transiit läbi Saksamaa

Reisi targalt lehel on üleval info, et alates 30.03 on Eestist reisijatel vajalik esitada corona test ka juhul, kui läbitakse Saksamaa transiidina ja vahemaandumisel transiiditsoonist ei väljuta.

Samas on Lufthansa lehel info, et transiidi puhul on vajalik test vaid neile, kes tulevad viiruse mutatsiooniga piirkondadest. Eesti kuulub aga kõrge riskiga piirkonna, mitte mutatsiooniohuga piirkonna alla. Oskab keegi kommenteerida, kummat infot usaldada?

Tänud!

Test on kohustuslik kõikidele Saksamaale nii riiki sisenimise kui ka transiidi eesmärgil olenemata lähteriigist. Lennujaama transiittsoonist mitte väljumine ei vabasta nõudest esitada negatiivne covid 19 test. Tegelikult on RKI lehel kirjas, et lendudel Saksamaale on lubatud vedada ainult negatiivse testitulemusega reisijaid, seega ei saaks juba lähteriigist lennu peale. Küll aga võib test olla nii antigen kui PCR.

Lufthansa info on õige. Eestist transiidiga läbi Frankfurdi minnes Saksamaa midagi ei nõua.

Tänud info eest! 

Reisin Kanaaridele ja PCR test tuleb nagunii teha. Hispaanial on nõue, et test ei tohi olla vanem kui 72h ja Saksamaal mitte vanem kui 48h. 

Kuna olen kuulnud, et osa inimesi ei saa testi tulemust õigeks ajaks kätte, siis ei taha testimist viimasele hetkele jätta. Ei saa ka päris täpselt aru, millest 48 h arvestust teostatakse:

- kas 48h testimisest väljalennuni

- või 48h testimisest maandumiseni Saksamaal

Palun ka sellele vastust:) Esimesel juhul oleks paar lisatundi.

Kusjuures Lufthansa on viimase 1-1,5 tunni jooksul oma sõnastust muutnud. Nüüd on transiit samuti selgemalt välja toodud. Ma hetkel riiklikke lehti konkreetse sõnastusega otsima ei hakka. Aga peaks valmis olema, et ka transiidiks nõutakse testi. 48 tundi on Saksamaale jõudmiseni.

Just, nüüd on selgelt välja öeldud, et test on vajalik ka transiidi puhul, kui lähte- või sihtkoht on Šengenis. Asi klaar ja tänud!

nüüd on siis FRA ka ühel pool.

Saksamaale sobib ka antigeeni test. Enamikel päevadel saab seda teha juba varahommikul ka Tallinna lennujaamas.

To entonces. Jah, arvestus käib testi tegemise hetkest. Kui hetkel teeks testi kellaajaga 17.30, siis loodetavasti homme saaks negatiivse vastuse, kus kirjas see testi tegemise aeg 30.03.2021 kl 17.30 ja sellest ajast hakkas 48-72 tundi lugema. 

Aga minu arusaamise järgi pole kahjuks mitte mingisugust garantiid, et varahommikuks testitulemused on teada. Seega näiteks kl. 5,45 Riiga või 6,05 Helsingisse väljuva lennu jaoks ei julgeks eelmisele päevale testi tegemist jätta, kui kl. 4-5 ajaks hommikul pole vastust, siis lihtsalt ei lasta lennule.

Samas, kui üle-eelmisel päeval testida, on pikemate lendude ja transiitide puhul see 48-72 h juba "maha tiksunud".

Aga lennujaamas tehtav test mille tulemuse saab poole tunniga?

Saksamaale piisab antigeeni testist. See on see, mis saab lennujaamas poole tunniga.

See tähendab siis testimist mõlemal suunal enne lennureisi?

Sama küsimus mis viimasel. Ja kas sobib ka see antigeeni test, mida saab ise apteegist osta ja kodus teha?

Kus see selgelt kirjas on, et Saksamaa nõuab testi neilt Frankfurtis ja Münchenis ümberistujatelt, kelle lõppsihtkoht ei ole Saksamaal ja kes ei sisene Saksamaale (püsivad transiittsoonis)?

