transport Dominikaanis

Oleme perega puhkamas Dominikaanis jrg. aasta alguses kaks nädalat. Tekkinud on küsimusi transpordi osas. Hetkel on plaan peatuda alguses Bavaros, sealt sõita edasi Sabana De la Mar ja paadiga Samana poolsaarele.Samana poolsaarel on soov koske näha ja Ricon, Fronton randasid. Kas soovitate rendiautot või pigem kohapealt võtta tuur? Sealt sooviks edasi tulla Las Terrenasest Bayahibesse. Kuna ei taha terveks reisiks rendiautot võtta, siis uurime, kuidas on kõige parem liikuda. Rendiauto peale mõtlesime reisi lõpus, et kui saaks Las Terrenasest võetud auto võimalusega tagastada see siis kas Las Romanas/Bayahibes, kui oleme näiteks kolm päeva  autot kasutanud seal ringi liikumiseks. Hea oleks kui oleks samal rendifirmal seal filiaal, et ei peaks lisatasusid maksma, sest me ei tagasta autot samasse kohta, kust võtsime. Kas keegi oskab soovitada? Või siis teine võimalus kohalik buss, kus arvatavasti peame ümberistuma, et jõuda Bayahibesse, sest ei leidnud infot, et oleks otseliini. Kas saaksime ise hakkama, sest kahjuks me ei valda hispaania keelt. Kuidas on kogemused seal kohaliku transpordiga?

Tere

Käisin Dominikaanis kuu tagasi ning minu teada on seal ühistransport täielik suur 0, ainult taksod. Taksod on üpriski kallid, aga kui oled tugev kaupleja, siis saad hinda veidi alla. Seal takso on üldiselt mingi maffia, väga ülbed tegelased. 

Me rentisime auto, autorendi firma oli kas good dog vms, mingid venelased olid. Auto rentimine on seal ka nii nagu ta on, hakkavad seal mingeid kindlustuspakette peale pressima, millede päevahind on sama kallis nagu auto rendihind.  Üldiselt rentisime auto seitsmeks päevaks, hind oli nõks alla 500 eur, võtsime kõige võimsa kindlustusega (räägiti, et väga ohtlik on sõita, teed väga halvad jne) ja siis võtsime igaks juhuks ruuteri ka autosse, et internet oleks kogu aeg olemas.

Üldpilt oli selline, et manteed on väga head, sõidukultuuri pole - kõik sõidavad nii nagu neil see parasjagu välja tuleb. Rollerid sõidavad ka väga julgelt. 

Meie sõit algas Punta Canast ning sõitsime esimese sammuga Samanasse, täpsemalt Las Galerases. Olime seal 4 päeva. Ütlen ausalt, minu meelest olid seal kõige ilusamad rannad kogu saarel. Mõned vaatamisväärsused seal on, et tegevust tegelikult jätkub. Pärast seda suundusime Puerto Platasse, täpsemalt Cabarete. Ilus, väheke tsiviliseeritum, kui Samana. Pärast seda läksime siis Punta Canasse hotellipuhkusele.

Üldiselt auto on seal firmas autod okeid, ööpäev äkki 40 dollarit oli öö vms. Sõita on normaalne, pimedas on väheke ulme, sest kohalikud tihtipeale unustavad tulesid põlema panna ja noh, tumedaid on natuke harjumatu pimedas ka märgata. 

Tuure ma soovitan võtta ainult Santo Domingosse, sest seal autoga sõita on väga keeruline - kogu aeg pikad ummikud ja parkimiskohti on väga väha, mujale saab autoga minna igale poole ise. Üldiselt selle rendifirmaga ma arvan saab kokku leppida, kuidas auto ära annate jne. Nad on nõus Teid ise ära viima kuhu teil vaja. Me saime inglise keelega hakkama, pidi suht palju kätega ka selgitama muidugi, aga üldiselt sai hakkama.

0
0

See, et seal on ühistransport täielik suur 0, vaidleks mina vastu. Nimelt sõitsime meie Dominicusest (Bayahibe kandist) Las Terrenasesse bussidega. Ümberistumisi oli küll kolm, aga kõik toimis. Aega kulus kokku 4,5 tundi ja maksis 615 peesot kokku inimese kohta. Suuremad bussid olid korralikud wifi ja konditsioneeriga. Kohalikud on väga abivalmid ja kuigi meie hispaania keelt ei valda, saime hästi hakkama.

0
0

Rinoke- Kas leidsid internetist bussiajad?Kuna ümberistumisi on mitu, siis olen lugenud, et järgmine buss ei lähe vist samast kohast, kus eelmine buss peatus... Kuidas Samana poolsaarel liikusite?

0
0

Mis kuupäevadel kohapeal olete? Me 10.-24.01 ja trajektooril Bavaro (6 ööd) - Bayahibe (3 ööd) - Las Terrenas (5 ööd). Rendiauto võtsime 9 päevaks, mil Bavarost edasi tiirule liigume. Hea meelega kohtaks kohapeal eestlasi, kuna me vaid oma perega kolmekesi :) Väikelapsega tundus bussidega seiklemine liiga hull, seega proovime renduauto variandi ära.

0
0

Meie Bavaros alates 31.12. Hetkel ööbimine võetud 4 ööks ja siis liigume edasi - paadiga Samana/LasTerrenas/Bayahibe. Tagasi koju 14.01. Seega vist ei õnnestu kohtuda... Kas auto peate Bavarosse tagastama?

0
0

Võtame rendika Bavarost ja tagastame Punta Cana lennujaama ära minnes.

0
0

@isadora me oleme minemas perega Dominikaani, soovime ka auto rentida, aga uurime alles. Lend juba 07.01 ja tagasi 21.01. Meil kaks last vanuses 4 ja 8, kui on huvi kokku saada ja lapsed möllama lasta :)

0
0

Meil vahepeal reisiplaanid muutusid sedavõrd, et tühistasime autorendi broneeringu, kuna nüüd puudub kogenud autojuht, kes julgeks sealsetes oludes sõita :( Aga sellest hoolimata proovime oma marsruudiplaani teoks teha ning  Bavaro - Bayahibe - Las Terrenas läbi käia, nagu majutused on broneeritud, aga need pikad otsad siis privaattransfeeridega (bronnisin need just ära). 

@spetsk kus piirkonnas te täpsemalt 11.-21.01 olete? :)

0
0

11-16 oleme Bavaro kandis. Tõenäoliselt sõidame omal käel ringi sellel ajal ka saare idaosas ja öömaja broneeritud. 16-18 on plaan olla Samana poolsaarel ja sinna veel öömaja pole. Võibolla võtamegi viimasel hetkel kohapeal ja viimased 3 päeva (18-21) teeme omale hotellipuhkust tagasi Punta Cana lähistel. Autoga liikumise võimalus peaks meil kindlasti olema 14-18 jan.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased