Trang 'i saared

Olen viimasel ajal uurinud erinevate Tai saarte kohta ning ainult positiivset juttu tundub olevat Trangi läheduses asuvate saarte kohta (Ko Ngai, Ko Muk, Ko Kradan, Ko Libong jne).

Olen vaadanud ka Internetis pakutavaid majutusvõimalusi, kuid valik tundub olevat kesine.

Sellest tulenevalt tekkis mõte, et läheks lihtsalt rannikule kohale (kas Pak Meng, Kuantungku, Hay Yao) ja vaataks kuhu laevaga saab (tundub et igapäevaselt saab peaaegu kõigile saartele) ja läheks suvalisele ja otsiks kohapeal majutust. Seejärel vaataks, kuidas ühelt saarelt teisele edasi saab jne.

Kas selline plaan tundub realistlik? Kas kohapeal on võimalik üldse mingit majutust leida, või ongi nii, et ainult mingi paar suuremat kuurortit (mis üleval ka agodas ja mujal) ja muud ei olegi? St kas võib leida ka kohalikke bungalosid vms, mida Internetis üleval ei ole? Või on reaalne risk ka selles, et lähen kohale, ja üldse mingit majutust ei ole?

Internetis tundub valik ikka väga kesine, lisaks on enamik majutust mitmele inimesele (a la kahene tuba), ise otsin aga midagi ühele :)

Perioodist rääkides on plaanin sinna kanti minna järgmine nädal.

Aasta tagasi sai Ko Kradanil käidud, väga vaikne ja rahulik kohake, sinine-sinine vesi, täitsa robinsoni mängimiseks paras saar. Ööbisime sellises kohas http://www.kohkradanislandresort.com Bangalo mererannas oli ette broneerides vist 15 € öö. Mingit luksust selle eest muidugi ei saanud, bambusest hütt, madrats ja kõik. Vannituba-wc olid omad, boonuseks oli asukoht otse rannas. Samas, arvestades, et tegemist oli vist kõige tagasihoidlikuma bangalokohaga ja isegi see oli booking.com-is olemas, siis sellele pigem lootma ei jääks, et midagi paremat kohapealt leiad, mida netis ei ole.

Paadiga oli Kradanilt võimalik sõita teistele saartele, nii kagusse Libongi suunas kui loodesse s-h kuni Phuketini välja. Kui plaanid island-hoppingut, siis on see mõistlik viis, samas kui vaja otse Phuketti saada (nagu meil tookord oli), siis buss rannikult on kindlasti kiirem, odavam ja mugavam variant.

1
0

Ise küsin, ise vastan ka :)

