trip-krainetrip-ukraine-dark
Transport Hong Kongis

On kellelgi soovitusi ühistranspordi kohta Hong Kongis (eelistada metrood, tramme, busse, mitmepäevapiletite olemasolu jne).

Oleneb sellest, millise trajektoori valid. Metroo on kiire, mõnus ja hõlmab kõik olulisemad osad linnast. Olin seal augustis ja palavavõitu kliima tõttu eelistasin punktist A punkti B metrooga liikumist, edasi tatsasin jala sinna kuhu vaja. Piletid - on olemas nii ühe- kui mitmekordsed piletid. Trammiliiklus tundus samuti võrdlemisi toimiv. Kõige parem soovitus vast - mine kohale ja uuri järele:)

täiesti arvestatav, eriti kui veel kellegagi pooleks saad jagada. Ainult et värve tuleb vaadata. Need seal eri linnaosasid teenindavad ja eri värvi. Punane vist toimis igal pool. Tipptundidel aga vist metrooga kiirem. Vahest võid seoses ühesuunaliste tänavatega paar kvartalit edasi sõites üle poole tunni sisustada.

Pikemad otsad metroo, Centralis on trammiga mõnus loksuda. Mine kohale, ära vaeva ennast erilise kodutööga, väga loogiline linn, eriti kui Lonely Planet kaasas.

Kohapealt saab osta plastik kaardi millele raha kanda ja sellega siis saab ühistranspordis kenasti maksta. Osades poodides on ka võimalik sama kaardiga maksta. Enne lahkumist on võimalik ka ülejäänud raha summa tagasi saada sellelt.

et MjaM siin enne mainis minupoolt enda tuttavatele öeldud lauset, et HK on väga loogiline linn ja seda ta tõesti on. Sinna on alati rõõm tagasi minna.

Samuti oli odav ja mugav kasutada busse, liiguvad veidi aeglasemalt kuid aknast on seda linna üsna tore vaadata

Hong-Kongis tasub omale kohe soetada Octopus Card, deposiit on 50 HKD mille HK-st lahkudes saab kaardi ära andes tagasi. Raha võid sellele peale panna niipalju kui soovid, sest maksta saab sellega ka paljudes poodides, apteekides jm. Nädalaga kulub ca 100 HKD transpordile ikka ära.
Kaarte saab kõigi metroojaamade kassadest. See vabastab palju aega ning tüli raha piletiautomaatidesse toppimisest või kassasabas seismisest. Kaardiga makstes on ka sõit odavam kui ühekordse piletiga.

Metroo on parim vahend HK-s liikumiseks - kiire ja mugav. Bussidega võib näiteks mööda Nathan Roadi edasi tagasi sõita kui jala ei viitsi käia, näiteks liikudes Tshim Tsa Tsuist Mong Kok-i, lahe pilt avaneb öösel. Rongiliine opereerivad erinevad kompaniid ning ühe liinid on MTR, teine KCR, sisulist vahet ei ole.

Kinnitan ka juba enne väljakäidud ideed mööda HK Islandit trammiga sõita, eriti 2.sel korrusel. Nii saab omale laheda ekskursiooni ise teha.

Takso maksab samas suurusjärgus, nagu Eestis (või on ehk veidi odavam), kuid oluliselt kallim kui Hiinas. Taksoga liigeldes tasub teada, et Kowlooni ja HK Islandi vahel on ainult 2 tunnelit, milleni jõudmiseks võib kuluda palju maad, aega ja raha ning tihedama liiklusega aegadel on nende juures ka korralikud ummikud: 4-realine tee läheb tunnelini ja seal sees on 2 rada. Samas on see ainuke vahend, millega öösel liikuda saab. Oma sihtkoht tuleb kellelgi lasta hieroglüüfidega paberile kirjutada või esitada taksojuhile oma hotelli nimekaart, kus alati ka selgitus, kus just täpselt su hotell asub. Hotelli nimekaart hieroglüüfides PEAB alati olema kaasas, sest abi ei ole ka näiteks kaardist, seda taksojuhid lugeda ei oska.

öösel kindlasti takso. Väga mugav ja kui linn tühi siis kiire ka. Ca poole odavam kui Eestis.

kui teekond läbib tunnelit, siis lisatakse selle tasu taksoarvele.

Üks küsimus selle Octopus kaardi kohta. Kas kaardile pandud raha kohta ka mingi tsekk väljastatakse? Hiljem peaks ju tööandjale kuidagi kulusid põhjendama.

Loomulikult saad raha peale panemise kohta tšeki. Ma olen Hiinas isegi turult kviitungi saanud.

Kas keegi teab hostelite piirkonda Hongkongis või pole neid?

Vahetult kesklinnas, Nathan Road algus, Kowloon linnaosa. Kolm suurt Mirador mansion, Tsim Sha Tsui Mansion, Chungking Mansion. Ühes majas või olla 10 või enam hostelit.