@ Olavi

Meil oleks pidanud olema lend Cancuni reedel 2.4, täna saatis Lufthansa meili. Meilis on ka vastus Kicsteri küsimusele, kodus tehtud teste ei aktsepteerita: 

all passengers aged six years or older who wish to enter Germany on flights from risk and non-risk areas must present a negative Covid 19 test at the time of departure. Without negative test proof, you cannot be carried. This was decided by the German government. This rule also applies to all passengers with a connecting flight in Frankfurt or Munich. We recommend that you find out today about the testing options available to you at your place of departure. Antigen, PCR, LAMP and TMA tests performed at certified testing sites are accepted. Self-tests are excluded and not valid. Testing must be done no more than 48 hours prior to entry. Please also find out about other test centers in your region, as capacities at the airports are limited, and plan enough time for your test. We kindly ask you to always keep yourself informed on www.lufthansa.com/de/en/flight-informationabout current developments and possible exemptions.

Meil ikka üldse ei vea nende reisidega, selle viimase koroona aasta jooksul on see nüüd meil seitsmes reis, mis ära jääb. Ja seekord ikka väga napilt. Kuna oleme just veebruari lõpp-märtsi alguses koroonat põdenud, siis suur tõenäosus on, et need näitavad veel positiivset. Tuleb vist nüüd käega lüüa ja oodata paremaid aegu.

Nurri1,

Ei tasu püssi põõsasse visata - mina olen asjast nii aru saanud, et antigeeni testiga peaks suhteliselt kindlalt näitama negatiivset tulemust kui oled põdenud ca kuu aega hiljem. Põhjusel kuna antigeeni test ei ole nii tundlik kui PCR test. 

Põdesin samuti veebruaris koroonat ja plaanin aprillis Mehhikosse lennata läbi Saksamaa. Mina alla veel igatahes ei anna :)

Ma leidsin ka koha, kus on see päris selgelt öeldud:

https://www.bundesgesundheitsministerium.de/coronavirus-infos-reisende/faq-tests-Einreisende-englisch.html

Lufthansa koduleht ja meilid võivad veidi tekitada segadust, rääkides testivajadusest "Saksamaale sisenemise" korral, mis tekitab loogilisi küsimusi transiittsoonist, sest seni pole valdavalt transiiti riiki "sisenemisena" käsitletud.

Aga toodud lingilt selgub, et praeguses kontekstis käsitleb Saksamaa riiki sisenemisena maandumist, õieti isegi Saksamaale suunduva lennuki pardale minekut, sõltumata, kas saabutakse Shcengenist või mujalt:

Here a distinction is drawn between countries within the Schengen area and third countries, since there are generally no internal border controls within theSchengen area:

When entering from a third country, (in other words countries outside the Schengen area) or from Bulgaria, Romania, Croatia, Ireland or Cyprus, the entry into Germany occurs upon passing through an authorised border crossing.

When entering Germany from a Schengen country by plane, this point in time can be specified as the point of landing at the German airport.

Not all international airports in Germany possess an international transit zone. In addition, flights can always be cancelled or delayed. Even a change of terminal can require a border crossing be passed. That means an entry into Germany might be necessary.

You should therefore also meet the testing obligation before commencing your journey when solely intending to stop over in Germany (without entering the country). You should also expect that airlines may refuse to take you if you do not meet the testing obligation.

Jah eelmine reede käis meie ajakirjandusest ka läbi, et seoses Merkeli avaldustega, hakkatakse tagasipöördumisel Saksamaale testi nõudma. Aga lootus oli, et see ei kehti transiidi kohta. Üks asi on see, et nüüd tuleb arvestada näiteks Kanaaridelt tagasi pöördumisel veel lisaks vähemalt 50 eurose kuluga inimese kohta, teine lugu, mis siis saab kui test ongi positiivne? Kui mõnede näidete puhul võib olla test kuni 3 kuud positiivne, siis saabki näiteks pooleks aastaks sinna jääda? Kui Tallinnas lennu peale ei pääse, no OK jääme koju ja äkki maksab Salva ka pileti raha tagasi, aga kui koju ei saa... Krt. igasugune reisiisu kadus ära.

Kanaaride reisiisu võtab ära ilmselt see, et rannas peab maske kandma nüüd :) Aga antigeni testi saab ca 20 euroga, ja kui minnes PCR negatiivne, siis tagasi tulles vast antigen ka negatiivne.

Ei pea päevitades kandma maski, kui hoiad vähemalt 2 meetrist distantsi võõrastega. Ujuma minnes ei sunni sind ka keegi maski ette panema, aga niisama rannas uitades küll.

https://www.canarianweekly.com/posts/canary-islands-will-not-force-masks