja pardleid kasutada. Aga eestlane on leidlik ja varsti oli kõigil selge, kuidas hädast välja saab.Tuli see kolmeharulise pistiku üksik haru torgata tagurpidises asendis pistikupessa (et pistiku teised avad avaneksid) ja siis oma kaheharuline elektririist torgata pistikupesse (kolmeharulise võis siis kõrvale heita). Nii lihtne see oligi.
  8. Kõigis hotellides olid ka föönid, millega oli võimalik juukseid kuivatada aga koolutaja peab endal kaasas olemas.

Jutt sai pikk ja võib-olla veidi segane, aga loodan, et on abiks!