Koh Libongile saab nii, et võtta lennujaamast mikrobuss bussijaama - 90 bhati. Sealt edasi paneb bussijuht sind kohe järgmise mikrobussi peale, mis viib Hat Yao sadamasse (80 bhati) - sama buss peatub ka Kuan Thung Khu sadamas enne seda. Sealt saab 50 bhati eest Libongile. Libongis tuleb võtta mootorrattatakso, et saada sinna saare ossa, kus on 4 majutuskohta, mis saarel on. Jala minema ei maksa hakata, ca 20 minutit mootorratta sõitu (100 bhati). Targem oleks ette broneerida, sest kui puhkemajad on välja müüdud, siis on jama :) Ma sain viimase bungalow (500 bhati) Libong resort nimelises kohas, kus muide on seni Tai parim köök (eriti Crab curry). Rand on ilus, aga mõõna ajal snorgeldada ei saa. Väga rahulik ja meeldiv koht, kõige odavam ja turistivaesem Trangi saartest. Saarte vaheline takso on kallis, seega odavam variant on minna "ühistranspordiga". Ko Libongilt tagasi mandrile, siis Kuan Thung Khu sadamasse (mina maksin mikrobussijuhile 100 bhati, et ta sealt läbi sõidaks ja mu maha viskaks, sama raha eest saaks ka mootorratta taksoga). Edasi on pilet 450 bhati Koh Kradanile. Mina läksin õnne peale välja, Internetis olid viimane kui koht välja müüdud. Ülal toodud Ko Kradan Island resort Internetist ostes odavam selle aasta seisuga oli 30 € bungalow, aga see oli ka välja müüdud. Ko Kradanil on kokku umbes 10 resorti, millest ca 3 ei ole ilmselt Internetis, seal hulgas toodud Paradise Lost + veel 1-2 samas saare otsas (paadilt maha tulles minna vasakule). Kohale jõudes ma käisin läbi 5-6 reorti, kus ühes oli saada bungalow (1200 bhati). Ise sain sellise ekstreemse asja nagu "tree house" - mis naljakal kombel oli seal samas kohas kui ülal toodud Kradan Island resort (tunneb ära õlleklaasiga ameeriklase järgi). "Tree house" maksis 500 bhati, ning reaalselt oligi onn puuotsas. Sinna pidi ca 5 meetrit ronima banbusredelit mööda, ning ma pakun, et ei redel ega puumajakese põrand üle 70 kg ei kannataks :) Ööbimine oli väga ekstreemne, kõige selle eluga seal dzunglis (ei olnud kinnine onnike :)). Igal juhul Koh Kradani rand oli väga ilus, samuti kui tulu mõõn sai minna Sunset beachi, mis oli ca 10 min läbi džungli teisel pool saart (sai ka ujuda mõõna ajal). Igaks juhuks märgin ära, et Lost Paradise-s tundus olevat saada "dormis" ööbimist 700 bhati eest. Curry on nende söögikohal küll maitsev, kuid krevette tellida ei tasu, sest nad küpsetavad need üle :) Koh Kradanilt Koh Mookile paat maksis 300 bhati. Koh Mook on seni kõige vähem huvitav saar. Koh Mook-ilt pilet Koh Lantale on 550 bhati ja läheb Charlie rannast. Kui kellelgi on täpsemaid küsimusi Trangi saarte kohta, vastan hea meelega. Siiski soovitan kõigil võimalusel majutus ette broneerida paar kuud, sest seda on vähe.

1
0

Tore kuulda, et selles ägedas Kradani resortis veel eestlasi peatunud on. Peremees Phil vist mainis teid :) Selliseid rannapealseid ning kõige lihtsamaid bamboo bungalow resorte, kust ka tuul läbi puhub, ei ole tänapäeval enam lihtne leida. Tõeline feeling ikka! Ja milline vaade... Phil pidi ka need bungalod varsti ilmastikukindlamate vastu välja vahetama, nii et kaob ka sealt see viimane "wild luxury". Kahju... Kradanil on aga ainult üks tänav, high street - ning see on mererand. Kui on high tide siis seda tänavat pole. :D Igal juhul soovitan Kradani väga, kui otsid rahu ja vaikust ning tõelisi postkaardi vaateid. Aktiivsematele ei soovita üle 2-3 öö seal veeta. Ja selle ägeda http://www.kohkradanislandresort.com resorti kohta ütleks ühte - see ei ole kõigi jaoks! :)

P.S. Seal oli üks teine resort ka samanimeline, kuid väheke peenem.

0
0

On soov perega külastada veebruaris Trangi lähedal olevaid saari Koh Mooki, Koh Kradan. Kuidas me saaksime kõige paremini Trangi lennujaamast mõnele saarele? Jõuaksime Trangi lennujaama 14.30 ajal. Või on parem variant saartele minekuks? (maanduma hommikul Bangkokis) Kui keegi on käinud, siis ehk soovitate, kus saartel kindlasti võiks käia.

0
0

Üldiselt on suured laevad pisisaartele hommiku poole või hiljemalt kella 13 paiku. Võibolla tipphooajal on ka üks hilisem suur paat, aga kahtlen. Lennujaamast peaks saama ka privaat-transfeeri hankida, et omaette väikese paadiga kohale saada. 1500-2000 bahtiga saab hakkama (terve paat, mitte inimene). Väga palju aega pole - lennujaamast on ca tund aega sadamasse ja juba hakkab pimedaks kiskuma, nii et 14.30 on tõesti hiliseim aeg Trangi jõuda.

0
0

Meie oleme hetkel Ko Libongil ja julgen väita, et saabumine Koh Sukornilt Ko Libongile on sama, kui saabuda Ruhnult Muhumaale :) Kirjutasin kokkuvõtte ka Koh Sukorni saarest, aga kui kellelgi on lisaküsimusi, siis võin pikalt pajatada :) https://kyllusesarv.wordpress.com/2017/11/24/ii-tai-koogist-ja-koh-sukorni-saar/

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased